کد خبر : 576
Print
سبزوارنگار

حاشیه های برگزاری نمایشگاه پاییزه در سبزوار/گلایه از کم کاری آموزش و پرورش

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۱۹

خلاصه خبر

سبزوارنگار/نمایشگاه پاییزه در سبزوار چندین سال است که توسط یک نفر از بخش خصوصی برگزار می شود اما به تازگی متوجه شده ایم که امسال افراد متفاوتی وارد کار شده اند و طبق قول هایی که داده اند قرار است این نمایشگاه با سال های قبل از نظر کیفیت و کمیت متفاوت باشد.
از مهمترین کمبودات نمایشگاه ها در بیشتر شهرهای سطح کشور نبود وسایل گرمایشی و سرمایشی ، نبود روشنایی، کمبود فضا است علی رغم اینکه هزینه دریافتی برای اجاره بهای غرفه ها مبلغ زیادی است اما توجه به خواسته های غرفه داران مورد مهمی است که به ان توجه نمی شود.
توزیع نامناسب سیستم صوتی، نصب غیر استاندارد کنتور برق، استفاده از کولرهای آبی بدون حفاظ، نبود دستگاه کارتخوان و ... از مهمترین مشکلات این نمایشگاه است، ازدحام جمعیت و نبود تهویه سبب هوای نامطبوعی در سطح سالن می شود خوشبختانه مدیر برگزار کننده تعامل بسیار خوبی با غرفه داران دارد و برای رفاه حال متقاضیان و شهروندان چندین دستگاه کولر را در داخل سالن جاسازی کرده است.
نمایشگاه پاییزه سبزوار که به مناسبت بازگشایی مدارس به مدت ده روز در پارک ارم شهرستان برگزار شده شامل۱۱۰ غرفه محصولات از جمله لوازم التحریر، محصولات غذایی و ... است این نمایشگاه در بعد از ظهر با خیل بیشماری از شهروندان مواجه می شود که رفت و آمد در داخل نمایشگاه را با سختی مواجه کرده است.
حسین باشتنی یکی از مسولین اجرایی نمایشگاه پاییزه در سبزوار در پاسخ به راه اندازی دیرهنگام نمایشگاه  گفت: برگزاری دیر هنگام نمایشگاه از عهده ما خارج بود کمیته نمایشگاهی که متشکل از اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، بهداشت، نیروی انتظامی، فرمانداری و شهرداری است در ۱۳ شهریورماه تشکیل شد بررسی و اخذ مجوز تا ۲۵ شهریور طول کشید و ده روز مهلت برگزاری بود که بعد از ان بلافاصله اقدام به برپایی نمایشگاه کردیم.
وی هدف از برگزاری نمایشگاه ها را طرح تنظیم بازار بیان کرد و گفت: به لحاظ محدود بودن فضای سالن ما قادر به توصیف حریم صنفی برای غرفه داران نیستیم تعداد مراکز خرید محصولات مشابه در سطح نمایشگاه زیاد است اما باید حس رقابتی بین فروشندگان بوجود آید تا بتوانند در یک فضای مشترک اجناس خود را با کیفیت بهتری به متقاضیان ارائه دهند.
باشتنی یکی از ویژگی های مهم این نمایشگاه را توزیع مناسب لوازم التحریر اسلامی عنوان کرد و افزود: از ۲۰۰ غرفه ایجاد شده در این نمایشگاه تعداد ۴ غرفه به  اموزش و پرورش برای ارائه نوشت افزارهای اسلامی به صورت رایگان داده شد اما این دستگاه که متولی فرهنگ سازی است استقبالی از این زمینه نکرد و ما نیز از آموزش و پرورش گله مند هستیم که رغبتی برای جلوگیری از دفاتر با المان های غربی از خود نشان نداد.
وی در ادامه به مشارکت نیروی انتظامی و استفاده از ۵ مامور در بحث امنیت نمایشگاه اشاره کرد و افزود: غرفه داران باید این اطمینان را داشته باشند که امنیت در نمایشگاه فراهم است و غرفه داران می توانند بدون هیچ استرسی بعد از تعطیلی به منازل خود بروند و استراحت کنند.
وی ادامه داد: تعدادی از غرفه داران غیربومی و از شهرهای نیشابور، مشهد، فریمان و تهران هستند این افراد خود متقاضی اسکان در داخل پارک بودند و این خواسته را داشتند تا در داخل محدوده پارک اسکان داده شوند با تمهیداتی که برای آن ها فراهم شد این اجازه برای ان ها توسط نیروی انتظامی فراهم شد.
باشتنی در پاسخ به نارضایتی تعدادی از غرفه داران به نصب نامناسب سیستم صوتی در سطح نمایشگاه گفت: سیستم صوتی نصب شده ویزه سالن های نمایشگاهی برای نخستین باراست که در سبزوار استفاده می شود این سیستم تقسیم بار شده و همه غرفه داران می توانند با دسترسی به این سیستم، صوت آن را در غرفه خود کم یا زیاد کنند.وی ادامه داد: استفاده از دستگاه های کارتخوان در هر یک از غرفه ها نیز در این نمایشگاه مقدور نیست امکانات و سیستم تلفنی و برقی در این سالن بسیار ضعیف است و این نقص بزرگی است که تاکنون فکری برای حل آن نشده است./سلام سربدار-کد مطلب: ۸۵۷۷
نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است