کد خبر : 6368
Print
نامه رسیده:

مدعیان ولایت بیشتر بخوانند

یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۷

سبزوارنگار/در آستانه هفته و روز تلخ یا شیرین معلم و مظلومیت او بیانیه زیر برگرفته از سخنان ارزشمند رهبری عزیز در 93/2/17 توسط یک معلم در حال توزیع در نماز جمعه سمنان بود که با برخورد پلیسی انتظامات مواجه شد.


 "اِنَّما بُعِثتُ مُعَلِّماً"
شیرینی  یا تلخی هفته معلم؟
میلاد امام علی(ع) و روز معلم مبارک
امام خمینی کبیر ره: (احترام به معلم احترام به خداست.) پس ظلم و بی احترامی به او...؟
مدعیان ولایت و اطاعت (سخنان  ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب در دیدار معلمان و فرهنگیان سراسر کشور (۱۳۹۳/۰۲/۱۷) بیشتر بخوانند.
آفا فرمود:جلسه‌ى ما با معلّمان در هر سال، یک هدف اصلى دارد و چند هدف پیرامونى؛ هدف اصلى تکریم نمادین از معلّم است. ما می خواهیم با این دیدار ارادت خودمان را به مقام معلّم ابراز کنیم؛ پس بی حرمتی رسانه ای به معلم چرا؟
آقا فرمود:باید تکریم معلّم و حرفه‌ى تعلیم در جامعه‌ى ما همگانى بشود، مقام معلّم هر چه بالا برود، مقام تعلیم و تربیت در جامعه بالا رفته است. پس چرا معلم هراسی ؟معلمانی که جزء سرنشینان مطمئن و مورد اعتماد نظام و سربازان خوشنام نظام و ولایت و امام زمان(عج) هستند.
آقا فرمود: نگاه کوته‌بینانه به معلّم براى جامعه یک خسارت است، بسیارى از مشاغل گوناگون در کشور با زرق‌و برق، با جلوه ‌گرى‌هاى گوناگون وجود دارند که جایگاه همه‌ى این ها از شأن تعلیم و حرفه‌ى تعلیم بسیار پایین‌تر است؛ همه‌ى دستگاه‌ها در دولت، وظیفه‌ى پشتیبانى آموزش و پرورش را دارند؛ این جا جایى است که ثروت‌سازان آینده، علم ‌سازان آینده، تمدّن‌سازان آینده، مدیران آینده، از این جا به‌وجود خواهند آمد و خلق خواهند شد. پس چرا زیادی معلمان در بودجه ریزی سالانه دیده می شود اما زیادیشان در خدمات رایگان اجتماعی و سیاسی خوبند؟
 پس چرا تبعیض شدید؟ پس چرا نگاه معاند و پلیسی به معلم که سهم و تاثیرش در حفظ نظام بیشتر از...و...و... نباشد کمتر نیست؟
آقا فرمود: البتّه دانشگاه‌ها هم مهم است، محیط جامعه هم مهم است، صدا و سیما هم مهم است، امّا هیچ‌کدام به اهمّیّت آن پایه‌ى ابتدایى، پایه‌ى دبستان، نیست. آیا رسانه ملی، به  اصل 175 درحق معلم عمل می کند؟ دانشگاهی که هرسال دو ترم و هر ترم 17 جلسه تشکیل است، اما مدرسه 9ماه و هر روز.
  آقا فرمود: معلّم، هم باید علم بدهد، هم باید روش تفکّر و کار تفکّر را بیاموزد، هم رفتار و اخلاق‌آموزى در کار او باشد. این بچّه‌ها امانت اند در دست جامعه‌ى معلّم؛ بایستى به معنا توجّه کرد. یعنى واقعاً جامعه‌ى معلّمین با تعهّدى که داشته‌اند، با حضور در فضاى انقلابى - چه در سال هاى دفاع مقدّس، چه بعد از آن - تأثیرات زیادى گذاشته‌اند. تأثیر معلّمى که در جبهه‌هاى دفاع مقدّس حضور پیدا کرده است و شهید شده است بر روى فکر دانش‌آموزانش، تأثیر شگرفى است که انسان این را مشاهده می کند. ای معلم قدر خود را بدان زیرا مخاطب و مشتریت انسان و انسانیت است.
آقا فرمود: یک مسئله در دستگاه مدیریّتى آموزش و پرورش: از نیروهاى خسته، فرسوده، بى‌ابتکار - نباید به‌عنوان عناصر اولویّت‌دار استفاده کرد. اولویّت با نیروهاى جوان، با نشاط، پر انگیزه، متدیّن، انقلابى و کسانى است که مسئله‌ى آن ها در آموزش و پرورش، همان مسئله‌ى اصلى آموزش و پرورش باشد؛ یعنى تربیت انسان ها؛ از این ها باید استفاده کرد؛ داشتن نگاه‌هاى جریانى و سیاسى و حزبى و جناحى و این چیزها، براى آموزش‌و پرورش سَم است. مسئله‌ى پرورش و معاونت پرورشى است. کوتاهى‌هایى شد، بى‌توجّهى شد.
متاسفانه شایسته سالاری و مدیریت های شایسته حلقه مفقوده در نظام تعلیم و تربیت شده که طی 36 سال بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی 12 وزیر که برخی ناکارآمد و نا اهل بودند سکاندار کشتی تعلیم و تربیت شدند و با بی دقتی درحال به گل نشستن است اما با انتخاب نیرویی شایسته که توانایی دفاع از حقوق معلم را دارد  کمک به حفظ نظام اسلامی و در راستای ولایتمداری است.                 

جمعی از معلمان پیرو خط امام و رهبری

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم