کد خبر : 5945
Print
حامد سام دلیری

وقتی از صندوق ذخیره فرهنگیان سانتافه خریدم!

چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۷

Image titleسبزوارنگار/دروغ چرا ! وقتی با همکاران رفتیم سانتافه خریدیم تصمیم گرفتیم برای دوری از این هیاهو و جنگ و جدل همیشگی و اعصاب خوردکنی سایت سخن معلم سری به آنتالیا بزنیم . وقتی همه چی مهیاست چرا خودمان کوتاهی کنیم. وقتی مسئولین به فکر ما هستن، ما چرا به فکر خودمان نباشیم.

بنده عذاب که نیستیم، هم فال است و هم تماشا ! از طرفی می توانستیم با همکاران اجنبی هم صحبت شویم و گفت و گویی درباره نظام آموزشی دو کشور انجام دهیم و از آن طرف نقش نماینده معلمان ایران را ایفا کنیم و به اجنبی های همکار بگوییم همه ی آنچه را که درباره وضعیت معیشتی معلمان شنیدین دروغی بیش نیست و ما وضع مان بهتر ازین حرفاست که بخواهیم محتاج نان شب مان شویم .

چه کسی گفت مسافرکشی کنیم؟ همان جا عکس سانتافه را نشان شان می دادیم تا آبروی نداشته شان را ببریم . چرا بی خود برای مسئولین ما حرف در می آورید؟

بعد از چیدن برنامه های آموزشی و جور کردن اسناد برای بی آبرو کردن آنها ، رسید به برنامه های فرهنگی و تفریحی و حال دادن به خودمان ! خدا نصیب دشمن آدم نکند . همان موقع بود که صدای طلبکار از کوچه بیدارم کرد. غریبه که نیستید، نمی دانستم کجا فرار کنم و گیج و منگ به فکر این بودم که سانتافه را چگونه از چنگال آنها در بیاورم. .

نمی گوید اگر 100 هزار تومن نداری چگونه سانتافه خریدی؟ یا اصلن نه، اگر حقوق تان کم است چرا صندوق چنین پیشنهادی کرد؟ حق داشت نامسلمون. این چه بلایی بود که صندوق نازل کرد. هر قسط این ماشین به اندازه خرج سالانه معلمان بود. خوشبختانه به خیر گذشت و مثل همیشه خسته از داد و هوار کشیدن رفت پی کارش و من کاملاً هوشیار شدم.

در این فکر بودم که اگر صندوق در دهه فجر، صحبتی از سانتافه و ماشین هایی که تا به حال جرات لمس آن را نداشتیم را نمی کرد ، کسی گله ای می کرد؟ می گفت اینها چرا سانتافه قسطی نمی دهند؟ می گفت چرا به فکرمان نیستن؟

به خدا نه. اصلا اینها به فکر ما نباشند سود بیشتری خواهند رساند. ملت چه می گویند. سانتافه ،سانتافه ای میکنن که مردم باورشان شد اینها پول خریدن را دارند و نمی خرند.

مسئولین صندوق با تعاملی که با فرهنگیان داشتند چنین خواسته ای را احساس کردن . بگذریم که آیا ، این ماشین قسطی را برای خودشان می خواستند یا فرهنگیان؟ اگر برای خودشان بود که چرا فرهنگیان را بهانه کردند و اگر برای ما بود که چرا ماشین هایی در سطح خود معلمان نگذاشتن. ژیان یا پیکانی که بشود هزار قسطه سر و ته آن راهم اورد. سرتان را درد نیاورم .

اگر یک روزی لیست اسامی افرادی که از صندوق سانتافه خریدن مشخص شود ،جز اسامی همین دوستان صندوقی و دوستان شان، اسامی ای را نخواهیم داد!

به نقل از: سخن معلم

 

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...