کد خبر : 485
Print
سبزوارنگار

تا پایان هفته ی دولت ۹۸پروژه در شهرستان سبزوار افتتاح می شود

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۰

خلاصه خبر

رضا مدرسی پور؛ معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سبزوار

معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان سبزوار در مراسم افتتاح پرو‍‍ژه ی مجموعه ی ورزشی آزادگان گفت: تا پایان هفته ی دولت ۹۸پروژه در شهرستان سبزوار افتتاح می شود.

به گزارش سبزوار نگار؛ رضا مدرسی پور ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهیدان رجایی و باهنر و تبریک فرا رسیدن هفته ی دولت گفت: یکی از مشکلات اساسی ما کمبود آب است که به دلیل کاهش نزولات جوی به وجود آمده و باید منابع آب موجود را مدیریت کنیم. وی افزود: باید آبیاری سنتی را به سمت آبیاری نوین هدایت کنیم و کشاورزان و اهالی روستا نیز باید در این مورد همت کنند و البته مسؤولین جهاد کشاورزی هم که شرف حضور دارند در این زمینه توجه بیشتری خواهند داشت تا دغدغه های مردم در این زمینه کاهش یابد.

احمد طالبی؛ دهیار روستای افچنگ سبزوار

بنا بر این گزارش دهیار روستای افچنگ گفت: روستای افچنگ با ۲۲آزاده، ۴۷شهید، ۲۸۵جانباز، ۶۰۰ رزمنده و بیش از ۷۰۰۰نوبت اعزام به جبهه های جنگ وفاداری خود را نسبت به انقلاب ثابت کرده اند. احمد طالبی افزود: پروژه ی مجموعه ی ورزشی آزادگان افچنگ ۴سال پیش شروع شده و با اعتبار ۲میلیارد ریال و با مساعدت اداره ی ورزش و جوانان، تیپ ۴۷سلمان، دهیاری و سایر ارگان ها به بهره برداری رسیده است. وی خاطر نشان کرد: سالیانه ۳۵۰ ورزشکار از این محیط ورزشی بهره می برند که این امر می تواند در امر کاهش بزهکاری و اعتیاد نقش بسزایی داشته باشد. وی ضمن یادآوری قول مساعد اداره ی ورزش و جوانان برای چمن کردن این زمین ورزشی، درخواست فنس کشی محوطه ی این مجموعه ی ورزشی را مطرح کرد. احمد طالبی گفت: به دلیل خشکسالی؛ امسال برخی از قنات های این روستا خشک شده که با تزریق ۳۰میلیون ریال برای هر قنات می توان آن ها را احیا نمود و از روند رو به رشد مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری کرد.

احمد گوهری اصل؛ عضو شورای اسلامی روستای افچنگ سبزوار

خبرنگار سبزوار نگار در حاشیه ی این مراسم، گفت و گویی با یکی از اعضای شورای اسلامی روستای افچنگ انجام داد که متن گفت و گو به شرح ذیل می باشد: دواچی: لطفاً خودتان را معرفی کنید. گوهری: احمد گوهری اصل؛ عضو شورای اسلامی روستای افچنگ و عضو شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان سبزوار هستم. دواچی: اگر راجع به پروژه ی مجموعه ی ورزشی آزادگان افچنگ نکته ای هست که ناگفته باقی مانده لطفاً به اختصار به آن اشاره کنید. گوهری: ۱۰هزار مترمربع از این مجموعه ی ورزشی دیوار کشی شده است و بالغ بر ۳هکتار از زمین های اطراف آن از طرف اهالی به صورت خودیاری به شورای ورزشی روستای افچنگ واگذار شده است. دواچی: بجز پرو‍‍ژه ی مجموعه ی ورزشی آزادگان که امروز افتتاح شد، آیا پروژه ی مهم دیگری افتتاح خواهد شد؟ گوهری: به دلیل مخروبه شدن مرکز بهداشت فعلی روستا،‌ پروژه ی مرکز بهداشت جدید افچنگ در محلی جدید و ان شاء الله در آینده ای نزدیک کلنگ زنی خواهد شد. دواچی: در خاتمه اگر مطلب ناگفته ای هست که لازم می دانید مردم و مسؤولین از آن اطلاع داشته باشند، بفرمایید. گوهری: احیای قنوات روستای افچنگ از مسایل مهمی است که موجب ماندگاری اهالی خصوصاً جوانان خواهد شد که از مسؤولین امر درخواست می کنیم در این خصوص بیش از گذشته به روستای افچنگ کمک کنند تا بحث لوله گذاری قنوات سریع تر انجام پذیرد و آب به صورت بهینه مصرف شود و مردم بتوانند از منابع آب بیش تر بهره مند شوند. دواچی: تعداد قنات های روستای افچنگ چقدر است و از این تعداد چند قنات احتیاج به احیا و لوله گذاری دارد؟ گوهری: تعدا قنوات روستا ۲۵حلقه هست که از این تعداد ۱۹ حلقه قابل استفاده است و برای احیای ۶حلقه قنات احتیاج مبرم به مساعدت مسؤولین امر داریم. دواچی: با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. گوهری: من هم به نیابت از اهالی روستای افچنگ از شما و خبرگزاری محلی سبزوار نیوز که به مسایل جاری شهرستان سبزوار اهمیت می دهید سپاس گزارم!

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است