کد خبر : 6399
Print
سبزوارنگار

پاسخ قدیری ابیانه به نقد سخنانش

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۹

Image titleسبزوارنگار/در پی درج مطلبی تحت عنوان جوابیه ای بر اظهارات دکتر قدیری ابیانه ،ایشان باارسال یادداشتی به سایت لکنا خواهان درج پاسخ خود به نقد سخنانش در سایت لکنا گردیده بودند که عینا در زیر آورده می شود

شما ها مرتبا حقوقتان را با دیگرانی مقایسه می کنید که از شما بیشتر حقوق می گیرند.
چرا نمی آیید، بگوئید که مثلا ارتشی ها کمتر حقوق می گیرند و یا مثلا تعطیلات معلمان بسیار طولانی تر از دیگران است.
من نمی گویم که حقوق ها برای زندگی مرفه کافی است. می گویم که حقوق ها حتی گاهی بیشتر از سطح تولید اقتصادی در کشور است.
اگر بخواهیم وضعیت حقوق و معیشت مردم بهبود ،پیدا کند،که آن را آرزو می کینم باید وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد.
در حال حاضر هزینه های دولت بسیار بیشتر از درآمدهای آن است.
۴۴ درصد بودجه نفت به آموزش و پرورش اختصاص یافته است. آیا می خواهید همه درآمد کشور را تقدیم کنیم؟!!!!
مثال آلمان را می زنید. درآمد برخی موسسات آلمانی از درآمد نفت ما بیشتر است.
بنده بارها در سخنرانی های مکرر به تبعیض در حقوق پرداخته ام.
البته عدالت به معنی برابری حقوق نیست اما توازن و تعادل به ویژه به نسبت اقتصاد کشور ضرور است.
در بودجه سال ۱۳۹۴ پیش بینی شده ۵۳ هزار میلیارد تومان نفت بفروشیم. بعنی به ازای هر ایرانی ماهیانه حدود ۵۶ هزار تومان.حقوق خود را بر این تقسیم کنید.
شما احتمالا معادل سهم کامل ۲۰ الی ۳۰ نفر از نفت حقوق دریافت می دارید. حقوق ما را افزایش دهید یعنی سهم چندین نفر دیگر از هموطنان فقیر را از آنها بگیرید و آنها را به فلاکت بیاندازید تا ما معلمان بهتر زندگی کنیم.
از اینکه کسی بدون توقع از شما حقایق را بیان کند و خود را در معرض فحاشی های عده ای از شما قرار دهد دلخور نباشید. بنده هیچ دشمنی با قشر معلمان ندارم و آنها را از عزیزترین اقشار جامعه و موثرترین ها می دانم و لی می دانم که آنها در معرض توطئه های بیگانه قرار گرفته اند و باید زنگ خطر را به صدا درآور تا مراقب باشند بازیچه دشمنان قرار نگیرند.
البته که تبعیض در حقوق هست و و جود دارد و این امر ناروا است اما برای اصلاح ابرو چشم را کور نکنیم،حرف بدی است؟!!
در مورد تامین هزینه های ۸ نفر از کمیته امداد هم نفری ۱۰۰ هزار تومان نیست. هنوز هم خود را مدیون آنها می دانم.
اما بدانید حقوقی  که من و شما می گیریم برای خدمت به مردم است ،و بدانیم بابت حقوقی که به ما ،از سهم آنها (محرومان)از نفت می دهند آنها نیازمند  به کمک کمیته امداد شده اند./. لکنا

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
معلم
۱۳۹۴/۲/۱۷ ۲۱:۵۴
4 0
آقای ابیانه آیا می دانید چرا درآمد برخی مؤسسات آلمانی از درآمد نفت ما بیشتر است؟ چون به آموزش و پرورش خود رسیدگی کرده اند و مدام سرکوفت تعطیلی زیاد به آنها نزده اند.چون میدانستند تعطیلی که برای معلم در نظر گرفته شده برا ی چه بوده ؛برای به روز کردن معلوماتش و ایجاد انگیزه در دانش آموزان بوده .
مجید سپاس
۱۳۹۴/۲/۱۷ ۲۲:۲۸
2 0
جناب آقای ابیانه سلام و خدا قوت سلامتی شما را از در گاه خداوند متعال خواهانم چرا که مولای متقیان شبانه و بدون آن که شناخته شود به محرومان کمک می کرد وشما آنچنان در که نوشته اید کمی مغایر رفتار مولا علی عمل کرده اید. و باز هم خسته نباشید شما در قسمتی از صحبتهایتان به حقوق ارتشیان اشاره فرموده اید و می دانید کم است پس چرا با آن سخنرانیهایتان حداقل حقوق این عزیزان را تغیر نداده اید پس سخنان شما یا شنوند ه هایی نداشته یا خودتان قضاوت کنید پس چرا اتفاقی برای حقوق این عزیزان نیفتاده است؟ جناب آقای ابیانه با محاسبات شما پس شما چقدر از نفت را به عنوان حقوق دریافت میکنید آیا فقط برای دیگران محاسبه میکنید؟ آقای قدیری لطف کنید و در کنار محاسبه خود برای تعطیلی تابستان و بقیه تعطیلی ها حتما نسبت ارباب رجوع یک معلم و بقیه سختی های درونی یک کلاس . زمانی که برای طراحی و تصحیح اوراق امتحانی صرف می کند و زمان مطالعه برای آموزش بهتر و شرکت در کلاس های آموزشی ( ضمن خدمت ) و ناراحتی ها یی که از دانش آموزان بی بضاعت کلاس خود و مشکلاتی از این قبیل را که ساعت ها ذهن اورا مشغول می کند را با همین ظرافت در محاسبه ها یتان مد نظر داشته باشید شاید به نتایج بهتری برسید؟ آقای ابیانه ما هم می دانیم عدالت برابری حقوق نیست وشما هم میدانید تبعیض هادر جامعه ها از دلیل آوردن برای نابرابر یها شروع میشود. آیا این گونه نیست؟ آقای قدیری ابیانه ما از زحمتهای شما در هر جا که خدمت کرده و میکنید صمیمانه سپاس گزاریم و امیدوار هستیم که به جایی برسیم که همچون مولای متقیان خدمت به خلق را عبادت بدانیم نه وسله ای برای بیان خودمان. البته شما گوشه ای از خدمات خود را بیان کرده اید. و اما اساسی ترین موضوع که شما به آن توجه کرده اید و در این نکته با شما هم عقیده هستم بودجه اختصاص یافته به آموزش و پرورش بود. بله من هم مثل شما میگویم بودجه کشور باید طوری به آموزش وپرورش برسد که تمام بچه های این مرز و بوم همه مانند هم به یک میزان با رفاه کامل و در آسایش فکری تمام دوران تحصیل خود را سپری کنند چون زیبا ترین سالهای عمر خود را در مدرسه می گذرانند پس شاید بدون سخنرانی و در عمل باید برایشان برنامه ریزی کرد تا در این دوران به این موضوع فکر نکنند آیا یرای بی عدالتی هم می توان دلیل آورد؟!. سپاس گزاری ما را پذیرا باشید.
پارسا
۱۳۹۴/۲/۱۹ ۲۳:۰۹
1 0
آقای ابیانه شما تعطیلات یک معلم را دیدید حقوق به اصطلاح زیادش زرا هم دیدید آیا ندیدید که معلم همان استاد شمایی راکه به اینچا رسانده باید حقوقی بیش از او بگیرید چرا مگر مملکت ارثیه کیست که هر جور دلش خواست از آن برداشت نماید شما یک خادم این مملکت هستید شما باید الگویی برای معلمین باشیدوالگوی حقوق من که باید بیشتر از شماباشد چگونه است که با23سال خدمت ومدرک مهندسی برق قدرت هنوز آرزوی یک مسافرت یک هفته ای در داخل ایران عزیزم برای من معلم تبدیل به یک آرزو شده است آیا این عدالت است آیاهنوز هم باید صورتم راکه با سیلی سرخ نگاه داشته ام اینبار با سیخ داغ آنرابرای همیشه داغ کنم تابدانید که این داغ بی عدالتی وتبعیض امثال شماست واما اگر برای وطنم کوچکترین تهدیدی باشد ویا گوش چشمی به خاک وطنم باشد من معلم وتمامی همکارانم اجازه کوچکترین حرکتی را به دشمن نخواهیم دادتا ایران وایرانی همیشه آزادوسربلند در سایه مقام معظم رهبری باشد همان گونه که ایشان از من معلم حمایت کامل وپدرانه خویش را اعلام نمودند
امید
۱۳۹۴/۲/۲۰ ۱۹:۰۵
2 0
الان هم نمی دانم که این آقا واقعا دکتر است یا مدرک دکتراش مثل سایر آقایان یه شبه گرفته است مگه شما برای معلمین حقی زندگی کردن قائلید یا نه؟ مگه کل مشکلات مملکت را باید معلمان به دوش بکشند . جناب بظاهر دکتر من کارشناس ارشد مهندسی برق خوندم ضمنا چند سالی است بیرون از بدنه آموزش و پرورش کار میکنم با نصف زحمتی که نسبت به معلمی میکشیدم 5 برابر حقوق دولتی در می آوردم ولی شما  انگار تو باغ نیستی که چه به روزگار آموزش و پرورش و معلم آوردید امثال شما کم نیستید که حرمت استاد نگه نداشتید و تیشه به ریشه نظام تعلیم و تربیت زدید. نتیجه این دیدگاهتان را ببینید نسلی بی سواد ، معلمینی بی انگیزه و فراموش شده و سیستم مدیریتی فاسد که فقط در فکر پر کردن عریضه است و لاغیر. لطفا نگاهی به سیر کیفیت آموزشی کشور بندازید تا بدانید چه بر سر سیستم آموزشی کشور آوردید. مطمئنم تا کسانی مثل شما نظر دهنده باشند وضعیت از این بدتر خواهد بود.
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم