کد خبر : 6401
Print
نامه ی رسیده:

شکوائیه و تظلم خواهی جمعي از معلمان سمنان از مسئولان به رهبری

سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۷

سبزوارنگار/درج نامه رسیده به سبزوارنگار به معنی تأیید کامل آن نیست اگرچه در لابه لای مطالب مطرح شده، نکات قابل تأملی به چشم می خورد و به لحاظ امانت داری بی کم و کاست با تغییرات اندک نگارشی به اطلاع مخاطبین فرهیخته می رسد، تا یار که را خواهد و میلش به چه باشد!

Image titleسبزوارنگار/درج نامه رسیده به سبزوارنگار به معنی تأیید کامل آن نیست اگرچه در لابه لای مطالب مطرح شده، نکات قابل تأملی به چشم می خورد و به لحاظ امانت داری بی کم و کاست با تغییرات اندک نگارشی به اطلاع مخاطبین فرهیخته می رسد، تا یار که را خواهد و میلش به چه باشد!                                          

     بسم الله الرحمن الرحیم

انی بعثت معلما
محضر مستطاب رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای أیدكم‌الله تعالی بتأییداته ‌الخالصه.
شکوائیه و تظلم خواهی معلمان ایران اسلامی از مسئولان بر اساس سخنان گهربار مورخ93/2/17

موضوع : تبعیض فاحش میان معلمان با سایر اقشار فرهیخته جامعه از قبیل (اساتید دانشگاه، قضات، پزشکان و سایر گروه های مشابه)
طرف شکایت: وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی/ مسئولین دستگاه های اجرایی / وزیر آموزش و پرورش و ریاست محترم رسانه ملی
 دلایل و مستندات: آیات و روایات و فرمایشات امام راحل ره و حضرتعالی در منزلت معلم/سیاست های ابلاغی/سند تحول بنیادین/سند چشم انداز 1404 / اصول175و 109 قانون اساسی
با سلام و تحیت و آرزوی توفیق و عزت رهبر فرزانه و سربلندی و سرافرازی ملت قهرمان ایران اسلامی و تبریک حلول ماه رجب که ماه فرصت های بندگى و سعادت است .
پیشاپیش از سعه صدر و حسن نظرتان به معلمان سپاسگزاریم و از تصدیع حاصله که موجب رنجوری و آزردگی مضاعف حضرتعالی می شود عذرخواهی می کنیم.
 به استناد  سخنان مورخ 93/2/17 با ارائه رهنمودها و خط مشی و توصیه های لازم در خصوص منزلت معلم و وظایف مسئولان به منظور پایه سازی و پایه گذاری جامعه نمونه اسلامی بیان خواسته معلمین می باشد. 

آقا جان! به قطع و یقین جمیع مسائل و مصائب معلمان و مدیریت ها در آموزش وپرورش در منظر شماست.
 ما معلمان امضاکنندگان ذیل با تقدیم گلایه از بدعهدی و نامهربانی مسئولان و مدعیان ولایت مداری از تبعیض و نابرابری های فاحش خویش با سایر کارکنان دولت و شغل های پر زرق و برق و با ارائه چند پیشنهاد شدنی و اجرایی، تقاضای استمداد و استعانت و رهنمود حکیمانه جهت تشکیل تیم مجرب برای بررسی و اتخاذ تدابیر مقتضی برای احقاق حق معلمان داریم:
 قابل ذکر است که معلمان انقلابی هیچ گاه معلمی خود را با پول معامله نمی کنند و شکوه از فقر و تنگدستی نیست بل داد از تبعیض و بی عدالتی است که موجب شرمساری نزد خانواده و بی انگیزگی و سرخوردگی شغلی و اجتماعی شده است.
1)      رهبری عزیز با کمال شرمندگی، در اثر نامهربانی و عدم توجه واقعی و عملی مسئولان برخلاف  توصیه های جناب عالی در سخنرانی مورخ 93/2/17 در اثر بد عهدی های فراوان مدعی ولایتمداری تبعیض و بی عدالتی فاحش میان معلمان و سایر کارکنان و نهادهای لشکری و کشوری مشمول قانون خدمات کشوری و شغل های پرزرق وبرق وجود دارد، (به نحوی که از حقوق و مزایا و انواع رفاهیات و سبدهای گوناگون عیدی و ماه رمضان و پاداش مرخصی ذخیره شده پایان خدمت و دریافت دفعی تمام و کمال پاداش پایان خدمت و غیره از هر حیث در طول سال ها  جلوتر از تورم سالانه و در رفاه مناسبی برخوردار بوده اند). اما معلمان به ویژه بازنشستگان نجیب و فرهیخته  با فقر پنجه در پنجه هستند و همیشه 8 گرو 9 است و حقوق دریافتیشان در قبل از نیمه ماه تمام است و از کلیه این مزایا محرومند؛ اینان محرومند از بیمه های درمانی و طلایی با کیفیت، تسهیلات بانکی خرید امکانات اولیه چون مرکب و منزل مناسب و مراکز اقامتی در شأن معلمی. بی تفاوتی و بی مهری و بی عدالتی  مسئولان آتش خشم و کینه  را در معلمان شعله ور تر نموده و آثار مخرب روحی و روانی و انگیزش شغلی آن ها را در پی دارد و دوران بازنشستگی معلمان دوران سخت و تاریک است که متاسفانه  معلمان علی الخصوص بازنشستگان ذخیره نظام تعلیم و تربیت، بناچار مجبورند برای تامین مخارج سنگین معیشتی به کارهای دور از شأن و جایگاه معلمی خود روی آورند، لذا به سبب سانسور شدید رسانه ای و بی محلی و کم لطفی مسئولان به درخواست های مشروع ایشان، موجبات اعتراضات مدنی معلمان در خیابان ها شد تا صدایشان را کسی بشنود.

رهبرا! لطفاً به داد ما برسید.

2)      بر اساس اصل 175 قانون اساسی  رسانه ملی برخلاف رسالت ملی هویت رسانه ای  جامعه معلمان را سلب نموده است و در حرمت شکنی و اهانت زنجیره ای، گاهی از سوی رسانه های دیداری و نوشتاری و گاهی به شکل شهادت و ضرب و شتم معلمان نظام اسلامی معلمان مظلوم واقع شده و هیچ ملجا و ماوایی ندارند. تصور می شود معلمان جزء نظام و ملت نیستند و نگاه ها به معلمان هزینه ای و زیادی بودن است و مدرسه ابزاریست برای جولانگاه و آزمایش و خطای نهادهای مختلف.
3)      اما سند تحول که  در حال پوسیدن است و جز کاغذ پاره ای و ذهنیات چیزی نمانده. سوال اینجاست که سند تحول بنیادین با سند سلامت چه وجه تمایزی دارد و چرا مسئله رتبه بندی معلمان همچون دیگر اقدامات سوء استفاده شده ازحسن اعتماد معلمان، سنگ بزرگ و حقیقتی است که نمود واقعی ندارد و شامل بازنشستگان عزیز نمی شود، رضایت بخش نیست؟ فوق العاده شغلی که  حق قانونی معلمان است تا کنون بر اساس قانون به طور تمام و کمال ایفا نشده است اما برای ستادی های وزارت متبوع و سایرکارکنان دولت، به طور کامل اجرایی شده است؟ عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان با 7هزار میلیارد دارایی و عدم شفافیت در عملکرد و سود دهی با مدیرانی خودپسند، مورد رضایت  معلمان و فرهنگیان نیست؟ لطفاً دستور بازرسی و رسیدگی صادر فرمایید.
4)     بدون اغراض شخصی و جناحی عرض می شود که عدم ثبات مدیریتی و شایسته سالاری و شایسته پروری در حوزه های گوناگون آموزش و پرورش که حلقه مفقوده است، در طی 36 سال 12 وزیر که بعضا غیر مرتبط و ناکارآمد بودند سکاندار کشتی تعلیم و تربیت شوند به نحوی که نورچشمان، مسیر کلاس تا وزارت و صدارت و بالعکس را یک شبه طی می کنند و فقط کافیست همبزم یا همرزم و یا وابسته به کانون های قدرت بود. لذا وزیر فعلی با تمام محسناتی که دارد قدرت و کفایت دفاع از حقوق اجتماعی معلمان را ندارد. متاسفانه عذر بدتر از گناه این که برای کمک و ترمیم حقوق بازنشستگی خواص و دوستان نور چشمی سال های آخر خدمت شان بدون تجربه و رعایت قانون به مدیریت مدارس می گمارند که به جامعه معلمین ظلم مضاعف و به دور از سبک زندگی سالم اسلامی است. برخلاف قانون اساسی، تفکر سوداگرانه در مدیران ارشد ایجاد شده است که مدارس به بخش خصوصی و غیرانتفاعی  واگذارشده و مدارس دولتی نیز برای تامین مخارج خود دست در جیب مردم و اولیاء دانش آموزان بی بضاعت کنند که نارضایتی عمومی زنگ خطریست برای آینده.
چند پیشنهاد:

1) توجه عملی مسئولان و مدعیان ولایت مدار و انقلابی به توصیه های سال گذشته حضرتعالی

2) تشکیل بانک مستقل معلمان با سرمایه در گردش سالانه 12 هزار میلیارد ریالی در صندوق وام ضروری تعاون ادارات کل کشور و سرمایه صندوق ذخیره چونان که قوامین و انصار و حکمت اقدام نمودند.

3)تاسیس نظام جامعه معلمان ایران اسلامی

4)هویت رسانه ای معلمان در رسانه ملی

5)ایجاد کرسی های آزاد اندیشی درمیان معلمان

6)ایجاد پل ارتباطی میان مدرسه ودانشگاه

7) تقسیم معاونت پرورشی به دودوره یا تفکیک جنسیتی

8)تاسیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در آموزش وپرورش

9)ایجاد عدالت اجتماعی میان معلمان سایر حقوق بگیران و داخل کردن معلمان درگروه اساتید دانشگاه و قضات و پزشکان

10)تغییر و همسان سازی ضریب حقوقی سالانه معلمان با اساتید دانشگاه و قضات (باتوجه به اختلاف فاحش 14 برابری)

11) ترمیم و ارتقای معیشت و منزلت معلمان همچون نهادهای درآمدی مثل وزارت نفت و نیرو تا فرزندانمان طعم شیرین سفر و رفاه متعارف را بچشند

 12) شایسته سالاری واقعی و تعیین سند نظام مند عزل و نصب از مدرسه تا وزارت و انتصاب وزیر و مدیرانی شایسته و جوان و انقلابی در شان معلمان

13) تکریم جدی بازنشستگان و بهره مندی از تجارب ارزشمند این عزیزان پیشکسوت.
دردمندی های بیان شده در بالا، با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت ها و قوت های فراوان علمی و اجتماعی و اعتماد عمومی 78درصدی به جامعه معلمان به دور از غرض های شخصی و سیاسی و صرفا صنفی بوده و به منظور گسترش عدالت پایدار در سایه سار رهبری داعیانه رهبر فرزانه انقلاب عرض حال شده است و یقیناً ولی امر جهان شمولی که دغدغه جوانان غرب و آمریکا و نیز معیشت نیروی انتظامی و محیط زیست از نگاه تیزبینش مغفول نمی ماند رجاء واثق داریم  که شدائد و تنگناهای مطروحه معلمان نیز با عنایت واسعه و توصیه های حضرتش رفع خواهد شد.

 انشاء الله
رهبرا الغوث الغوث ادرکنی         

و السّلام علیکم و رحمة الله و برکاته‌

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
رضوی
۱۳۹۴/۲/۲۹ ۱۱:۲۱
0 0
باسمه تعالی- تمام فرمایشات جناب آقای زارع محترم و مغتنم و درد دل معلمان است./ با امید اینکه رهبر عزیزمان خود چاره ای اندیشد و دولت را موظف به اجرای آن نماید/. والسلام
یک پدر
۱۳۹۴/۲/۲۹ ۲۱:۵۹
0 0
مظلومیت معلم یعنی مظلومیت علم و مظلومیت دانش آموز و فرزندان من و شما و ایرانیان.
محمدزارع
۱۳۹۴/۲/۲۹ ۲۲:۰۲
0 0
باسلام این شکوائیه توسط تعدادکثیری از معلمان سمنان امضا وارسال شده بنام فرد خاصی نیست اصل نامه با امضادر سایت سخن معلم منتشر است .لطفا اصلاح شودباتشکر محمدزارع
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم