کد خبر : 6422
Print
سبزوارنگار

معلمان مشهد سکوت را شکستند

جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۲

Image titleسبزوارنگار/معلمان مشهد با حضور تقریبی 7000نفری خود، با شعار «وزیر بی لیاقت استعفا استعفا» ، «معلم زندانی آزاد بایدگردد» و «اتحاد اتحاد» سکوت خود را شکستند و با ذکر جمیل از یاد و خاطره همکاران دربند خویش خواهان آزادی و لغو احکام قضائی صادر شده بر علیه فعالان صنفی توسط قوه قضائیه گردیده و با زدن کف و دست به مدت 10 دقیقه که از بین بانوان شروع شده بود برخواسته های خود تأکید کردند.
شکست سکوت  از آن جا آغازگردید که نیروی انتظامی با نصب پرده و درج مطلبی از قبل با مضون  «معلمی عشق است و اگر به عنوان شغل به آن نگاه می کنید به دنبال کار دیگری بروید» در جلوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هیجان معلمان را بر انگیخت. در پی این مسئله تجمع کنندگان با الصاق عکس معلمان زندانی و پلاکاردهایی مبنی بر مطالبات مدنی بر روی پرده فوق هشدار خود را متذکر شدند. پس از این برخورد دو نفر از افسران نیروی انتظامی با همراهی فردی دیگر اقدام به کندن عکس ها و پلاکاردها نمودند که با برخورد و اعتراض شدید آقای جواد لعل محمدی از فعالین کانون صنفی معلمان ایران مواجه گردیده و مجبور به جمع آوری پرده خود شدند .
در حدود ساعت یازده و تجمع حداکثری معلمان مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با حضور در بین معلمین نزدیک به 5دقیقه از همدلی دست خالی دولت صحبت به میان آورد و فرهنگیان را به داخل ساختمان اداری دعوت کرد. پس ازرفتن مدیر کل تعدادی از مسئولین اداره با همراهی افرادی منسوب به کانون صنفی دعوت خود را تکرار و نسبت به هدایت معلمان به داخل ساختمان اقدام نمودند که با برخورد مجدد آقای لعل محمدی و آقای خواستار مسئول کانون صنفی معلمان مشهد مواجه و آقای خواستار با رفتن بر روی سکو از کلیه فرهنگیان خواستند که هشیار باشند و فریب بازی های مرسوم را نخورند و از حقوق معلمان زندانی خود دفاع کنند.
آقای خواستار که مورد تشویق شدید تجمع کنندگان قرار گرفته بود گفت: «من در سال های گذشته در طبقه دوم همین اداره محاکمه شدم و آقایان در همدستی با دستگاه قضا آن چه را که به نا حق بود در حق بنده و همکارانم صورت دادند. 
وی همچنین گفت : رسول بداقی بالغ بر 6سال از عمر خود را در زندان گذرانده و اکنون که نوبت به آزادی ایشان رسیده است پرونده سازی مجدد برای ایشان و دیگر همکارانی که دارای حکم تعلیقی هستند آغاز گردیده است.
به دنبال این سخنان معلمان با شعار «زندانی سیاسی آزاد باید گردد و معلم زندانی آزاد باید گردد» و همچنین «اتحاد،اتحاد» و «وزیر بی لیاقت استعفا، استعفا» خواهان رسیدگی دولت به وضعیت معلمان زندانی، تحول آموزش و پرورش و رفع تبعیض بین این وزارتخانه با دیگر وزارتخانه ها شده و بانوان حاضر در تجمع با شروع کف و دست که همه گیر شد تا 10 دقیقه بر خواسته های خود تآ کید کردند.
آن چه در این میان حائز تذکر و اهمیت است حضور بی نظیر فرهنگیان، تعدادی از دانش آموزان دبیرستان ها و خانواده های معلمین در بین تجمع کنندگان بود.
Image titleImage titleImage title
نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
امیراسماعیلی
۱۳۹۴/۲/۱۹ ۲۳:۲۴
1 0
مدیر محترم سایت با سلام واحترام لطفا دوتا لینک زیر را مطالعه وبا عنایت به بی مهری دولت مردان بخصوص مسئولین آموزش وپرورش لرستان در حق معلمان مظلوم خشخاشی وکاظم صفرزاده ،لطف در حق آن بزرگواران وتلنگری بر انسجام بیشتر فرهنگیان است http://lakna.ir/news/36351 ونیز نظر معلم فداکار اردبیلی آقای موسی فردی در خصوص تجمعات اخیر فرهنگیان دراین ایام خالی از لطف نیست http://lakna.ir/news/36309/36309/
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است