کد خبر : 2134
Print
گزارشی از مخلوط شدن آب با بنزین و فروش آن در برخی جایگاه های سوخت

تمامی جایگاه های سوخت سبزوار کنترل می شود

سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶

خلاصه خبر

Image titleسبزوارنگار/مخلوط شدن آب با بنزین در هفته های اخیر باعث بودجود امدن مشکلات زیادی برای برخی خودروها در شهرستان سبزوار شد. مخلوط آب با بنزین  منجر به خاموش شدن خودرو می شود چرا که در این صورت بنزین  بر روی آب شناور خواهد شد و به جای بنزین آب وارد موتور ماشین می شود و در نتیجه سبب ایجاد مشکلات بزرگی برای موتور ماشین خواهد شد.
به گزارش مجله ی اینترنتی سبزوارنگار؛"علی اکبر مردادی" در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما گفت: چند روز قبل برای سوختگیری خودرو خود راهی نزدیکترین جایگاه های سوخت شهرستان شدم بعد از اینکه بنزین  زدم  اقدام به روشن کردن ماشین نمودم قبل از آن خودرو به راحتی روشن می شد.
وی افزود:  با مشکلات بسیار، خودرو را به مکانیکی رساندم و بعد از سرویس تعمیرکار علت اصلی وقفه در خاموشی را وجود آب در بنزین بیان کرد  هرچند مقدار آب موجود در سوخت زیاد نبود اما باعث خرابی کاربراتور، انژکتور و خاموشی کامل خودرو شد.
عباس انتظامی دیگر شهروند سبزورای نیز که با مشکل مذکور روبه رو شده بود گفت: خودروام را به تازگی از یکی از نمایندگی های شهر تحویل گرفتم  و کاملا به لحاظ فنی سالم است. اما چندی پیش که به یکی از پمپ بنزین های شهر مراجعه کردم پس از سوخت گیری و روشن نشدن خودرو موضوع را با کارگز کنار تلمبه بنزین در میان گذاشتم ولی ، وی اشکال را از خودرو دانست و بنزین فروخته شده را سالم بیان کرد.وی افزود: پس از مراجعه به نمایندگی و نظریه کارشناس مشخص شد در باک بزین مخلوط آب و و بنزین وجود دارد که سبب خاموشی خودرو شده است.
"قنبر رحیمی" نیز در ادامه با اشاره به وجود نفت در داخل گازوئیل های توزیع شده در بین شرکت های سوخت گفت: راننده تراکتور هستم یک ماه گذشته برای خرید گازوئیل با حواله ای از جهاد کشاورزی دارم اقدام به خریداری گازوئیل کردم .متاسفانه بعد از اینکه چندین بار استفاده از سوخت، خسارت زیادی به تراکتور وارد شد که مجبور شدم برای این که بهترین فصل کشت را از دست ندهم مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای تعمیر هر چه زودتر وسیله هزینه کنم.
کنترل و بازرسی جایگاه های عرضه سوخت
در ارتباط با انتقادات و مشکلات مطرح شده، مدیر شرکت فرآورده های نفتی سبزوار در این باره اظهار کرد: تمامی جایگاه های سوخت شهرستان در طول هفته توسط مهندسان سرویس های صنعتی کنترل می شود  واحدهای فنی شرکت به لحاظ آلودگی مبادرت به کنترل و اندازه گیری کیفی فراوده ها طبیعی از سطح جایگاه ها می کنند و همچنین تلمبه ها، دوربین های موجود در جایگاه ها و ... کنترل و بازرسی می شود.
عیسی افتخاری بیان کرد: در صورت اخذ گزارشات مردمی مبنی بر تخطی مسئول جایگاه نیروهای شرکت سریع از محل بازدید و بررسی می کنند در صورت تایید ادعا مراتب  در کمیسیون تخلفات بررسی و جرائم سنگینی بر علیه مسئول جایگاه اعمال می شود.وی گفت: مهندسین فنی شرکت فراورده های نفتی سبزوار با تجهیزاتی که دارند از مخازن بازید و در صورتی که بنا به دلایل جوی آب به مخازن رسوخ پیدا کند از طریق دستگاه های آب یاب و دستگاه های LG , TG شناسایی و مبادرت به خارج کردن آب از مخازن می کنند .
مدیر شرکت فراورده های نفتی سبزوار با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ یک از جایگاه های سوخت سوء استفاده ای از این طریق نداشته اند  افزود: بر اثر بارندگی های صورت گرفته ممکن است مقداری آب در مخازن رسوخ پیدا کند و این مشمول تخلفات نیست اما دربازدید های صورت گرفته اگر ثابت شود آب به صوت عمد وارد مخازن شده در صورت تزریق و سوختگیری اگر خسارتی متحمل رانندگان شود مسئول جایگاه باید پاسخگو باشد و خسارت وارده را پرداخت نماید.
وی  در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان سبزوار دارای ۳۴ جایگاه سوخت رسانی بنزین، نفت گاز و تعداد ۲۳ باب سی ان جی  است که در طول روز ۱۶۰ هزار متر مکعب سوخت به ۱۲ هزار وسیله نقلیه ارائه می دهند عنوان کرد: سهم "سی ان جی" از سبد انرژی در سبزوار را ۳۵ درصد بیان کرد و افزود: این رقم از متوسط کشوری که ۲۵ درصد است بالاتر است.
افتخاری اضافه کرد:  روزانه ۴۰۰ هزار لیتر بنزین در شهرستان توزیع می شود که این رقم در مناسبت های مختلف تا سه برابر هم افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه طرح تکریم با ارباب رجوع امتیازمهمی برای شرکت است جایگاه داران براساس سطح کیفیت عملکرد جایگاه از شرکت حقوق دریافت می کنند به هر اندازه خدمات دهی و کیفیت کار بالا باشد از کارمزد بیشتری نیز برخوردار خواهد بود که همین امر از میزان تخلفات جلوگیری و میزان رقابت بین جایگاه داران را بالا می برد.منبع: همشهری
نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است