کد خبر : 6398
Print
سبزوارنگار

متنی ضدانقلابی در یک گروه مجازی در مورد حقوق معلمان و پاسخ قدیری ابیانه و جوابیه آن

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۶

Image titleسبزوارنگار/متنیتنی ضدانقلابی در یک گروه واتس آپی در مورد حقوق معلمان و پاسخ قدیری ابیانه:

متن ضد انقلابی:

    آیا میدانید؟! ایران باجمعیت ۷۷ میلیون نفری ۲۳ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش دارد و
    ترکیه با جمعیت ۷۵ میلیون نفری معادل ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش
    ایتالیا با جمعیت ۶۱ میلیون نفری معادل ۲۵۰ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش
    فرانسه با جمعیت ۶۰ میلیون نفری معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش
    دانمارک با جمعیت ۵/۵ میلیون نفری معادل ۵۵ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش وپرورش
    نروژ با جمعیت ۴/۵ میلیون نفری معادل ۶۵ هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش دارند.
    ب) حقوق معلمین در ایران به طور متوسط در هر ماه ۱/۵ میلیون تومان است و در
    ترکیه ، کره جنوبی ، عربستان ، لبنان ، مالزی، اردن در هرماه معادل ۸ تا ۱۳ میلیون تومان
    فنلاند ، انگلستان، دانمارک ، فرانسه و امریکا در هر ماه معادل ۱۵ تا ۲۸ میلیون تومان است
    سرانه و هزینه دولت برای هر دانش آموز در ایران سالانه ۱میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که رسما” ۷۰۰ هزار تومان بیشتر هزینه نمی شود و در کشور های اتحادیه اروپا که تعدادی از آنان در بالا آمد معادل ۳۵ تا ۵۷ میلیون تومان به ازاء هر دانش آموز در سال متغییر می باشد.

-------------------------

پاسخ قدیری ابیانه:

    آیا می دانید که متن فوق در مورد حقوق معلمان در کشورهای مختلف مطابق با سیاست دشمنان ایران برای توقع افزایی است؟
    آیا می دانید کل درآمد نفت کشور برای سال 1394 مبلغ حدود 53 هزار میلیارد تومان است که با توجه به تحریم در فروش و انتقال پول آن مواجع هستیم و 23 هزار میلیارد تومان بودجه آموزش و پرورش یعنی حدود 44 درصد کل درآمد نفت!
    آیا می دانید بودجه ای که ایتالیا برای آموزش و پرورش پیش بینی کرده از کل بودجه عمومی ایران برای اداره کل امور کشور بیشتر است؟
    آیا می دانید که سطح عمومی حقوق ها در هر کشور به سطح سرانه  تولید در هر کشوری بستگی دارد؟
    و سطح تولید سرانه به ساعات مفید کاری در کشورها بستگی دارد؟
    آیا می دانید سرانه درآمد نفت در بودجه  سال 94 مبلغ  53000 تومان در هر ماه به ازای هر ایرانی پیش بینی شده است و هر کس که 1160000 تومان حقوق ماهانه دارد معادل سهم 20 نفر از صادرات نفتگ است؟
    حالا متوجه می شوید که تولید مطالبی مثل آنچه به آن اشاره شد کار دشمنان نظام و در راستای وعده ای است که دشمنان نظام برای مقابله با اسلام داده اند.

این مطلب به نقل از سایت دکتر قدیری ابیانه www.ghadiri.ir می باشد.
محمد حسن قدیری ابیانه که به زعم خود ،کارهای بسیار مثبتی درطول خدمت ۳۵ ساله اش بویژه در وزارت خارجه انجام داده ،وبا حقوق ۲٫۷۰۰٫۰۰۰دومیلیون وهفتصد هزار تومانی اش( قابل تردید)،ضمن گذران امور زندگی روزمره خود وخانواده اش در پایتخت!،سرپرستی ۸ کودک محروم از نعمت پدر را نیز پذیرا شده است ،دراظهاراتی  عجیب ،جهت دار وقابل تامل، آن هم در آستانه روز معلم که همه از بزرگان ،دولت مردان  ومجلسیان،سعی در التیام آلام فرهنگیان دارند، ولااقل با وعده هایی که در رسانه ها شاهدیم، سعی در پذیرش خواسته منطقی وکاملا قانونمند فرهنگیان دارند، حرکت  خود جوش وغیر سازمان دهی شده ی معلمان  ،جهت نیل به حق وحقوق قانونی وصنفی  خویش را،که در چند سال اخیر به شدت مورد غفلت قرار گرفته  واین امر، مورد تائید کلیه مسئولان عالی رتبه  ی اجرائی کشور ،از جمله رئیس سازمان  برنامه وبودجه،وزیر آموزش وپرورش و… می باشد وهمه معتقدند تفاوت فاحشی  ومعنا داری ،بین حقوق ومزایای کارکنان دولت ومعلمان ایجادشده است ودولت مصمم است ،با برنامه ریزی ،در یک بازه زمانی حداکثر ۵ ساله ،این تفاوت را نه به طور کامل، که به حداقل کاهش دهد، ودر این زمینه حق رابه معلمان می دهند ، حرکت های  اعتراضی توام با سکوت معلمان را سازماندهی شده توسط بیگانگان ،و دعوت کنندگان ونیزشرکت کنندگان در آن را مامور یا فریب خورده اجانب  می داند 
ضمن این که باید به ایشان متذکر شد که تجمع یک امر پذیرفته شده در قانون  مدنی ما می باشد والبته در تمامی تجمعات صورت گرفته اخیر بر قانون مداری،ولایتمداری  ،وپرهیز از اقداماتی که  موجب سوء استفاده  بیگانگان گردد ،تاکید شده واین مهم نیز رعایت گردیده، به طوری که گسترده ترین تجمع اعتراضی حتی در یک مورد به کشمکش با پلیس منجر نشده است ،
واما ،جناب قدیری ،تمام اندوخته ودانشی که امثال شما هادارید مرهون تلاش واز خود گذشتگی های  همین معلمان است ،اگر علم وآگاهی به احادیث وروایات معتبر ومتعدددر پاسداشت استاد ندارید که یک  نمونه اش، کلام منور مولی الموحدین علی (ع)که اتفاقا روز ولادت ایشان با کمال افتخار  امسال مقارن شده است با روز معلم ، فرمودند( من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا)هرکس به من سخنی بیاموزد مرا بنده خویش نموده است،
در همین ارتباط ،شمارا ارجاع می دهم به سخن آنگلامرکل ،صدر اعظم   آلمان،  چند وقت پیش ظاهرا در سال گذشته، تعدادی از اصناف آلمان از جمله پزشکان ،مهندسان ،وکلاو… درارتباط با پائین بودن دستمزدشان  نسبت به قشر فرهیخته (معلمان)، تجمعی اعتراضی برگزارمی کنند ، وخواهان ارتقاء دستمزد در حد معلمان می شوند، صدر اعظم  در جمع معترضین حاضروفقط با یک جمله پاسخ ایشان را داده، ومعترضین سرافکنده بر می گردند .وآن جمله ای نبود جز این که ، چگونه راضی می شوید،حقوق کسانی که شمارابه اینجارسانده اندازشماکمترباشد.
البته نمی دانم آقای ابیانه چرا در ابتدای اسفندماه که اکثر دستگاه ها ۳۵ درصد وبانک ها به گواهی رسانه ها وبا امضای جناب نوبخت بین ۴۶۰تا ۸۰۰هزارتومان افزایش حقوق داشتند قلم فرسائی ننموده اند، احتمالا ایشان از آن قماش افرادی هستند که زیاد بودن تعداد معلمان را به زیادی بودن ایشان تعبیر می نمایند. والبته شاید هم با این شیوه اعتراض مکتوب خودرا از پائین بودن دستمزدش فریاد زده است!
والبته توهم توطئه برای اولین بار نیست که از زبان امثال جناب ایشان ساری وجاری می گردد،امادردناک تر اینست  که امثال ایشان با حضور سی وچند ساله در وزارت خارجه سیاست خارجی مارا به این روز انداخته وهم اکنون نیز سعی در به قهقرا کشاندن فرهنگ مملکت رادارند.
متن اظهارات جناب قدیری ابیانه ،(دایه دلسوزتر از مادر) عینا وبدون کم وکاست بر گرفته از سایت شخصی ایشان در معرض دید مخاطبین فهیم جهت قضاوت قرار می گیرد
آیا به واقع معلمان زیاده خواه وآب در آسیاب دشمن ریزند ،آیا تسلیم شدن در مقابل فرق ودم برنیاوردن از آموزه های دین مترقی  اسلام است و….؟
download
سخنی با معلمان شریف ایران پیرامون تجمعات کنونی
سلام دوستان معلم
بنده تجمع معلمان در شرایط کنونی برای افزایش حقوق و تهدید به اقداماتی در آینده را به ضرر کشور و دور از شأن معلمی دانستم. در سایت  سخن معلم نظراتی درج شد که مطلب زیر پاسخ آنها است.
متن به شرح زیر است:
اولا روز معلم را گرامی می دارم و برای همه معلمان کشورمان رفاه دنیوی و سعادت اخروی و توفیق روز افزون برای خدمت به اسلام و نظام اسلامی و توفیق مقابله با استکبار جهانی آرزو می کنم.
و اما بعدمثل اینکه شنیدن حرف حق فریاد برخی ها را بلند کرده است.
بنده در شرایطی که دولت مرتب بدهی به بار می آورد و حقوق را افزایش می دهد بارها صحبت کرده ام.
معتقدم دولت باید شرایط اقتصادی را مطرح کند تا مردم توقعاتشان را با امکانات کشور تنظیم کنند.
افزایش حقوق ها در شرایط کنونی به نظرم بیشتر با هدف انتخاباتی و جلب نظر کارمندان است. هر چند کشور را بدهکارتر می کند و این وضعیت اقتصاد کشور را رو به سقوط می برد.
تقاضای افزایش حقوق در شرایط فعلی کشور را به صلاح نمی دانم هرچند رعایت عدالت در حقوق را منطقی می دانم.
اما مسئله این است که در باره معلمان عده ای سعی می کنند کار را به اعتراضات و تجمعات و حتی مثلا عدم تصحیح اوراق امتحانی و لطمه به دانش آموزان بکشانند.
این اقدامات در شرایط فعلی سم مهلک و خیانت به کشور است. خیانت شاخ و دم ندارد.
اما خواسته اید از حقوق بنده مطلع شوید.
بنده فوق لیسانس معماری و دکترای علوم استراتژیک دارم/
کارشناس عالی هستم و گروهم ۲۰ است (بالاترین گروه اداری).
۳۵ سال سابقه کار دارم.
با دو دور سابقه سفیری و نیز معاونت دفتر ریاست جمهوری که همتای معاون وزیر است.
کارمند رسمی وزارت امور خارجه و دیپلمات این کشور هستم.
همه اینها را با سابقه کار تحصیلات و گروه و درجه کارشناسی و امثالهم خودتان مقایسه کند.
حقوق بنده حدود ۲۷۰۰۰۰۰ (دومیلیون وهفتصد هزار)تومان است.
هرگز در عمر کاری ام ،برای افزایش حقوق چانه نزده و اقدامی نکرده ام. هر چند با چهار فرزند نیازهای خود را داشته ام.
هرگز دست به تحصن و تجمع برای افزایش حقوق نزدم/
هرگز به دلیل تفاوت حقوق با سایر دستگاهها برای خود گلایه ای نکرده ام. هرچند از عدالت در تنظیم حقوق دفاع می کنم.
برای دریافت یارانه هم هرگز ثبت نام نکرده ام.
همین الان هم برای تأمین برخی از هزینه های فقرا مبلغی را ماهانه بابت هشت نفر به کمیته امداد می دهم. 
PDF کتاب هایی را که نوشته ام روی سایت شخصی ام گذاشته ام و خواسته ام در مقابل دانلود هر کتاب مبلغ هزار تومان به صندوق صدقات کمیته حضرت امام (ره) یا به مسجد محل پرداخت کنند.
برادران و خواهران عزیز معلم، بجای تعصب و لجبازی سعی کنید شرایط کشور را درک کنید.
بسیاری از معلمان عزیز در شرایط جنگ از جانشان گذشتند.
شما نباید در شرایط جهانی فعلی دست به تجمع بزنید.
خیلی از شما گلایه می کنید که چرا مسئولان به نظرات کارشناسی توجه نمی کنند و خود را عقل کل می پندارند.
آیا خود شما اینگونه عمل نمی کنید؟!
بنده با ۳۵ سال سابقه در سیاست خارجه با مدرک دکترای علوم دفاعی استراتژیک با گرایش مدیریت استراتژیک به شما عرض می کنم که اینگونه اقدامات بویژه در شرایط کنونی به زیان کشور و به نفع دشمن تمام می شود.
اگر تقاضای اضافه حقوق نیز دارید راهش تجمع و تهدید نیست.
ممکن است بگوئید این تحلیل را قبول ندارید. در اینصورت شما هم مثل کسانی هستید که نظرات کارشناسان را قبول نمی کنند و خود را عقل کل در همه امور می دانند.
قشر معلمان قشری پر جمعیت هستند و معمولا افراد طوری صحبت می کنند که خوشایند معلمان قرار گیرد تا مثلا در انتخابات رای آنها را به خود جلب کنند.
خدمتی که بنده می توانم انجام دهم با دلیل و منطق به معلمان عزیز عرض کنم این نوع اقدامات سازمان دهی شده از سوی بیگانگان است.
آنهایی که معلمان را به تجمع فرا می خوانند و یا شرکت می کنند یا مأمورند و یا فریب خورده هر چند دلسوز کشور.
اگر باز هم با شنیدن این مطالب بر موضع اشتباه خود اصرار دارید باید عرض کنم که متاسفم که چنین افرادی بخواهند فرزندان ما را تربیت کنند./. لکنا

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
شرف شریفیان
۱۳۹۴/۲/۱۷ ۱۰:۳۲
0 0
دکتر ابیانه! من هم متأسفم که دانش آموزانم در آینده کسانی مانند شما باشند یا بشوند!
معلم
۱۳۹۴/۲/۱۷ ۱۹:۱۰
0 0
آقای ابیانه آیا می دانیدکه به غیر از معلمان بقیه کارمندان دولت چه دریا فت هایی دارند؟ آیا میدانید که دولت در مقابل کارکنانش مانند بزرگتر در مقابل فرزاندانش است و آیا می دانید که بزرگتر بین فرزندانش فرق قایل نمی شود؟ آیا میدانید که در کشورهای توسعه یافته علمی متوسط دریافت معلمان بیشتر از بسیاری از کارکنان دولت هایشان است؟
hassan
۱۳۹۴/۲/۲۹ ۰۸:۵۷
0 0
آقای ابیانه. تو که راست می گی. ولی هر کی دروغ میگه ..........!
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم