کد خبر : 5645
Print
سبزوارنگار

چهارمین کنگره ی سراسری انجمن اسلامی معلمان ایران

سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۴۳

چهارمین کنگره ی سراسری انجمن اسلامی معلمان ایران با حضور نمایندگان انجمن اسلامی سراسر کشور و شخصیت‌های مختلف فرهنگی و سیاسی در محل خانه ی معلم تهران آغاز شد.

سبزوارنگار/چهارمین کنگره ی سراسری انجمن اسلامی معلمان ایران با حضور نمایندگان انجمن اسلامی سراسر کشور و شخصیت‌های مختلف فرهنگی و سیاسی در محل خانه ی معلم تهران آغاز شد.

به گزارش مجله ی اینترنتی سبزوارنگار؛ همزمان با ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکری(ع) مراسم چهارمین کنگره ی سراسری انجمن اسلامی معلمان ایران رأس ساعت مقرر با قرائت قرآن رسماً شروع شد.

در ابتدای این مراسم پیام آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی توسط حجت الاسلام قدرت‌الله علیخانی؛ مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس دفتر بیت آیت الله هاشمی رفسنجانی قرائت شد.

Image title

متن پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به انجمن اسلامی معلمان ایران به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اختصاص واژه‌ی فرهنگیان به معلمان در کشور ما، ریشه در یک باور قدیمی و شاید یک اعتقاد دینی دارد که اگر چه فرهنگ، مفهومی عام از گفتار، رفتار و کردار مردم یک جامعه را شامل می‌شود و در بایدها و نبایدهای مکارم و رذایل اخلاقی نهفته است ومتولیان فراوانی دارد، اما بن‌مایه و اساس فرهنگ هر جامعه‌ای را دانش‌آموزان جوانی شکل می‌دهند که در آینده‌ پس از گذراندن مدارج عالی، علمی در دانشگاه و حوزه،مدیران و مسؤولین جامعه می‌شوند که برای همه‌ ی آموزه‌های دینی و علمی از معلمان درس می‌گیرند.

تسمیه ی معلمان به فرهنگیان، برخاسته از حُسن انتخاب و مصداق روشن ارتباط معنایی و محتوایی این اسم و مسمّاست.

معلمانی که به خاطر حضور از نخستین روزهای آغاز نهضت روحانیت تاپیروزی انقلاب اسلامی، گواهی می‌دهم مشعل مبارزه را با هدایت بزرگانی چون آیت‌الله شهید دکتر بهشتی و شهید دکتر باهنر و شهید دکتر رجایی، در مدارس زنده می‌داشتند و با تأسیس انجمن‌های اسلامی، هم باعث نشر تعالیم اسلام و تشیّع در جامعه‌ی وسیع معلمان و دانش‌آموزان می‌شدند و هم از پیشروی تفکرات کمونیستی و لیبرالیستی در ضمیر پاک و روشن و اندیشه‌ ی جوانان و نوجوانان جلوگیری می‌کردند.

این قشر عزیز و خدوم پس از پیروزی انقلاب نیز در همه‌ی مراحل و گردنه‌های سخت، تثبیت و تداوم، مخصوصاً 8سال دفاع مقدس به تمام معنا، معلمان مکتب عشق، ایثار، فداکاری و علم بوده‌اند.

خدای بزرگ را شکر می‌کنیم که این قشر عزیز و زحمتکش علیرغم ناملایمات معیشتی، هیچ‌وقت در تفکرات علمی و سیاسی خویش راکد نبوده‌اند و برای پرهیز از مُرداب و در آرزوی دریا شدن، همیشه جاری بوده‌اند و فعالیت‌های انجمن‌های اسلامی معلمان کشور یکی از نمونه‌های آن است.

تلفیق تفکرات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و دینی افراد و گروه‌های کوچک و ترکیب آن در کانون انجمن‌های اسلامی، یعنی تضارب آرای گوناگون در «یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ» و انتخاب بهترین‌ها بر اساس خرد جمعی در«فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ » است که بشارت خداوندی به بندگان خاص خویش در «فَبَشِّرْ عِبَادِ» می‌باشد.

با تشکر از همه‌ ی زحماتی که معلمان عزیز در 35سال گذشته برای تعمیق تفکرات امام راحل در جهت استقرار یک نظام سیاسی، آن هم با ساختار تعالیم و مبانی مکتب اهل بیت کشیده‌اند، امیدوارم مباحث و موضوعات کنگره‌ی سالانه‌ ی کانون انجمن‌های اسلامی فرهنگیان کشور، برای ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و گسترش فرهنگ تحزّب مفید باشد که وقتی این دو، در جامعه‌ ای نهادینه شوند، مردم سالاری دینی در بهترین شکل ممکن محقق خواهد شد. اکبر هاشمی رفسنجانی/رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام»

سپس پیام حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی توسط نجفقلی حبیبی قرائت شد.

 Image title

متن پیام سید محمد خاتمی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
سلام و درود خداوند بر معلمان شهیدی که پیشتاز عرصه ی انقلاب و جهاد و دفاع از ایمان و شرف ملت و عزت سرزمینشان بودند.

در انقلاب ما؛ معلم و البته استاد و دانشجو و دانش آموز و مربی،نقش مهمی  داشتند و از یاد نبریم که در رأس انقلاب ما معلمی بزرگ و عارف و فقیه و سیاستمداری برجسته قرار داشت و در ساحت اداره ی انقلاب و کشور نیز معلمانی بزرگ و نامدار نقش مهمی داشته و دارند و جا دارد که اینک از دو معلم فرزانه؛ رییس جمهور شهید رجایی عزیز و نخست وزیر با فرهنگ و مجاهد شهید دکتر باهنر گرامی یاد کنیم و اضافه می کنم که انجمن اسلامی معلمان که یکی از با سابقه ترین نهادهای مدنی است؛ با یاد و نام این شهیدان متبرک است.

انجمن اسلامی معلمان در همه ی فراز و نشیب ها حضور داشته است و مشکلات؛ او را از انجام وظایفی که برعهده دارد بازنداشته است و امروز هم به یاری خداوند از تشکل های کارآمد و آبرومندی است که در عین پایبندی به اصالت های انقلاب و وفاداری به جمهوری اسلامی و دفاع از آگاهی و آزادی و اخلاق و عدالت و مدافع جدی مردمسالاری سازگار با دین، حق و حرمت مردم است که صاحبان اصلی انقلاب و کشورند، پاس می دارد و خواستار فضای باز و آزاد و مدافع مشارکت فراگیر مردم در عرصه ی سرنوشت است.

خداوند منان را سپاس گزاریم که همایش سراسری این تشکل متعهد و مردمی با حضور جمع مبارکی از معلمان و مربیان برگزار می شود، باشد که حاصل کار عزیزان، زمینه ی مشارکت بهتر و بیش تر همه ی گروه ها و جریان ها را در ساحت دفاع از ارزش ها به خصوص حقوق اساسی ملت و عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را فرهم آورد. ان شاء الله! سید محمد خاتمی»

بنا بر این گزارش، در ادامه ی این جلسه، داوود محمدی؛ رییس شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران به ارایه ی گزارشی از لزوم تأسیس انجمن گفت و به معرفی پایه گزاران انجمن اسلامی معلمان پرداخت.

Image title

در ادامه نیز وزیر آموزش و پرورش ضمن سلام و درود به بنیانگذارجمهوری اسلامی و همچنین ۳۵هزار دانش‌آموز و ۵ هزار فرهنگی٬ گفت: سلام و درود می‌فرستم به ویژه به بنیانگذار فرهنگ و ادب٬ شهیدان باهنر و رجایی. خوشحال هستم از این که در آستانه ی سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی در جمع همکاران عزیزم؛اعضای محترم انجمن اسلامی معلمان هستم و خوش حالم از این که این توفیق برای من حاصل شد که به زیارت شما عزیزان بیایم.

علی اصغر فانی با بیان این که چهره‌های ارزشمندی را در این همایش مشاهده می کنم گفت: صمیمانه به همه ی عزیزانی که قبول زحمت کردند و در این جمع حضور پیدا کردند، خیر مقدم عرض می کنم.

 فانی تصریح کرد: آموزش و پرورش در دولت یازدهم اعتقادش براین است که تشکل‌ها نه تنها تهدیدی برای آموزش و پرورش نیستند بلکه فرصتی برای آموزش و پرورش محسوب می‌شوند و انجمن اسلامی معلمان به دلیل قدمت و اصالت از جمله تشکل‌های ارزشمندی است که می‌تواند هم در حوزه ی سیاسی اجتماعی کشور و هم در حوزه ی تعلیم و تربیت راهگشا و هادی وزارت آموزش و پرورش باشد.

 وی افزود: ما هر از چند گاهی در جمع دوستان به خدمت ایشان می رسیم و از تذکر‌ات و راهنمایی های آن ها برخوردار می شویم. من از فرصت استفاده می کنم و به دو سه نکته در آموزش و پرورش اشاره می کنم و البته به تحلیل این موضوع درجمع شورای انجمن مرکزی خواهیم پرداخت زیرا در این جا فرصتی باقی نیست آموزش و پرورش سال‌هاست از این که در تخصیص اعتبارات و بودجه در لفظ در اولویت قرار می‌گیرد اما در عمل، قرار نمی‌گیرد. آموزش و پرورش همیشه از کمبود اعتبارات و تخصیص‌ها رنج برده و شاید هم به دلیل این است که منابع محدود است و آن طوری که باید و شاید در اولویت‌های کشور قرار نگرفته است. همه ی وزرای آموزش و پرورش (که در این جمع من آقای اکرمی و آقای حاجی را نیز می‌بینم) می‌دانند که همیشه آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه هزینه‌ای تلقی می‌شود.

 وی خاطر نشان کرد: ما در جمع خودمان اعتقاد داریم که آموزش و پرورش یک دستگاه سرمایه‌گذاری است٬ برای این که نسل آینده ی کشور را و سرمایه ی‌انسانی آینده ی کشور در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد اما سازمان برنامه و بودجه و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور وقتی تابل اعتبارات را چاپ می‌کند باز هزینه ی آموزش و پرورش جزو اعتبارات هزینه ای تلقی می‌شود و عملاً هم همین طور است. به همین دلیل همیشه آموزش و پرورش با کسری مواجه بوده است.

 وی اذعان داشت: با توجه به این که ۳۶ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد این توفیق را داشته‌ام که دوره‌های مختلف کم و بیش در خدمت آموزش و پرورش بوده ام؛ می‌گویم که آموزش و پرورش چاره‌ای جز اتخاذ دو تصمیم ندارد؛ یکی این که منابع خود را افزایش دهد و دوم این که منابع خود را بهره‌ور کند.

 وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: ما باید بتوانیم از منابع خودمان بهتر استفاده کنیم و گام‌های خوبی را هم ما در این یک سال و نیم کار برداشته‌ایم. امروز آموزش و پرورش بیش از ۱۳میلیون دانش‌آموز دارد و نسبت به اوج دانش آموزی زمانی که قریب به ۱۹ میلیون دانش‌آموز داشت باز هم به دو سوم کاهش پیدا کرده است.

 فانی ادامه داد: امکانات، منابع، فضا‌ها و تجهیزات ما بیش از یک و نیم برابر شده است این دو گزاره را با هم ترکیب کنیم به یک نتیجه می‌رسیم و این که امروز استراتژی آ‌موزش و پرورش باید کیفیت بخشی باشد. یک زمانی به طور مثال سال 73 یا 74 ما به دنبال این بودیم دانش آموز بیرون مدرسه نماند٬ یعنی می‌گفتیم هر کسی که مراجعه کرد را ثبت‌نام کنید. برای همین ما مدارس سه شیفت، چهار شیفت و حتی شش شیفت داشتیم٬ ولی امروز الحمد لله این مشکل را نداریم بنابر این جا دارد امروز روی ارتقای کیفیت آموزش و پرورش کار کنیم و لازمه ی ارتقا بخشی به کیفیت آموزش و پرورش در اختیار داشتن منابع و برنامه‌های لازم و مدیریت صحیح بر منابع است و ما در این یک سال و نیم شاهد هستیم که دولت علیرغم همه محدودیت‌های مالی که داشته در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲، 26درصد بودجه ی آموزش و پرورش افزایش داده شده است و این در حالی است که افزایش بودجه ی کشور ۱۱درصد بوده است.

 فانی اظهار کرد: در سال ۹۴ نسبت به ۹۳با افزایش ۲۳درصد بودجه آموزش و پرورش مواجهیم که میانگین کل دولت حدود 12الی13درصد است. البته تبصره‌ها و منابع بیشتری از این رقم بودجه سال ۹۴با پیگیری‌های که در مجلس صورت گرفته در حال تصویب است به طور مثال دیروز در کمیسیون تلفیق موردی تصویب شد که اگر در صحن علنی نیز تصویب شود منابع خوبی را به آموزش و پرورش کشور تزریق می کند.

 وی ادامه داد: در برنامه‌ریزی برنامه ی ششم توسعه، اجرای سند تحول را قرار دادیم یعنی سند تحول را مبنای برنامه ی ششم توسعه قرار دادیم و امیدواریم بتوانیم سند تحول را در طول برنامه ی ششم توسعه و حتی زود‌تر به جایی برسانیم.

 فانی گفت: امروز آموزش و پرورش دو چالش اصلی هم دارد: یکی بحث معیشت معلمین و دوم فضاهای آموزشی است در بخش معیشت معلمین همه ما معتقدیم و پیگیر هم هستیم که معلمین فقط آن چه که دریافت می‌کنند٬ همانی است که پس از کسورات در حکمشان آمده است در حالی که سایر کارکنان دولت تحت عنوان اضافه‌کاری، رفاهی، حق مسکن و مسایل دیگر، دریافتی‌هایی دارند که معلمین ندارند و معلمین همیشه خودشان را با دیگران مقایسه می کنند و تبعیض را نمی توانند تحمل کنند که یکی ازچالش‌های بسیار بزرگ است. چالش بعدی را فضاهای آموزشی اعلام می‌کنم امروز یک سوم فضاهای آموزشی کشور استاندارد نیست یعنی اگر زلزله‌ای در روز بیاید ممکن است فاجعه‌ای بزرگ را در از بین رفتن دانش‌آموزان به همراه داشته باشد.

 وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مشکل مدارس ما فقط بحث گرمایشی نیست که بعضا مطرح می‌شود٬ یک‌سوم مدارس ما در مقابل زلزله مقاوم نیست و نیاز به یک حرکت جهادی در امر مدرسه‌سازی است در عین حال که باید بگویم بعد ازانقلاب میانگین روزانه هفت و نیم کلاس درس توسط خیرین ساخته شده است در حال حاضر بیش از ۲ میلیون دانش آموز درمدارس خیر ساز مشغول به تحصیل هستند  که این البته غیر از فضاهایی است که خود آموزش و پرورش ساخته است، اما این کافی نیست.

 وی ادامه داد: ما دو تجربه را در آموزش و پرورش داریم؛ یکی زمان شهید رجایی که یک روز پول نفت به ساخت مدرسه اختصاص پیدا کرد و تحولی در مدرسه‌سازی ایجاد شد و دوم زمان آخر دوره ی آقای خاتمی بود که باز در مجلس به تصویب رسید و ۴میلیارد دلار به ساخت مدارس اختصاص پیدا کرد که رقم قابل توجهی بود که بخش عمده ای از مقاوم سازی و تخریب و بازسازی را ما از همین بودجه دنبال کردیم.

 فانی اذعان داشت: امیدواریم تا بتوانیم این چالش‌ فضاهای آموزشی را به یک باره حل کنیم وگرنه این بودجه های افزایش‌های سنواتی که طی سال‌ها در بودجه‌ها می‌‌آید فقط صرف تعمیر و بازسازی و ساخت و سازهای متعارف می‌شود و برای حرکت‌های اساسی و ریشه‌ای کافی نیست.

وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطر نشان کرد: خوشحال می‌شویم که دوستان انجمن اسلامی معلمان همانند قبل و با شدت بیشتری نسبت به ارایه ی پیشنهاد‌ها،نقد بر آموزش و پرورش و هدایت این وزارتخانه به ما کمک کنند و ما هم در خدمت شماهستیم تا از ارشاد‌ها و راهنمایی‌های شما در حوزه ی تعلیم و تربیت استفاده کنیم.

 در ادامه ی این جلسه نجفقلی حبیبی، سید کاظم اکرمی و حسین مظفری نژاد به ایراد سخن پرداختند و پیام حزب اراده ی ملت ایران و بیانیه ی کانون صنفی معلمان ایران نیز قرائت شد و نمایندگان انجمن اسلامی معلمان سراسر کشور در سه کمیته ی سیاسی، تشکیلات و آموزش و پرورش به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بنا بر این گزارش؛ به استناد مواد 6-7-9-11-12و13 اساسنامه ی انجمن اسلامی معلمان ایران و بر اساس آیین نامه ی اجرای مصوبه ی شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران به تاریخ شنبه 92/11/26جلسه ی انتخابات شورای مرکزی با اطلاع قبلی و کتبی به اعضای واجد شرایط و ضمن رعایت مفاد آیین نامه ی اجرایی فوق الذکر و با حضور ناظر اعزامی از طرف وزارت کشور و هیأت رئیسه و اعضای کنگره از ساعت14برگزار شد.

 پس از اطمینان از حصول حد نصاب دو سوم حضور واجدین شرایط در جلسه، کیومرث جعفری منش به عنوان رئیس، سید هادی عظیمی و محسن صادقیان منش  به عنوان اعضای هیأت رئیسه تعیین شدند.

 Image title

در ادامه داوود محمدی رئیس شورای مرکزی گزارشی از گردش کار این شورا را به اطلاع حضار رساند و پس از آن علیرضا مسرور گزارش شورای نظارت و داوری را ارایه کرد و ضمناً اصلاحیه ی زیر برای اساسنامه به تصویب اکثریت آرای مجمع عمومی رسید.

تبصره ماده 4: جلسات شورای مرکزی توسط رئیس شورا که با رأی اکثریت اعضای شورای مرکزی از میان اعضای شورای مذکور برای مدت 2سال انتخاب می شود، ارائه خواهد شد. رئیس شورا به عنوان دبیر کل، مسؤول اجرای مصوبات شورای مرکزی و اساسنامه و تشکیل کمیته های انجمن و نظارت بر شوراهای هماهنگی و اجرایی استان ها خواهد بود و در غیاب دبیر کل، جلسات شورا توسط یکی از اعضای هیأت رئیسه اداره می شود.

در ماده ی6 اساسنامه، بعد از بند سوم، کلمه ی دبیر کل به عنوان بند چهارم اضافه خواهد شد.

سپس افرادی که کاندیداتوری آن ها مورد تأیید شورای نظارت و داوری قرار گرفته بود هر کدام به مدت حداکثر 2دقیقه مواضع و برنامه های خود را اعلام کردند. سپس رئیس جلسه دستور توزیع  158برگ رأی را به مسؤولین مربوطه صادر کرد و بلافاصله از حاضرین تقاضای اخذ رأی کرد. افراد حاضر، آرای خود را به صندوقی که با حضور کلیه ی اعضاء و توسط هیأت رئیسه چسب و مهر شده بود، ریختند.

در ادامه، رئیس جلسه پس از اطمینان از اخذ آرای حاضرین، پایان رأی گیری را اعلام کرد و با حضور ناظرین و هیأت رئیسه چسب و مهر صندوق آراء باز شد.

 

نتیجه ی آرای اخذ شده از 158برگ رأی  شورای مرکزی به ترتیب حائزین اکثریت به شرح زیر اعلام می گردد:

1- سید عبد الرزاق موسوی 125 رأی  2- عزت ا... عباسی 115 رأی 3- عبد الرضا فولادوند 108 رأی 4- علیمحمد مصلحی  105 رأی  5- علی خواجوی 104 رأی 6 - داوود محمدی 101 رأی  7- محمدعلی گندمی 99 رأی  8- حسن خلیل آبادی99رأی  9- مهناز احمدی دستجردی 95 رأی  10- صفر اسلامی 95 رأی   11- سیدحسن الحسین 95 رأی  12-سیدجابر موسوی88  رأی  13- فرروز عطایی 86رأی  14- قدرت الله رحیمی76 رأی 15- علی کرمپور 71 رأی  16- خطیب اماقلی 70 رأی  17- علیرضاشفیعی مطهر 62 رأی  18- علی  ایاز تندرو 60 رأی  19- امیر عباس سلطانپور 57 رأی  20- بهمن سمیع57 رأی

بدین ترتیب افراد ردیف های 1 الی 15 به عنوان اعضای اصلی و افراد ردیف های 16 الی 20 به عنوان اعضای علی البدل در شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران انتخاب شدند.

همچنین علیرضا مسرور با 135رأی، قربانعلی سلطانی با 108رأی و غلامعلی اصغریان با 86رأی به عنوان اعضای شورای نظارت و داوری معرفی شدند.

شایان ذکر است محمدعلی گندمی به نمایندگی از خراسان رضوی برای سومین دوره ی متوالی توانست جواز ورود به شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران را به دست آورد./. 

Image title

 

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است