کد خبر : 2134
Print
گزارشی از مخلوط شدن آب با بنزین و فروش آن در برخی جایگاه های سوخت

تمامی جایگاه های سوخت سبزوار کنترل می شود

سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶

خلاصه خبر

Image titleسبزوارنگار/مخلوط شدن آب با بنزین در هفته های اخیر باعث بودجود امدن مشکلات زیادی برای برخی خودروها در شهرستان سبزوار شد. مخلوط آب با بنزین  منجر به خاموش شدن خودرو می شود چرا که در این صورت بنزین  بر روی آب شناور خواهد شد و به جای بنزین آب وارد موتور ماشین می شود و در نتیجه سبب ایجاد مشکلات بزرگی برای موتور ماشین خواهد شد.
به گزارش مجله ی اینترنتی سبزوارنگار؛"علی اکبر مردادی" در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما گفت: چند روز قبل برای سوختگیری خودرو خود راهی نزدیکترین جایگاه های سوخت شهرستان شدم بعد از اینکه بنزین  زدم  اقدام به روشن کردن ماشین نمودم قبل از آن خودرو به راحتی روشن می شد.
وی افزود:  با مشکلات بسیار، خودرو را به مکانیکی رساندم و بعد از سرویس تعمیرکار علت اصلی وقفه در خاموشی را وجود آب در بنزین بیان کرد  هرچند مقدار آب موجود در سوخت زیاد نبود اما باعث خرابی کاربراتور، انژکتور و خاموشی کامل خودرو شد.
عباس انتظامی دیگر شهروند سبزورای نیز که با مشکل مذکور روبه رو شده بود گفت: خودروام را به تازگی از یکی از نمایندگی های شهر تحویل گرفتم  و کاملا به لحاظ فنی سالم است. اما چندی پیش که به یکی از پمپ بنزین های شهر مراجعه کردم پس از سوخت گیری و روشن نشدن خودرو موضوع را با کارگز کنار تلمبه بنزین در میان گذاشتم ولی ، وی اشکال را از خودرو دانست و بنزین فروخته شده را سالم بیان کرد.وی افزود: پس از مراجعه به نمایندگی و نظریه کارشناس مشخص شد در باک بزین مخلوط آب و و بنزین وجود دارد که سبب خاموشی خودرو شده است.
"قنبر رحیمی" نیز در ادامه با اشاره به وجود نفت در داخل گازوئیل های توزیع شده در بین شرکت های سوخت گفت: راننده تراکتور هستم یک ماه گذشته برای خرید گازوئیل با حواله ای از جهاد کشاورزی دارم اقدام به خریداری گازوئیل کردم .متاسفانه بعد از اینکه چندین بار استفاده از سوخت، خسارت زیادی به تراکتور وارد شد که مجبور شدم برای این که بهترین فصل کشت را از دست ندهم مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای تعمیر هر چه زودتر وسیله هزینه کنم.
کنترل و بازرسی جایگاه های عرضه سوخت
در ارتباط با انتقادات و مشکلات مطرح شده، مدیر شرکت فرآورده های نفتی سبزوار در این باره اظهار کرد: تمامی جایگاه های سوخت شهرستان در طول هفته توسط مهندسان سرویس های صنعتی کنترل می شود  واحدهای فنی شرکت به لحاظ آلودگی مبادرت به کنترل و اندازه گیری کیفی فراوده ها طبیعی از سطح جایگاه ها می کنند و همچنین تلمبه ها، دوربین های موجود در جایگاه ها و ... کنترل و بازرسی می شود.
عیسی افتخاری بیان کرد: در صورت اخذ گزارشات مردمی مبنی بر تخطی مسئول جایگاه نیروهای شرکت سریع از محل بازدید و بررسی می کنند در صورت تایید ادعا مراتب  در کمیسیون تخلفات بررسی و جرائم سنگینی بر علیه مسئول جایگاه اعمال می شود.وی گفت: مهندسین فنی شرکت فراورده های نفتی سبزوار با تجهیزاتی که دارند از مخازن بازید و در صورتی که بنا به دلایل جوی آب به مخازن رسوخ پیدا کند از طریق دستگاه های آب یاب و دستگاه های LG , TG شناسایی و مبادرت به خارج کردن آب از مخازن می کنند .
مدیر شرکت فراورده های نفتی سبزوار با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ یک از جایگاه های سوخت سوء استفاده ای از این طریق نداشته اند  افزود: بر اثر بارندگی های صورت گرفته ممکن است مقداری آب در مخازن رسوخ پیدا کند و این مشمول تخلفات نیست اما دربازدید های صورت گرفته اگر ثابت شود آب به صوت عمد وارد مخازن شده در صورت تزریق و سوختگیری اگر خسارتی متحمل رانندگان شود مسئول جایگاه باید پاسخگو باشد و خسارت وارده را پرداخت نماید.
وی  در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان سبزوار دارای ۳۴ جایگاه سوخت رسانی بنزین، نفت گاز و تعداد ۲۳ باب سی ان جی  است که در طول روز ۱۶۰ هزار متر مکعب سوخت به ۱۲ هزار وسیله نقلیه ارائه می دهند عنوان کرد: سهم "سی ان جی" از سبد انرژی در سبزوار را ۳۵ درصد بیان کرد و افزود: این رقم از متوسط کشوری که ۲۵ درصد است بالاتر است.
افتخاری اضافه کرد:  روزانه ۴۰۰ هزار لیتر بنزین در شهرستان توزیع می شود که این رقم در مناسبت های مختلف تا سه برابر هم افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه طرح تکریم با ارباب رجوع امتیازمهمی برای شرکت است جایگاه داران براساس سطح کیفیت عملکرد جایگاه از شرکت حقوق دریافت می کنند به هر اندازه خدمات دهی و کیفیت کار بالا باشد از کارمزد بیشتری نیز برخوردار خواهد بود که همین امر از میزان تخلفات جلوگیری و میزان رقابت بین جایگاه داران را بالا می برد.منبع: همشهری
نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم