کد خبر : 1719
Print
سبزوارنگار

حَکَم ما افکار عمومی مردم است/دموکراسی ایران غیر حزبی است

چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۲

خلاصه خبر

Image titleسبزوار نگار/رییس جمهور با اشاره به وظایف و برنامه های سنگین مجلس و دولت در ماه های اخیر به ویژه در برنامه ریزی بودجه ۹۴ و همچنین برنامه ششم توسعه بر وجود همکاری های بالا بین نمایندگان مجلس و دولت تاکید کرد.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛ وی با اشاره به اینکه از مجلس اول تا امروز در همه موارد حساس مجلس شورای اسلامی رسالت و وظیفه بسیار مهم خود را در قبال ملت ایران به عنوان نمایندگان ملت به خوبی ایفا کرده است و این مجلس نیز همان مسیر را تا پایان به خوبی انجام خواهد داد که ثمره این تلاشها، کشوری در مسیر مردم سالاری دینی و استحکام قوای سه گانه تحت حمایت مقام معظم رهبری خواهد بود. امیدوارم روز به روز عظمت مجلس و نمایندگان مجلس، و توفیقات شما برای خدمت به مردم بیشتر شود.

روحانی ادامه داد: امروز برای پنجمین بار خدمت رسیدم تا برای وزارتخانه مهم علوم، از وزیر پیشنهادی خود را دفاع کنم. پیش از این گزینه هایی مطرح شد که توانستند رای ۷۰ یا ۷۹ نماینده در کنار خود داشته باشند اما نتوانستند رای اعتماد مجلس را در اختیار بگیرند. من هم از آن عزیزان تشکر می کنم که خود را برای انجام وظیفه اماده کردند و امیدوارم در مناسب دیگر از این افراد استفاده شود.

رییس جمهور در دفاع از محمد فرهادی گفت: همه شما ایشان را می شناسید و با سوابق او در زمینه ها بهداشت و درمان و همچنین وزارت علوم آشنا هستید. من یکبار دیگر قبل از اینکه ویژگی های جناب آقای فرهادی را بیشتر اعلام کنم خدمت مردم که سایت ها و رسانه ها رای نیاوردن گزینه های پیشین را به مسائلی مرتبت نکنند که شایسته مجلس و نمایندگان محترم نیست. ما دموکراسی را در دنیا تجربه کرده ایم که غیر حزبی است. در دموکراسی حزبی کار ساده تر است.

وی ادامه داد: افکار عمومی اشتباه نمی کند. در آخرین انتخابات اختلاف آرای گفتمان پیروز با گفتمان بعدی ، نشان از آن دارد که این افکار و این گفتمان مورد تایید مردم است بنابراین مردم انتظار دارند که به گفتمانی که رای داده اند در کشور جاری شود. گفتمان اعتدال مورد قبول همه ماست. گفتمان اعتدال از فرهنگ دینی و ملی ما گرفته شده است. حکم ما بعد از خداوند، قانون اساسی و پس از آن افکار عمومی مردم است.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دموکراسی آنجا که نظرات نهادهای قانونی با افکارعمومی مردم منطبق است خیلی کار، سهل پیش می رود اما می دانید در فراز و نشیب در سال های مختلف در انتخابات های گوناگون افکارعمومی مردم ایستا نیست، در یک نقطه پنج یا چهار سال پیش نمی ایستد.

روحانی ادامه داد: افکار عمومی مثل نهر زلال روان است هر ساعت آن حرکت جوهری که ملاصدرا بیان می کند، آن حرکت در افکار عمومی خیلی سریعتر و بیشتر وجود دارد. به هر حال افکار عمومی تغییر می کند و ما همواره باید به فکر مردم در کنار افکار مردم باشیم.

وی یادآور شد: آخرین انتخاباتی که به هر حال ما افکار مردم را دیدیم و باید معیار ما باشد ۲۴ خرداد است و گفتمانی مورد تایید مردم بوده و فردی مورد انتخاب مردم قرار گرفته که اگر این فرد با نفر بعدی اختلافش یک میلیون رای بود خب گفته می شد دوتا گفتمان بوده است و به هم نزدیک که یکی از آنها یک میلیون بیشتر رای آورده است.

روحانی اضافه کرد: اما اگر گفتمانی رای آورده است که با نفر بعدی رای آن سه برابر رای نفر بعدی است و ۱۳ میلیون اختلاف رای با نفر بعد دارد این نشان آن است که این افکار و این گفتمان مورد تایید قاطع مردم است. ضمن این که گفتمان نفر اول با نفرهای بعدی خیلی تفاوت زیاد نداشته است.

وی گفت: من فکر می کنم گفتمان اعتدال امروز مورد قبول همه ما است مخصوصا که رهبر معظم انقلاب بر گفتمان اعتدال تاکید فرموده اند. گفتمان اعتدال گفتمان دین ما است. گفتمان فرهنگ بزرگ ایران ما است و ما امت وسط هستیم و بر مبنای امت وسط حرکت می کنیم.

روحانی عنوان کرد: ما به آرای مجلس در هر شرایط احترام می گذاریم و رای مجلس مورد اعتماد ما است و بین ما هم آنچه قضاوت می کند،خداوند بزرگ، قانون اساسی و افکار عمومی مردم است.حکم ما بعد از خداوند متعال ،اصول قانون اساسی و افکار عمومی مردم است.

رییس جمهور افزود: من می خواهم از همه زحماتی که نمایندگان شورای اسلامی از آغاز دولت تا امروز کشیده اند،تشکر کنم. ما در مقاطع مختلف در کنار هم بودیم و در مسایل مختلف کشور هم امروز در کنار هم خواهیم بود.

رییس دولت یازدهم خاطرنشان کرد: وزیری که امروز خدمت شما معرفی شده، دارای سوابق گسترده و درخشان از آغاز انقلاب اسلامی است. ایشان چهره درخشان دوران انقلاب در شهر مقدس مشهد بوده اند و بعداز پیروزی انقلاب هم همواره به عنوان خادم این انقلاب خدمت کرده است.

وی با بیان اینکه مهمترین معیار ما خدمت به انقلاب و مردم بوده اضافه کرد: دکتر فرهادی درجهاد دانشگاهی و در کمیته های ستاد انقلاب فرهنگی به عنوان مسوول دانشگاه بوده و خدمات فراوان ارائه کرده است. در واقع بسیاری ازگوش ها را شنوا کرده، البته آقای دکتر هاشمی (وزیر بهداشت) هم خیلی از چشم ها را بینا کرده است.رییس جمهوری سپس گفت: انشاالله با قلب سلیم شما هم می شود آیه شریفه «إن السمع و البصر و الفؤاد کل أولئک کان عنه مسئولا».

وی افزود: امیدواریم با چشم بینا و گوش شنوا و دل پاک و سلیم بتوانیم مسیر مسوولیت و راه مسوولیت را ادامه دهیم و به مقصد برسانیم. 

رییس جمهوری در ادامه گفت: اینکه دکتر فرهادی در هر دو وزارتخانه مسوولیت داشته اند نقطه امتیاز است. درست است ما دو وزارتخانه داریم که وظایف آنها در قانون تفکیک شده اند ،اما هر دو وزارتخانه آموزشی هستند باید با هم هماهنگ باشند و همکاری کنند.

وی ادامه داد: حتی در آینده پیش بینی دانشگاه های جامع دربرنامه ششم ممکن است مورد بحث و بررسی مجلس قرار گیرد.

روحانی عنوان کرد: آنچه برای ما مهم می باشد این موضوع است که ایشان فردی انقلابی ،مومن ،معتدل و معتقد به تحول در دانشگاه است.

رییس جمهوری عنوان کرد: دانشگاه های ما باید از کمیت به کیفیت بهتر برسند. دانشگاه ما باید دانشگاه علم و آگاهی به سیاست و نه سکو برای جناح های مختلف سیاسی باشد و ایشان به این امر معتقد است که دانشگاه آرام و مرکز علم باشد و دانشگاه باید برای رفع مشکلات کشور ما همراه باشد.

رییس دولت یازدهم تصریح کرد: اگر مشکلاتی در کشور ما در بخش های مختلف وجود دارد، این دانشگاه است که باید به کمک ما بیاید.

رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهارداشت : ما تنها اقتصاد دانش بنیان نمی خواهیم، سیاست ما ،فرهنگ ما و تعامل مجلس و دولت هم باید دانش بنیان باشد. حتی حرکت قوای سه گانه هم باید دانش بنیان باشد.

روحانی ادامه داد: آنچه ما نیاز داریم در کنار وحی که بالاترین مسیر هدایت ماست ،عقل و علم است و این سه می تواند ما را به مقصد نهایی برساند و ما می توانیم به نقطه ای برسیم که کشور ایران در آینده مرجع علمی برای منطقه و جهان اسلام باشد./.پانا

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند