کد خبر : 6433
Print
با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

کنگره شاهدان قلم و یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز سبزوار برگزار شد

دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۰

Image titleسبزوارنگار/نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت : تمام ارزش شهدا به پاسداشت ارزش های دینی است.   

به گزارش مجله ینترنتی سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد در کنگره شاهدان قلم و یادواره 183شهید فرهنگی و دانش آموز سبزوار که با حضور  جمع کثیری از روحانیون، خانواده معظم شاهد، جانبازان، ایثارگران، دانش آموزان و فرهنگیان و اقشار مختلف مردم سبزوار در محل سالن کاشفی  برگزار شد ادامه داد: حفظ و ادامه راه شهدای عزیز حرکت در راه انبیای الهی و قرآن است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی می طلبد که هویت اسلامی خود را حفظ کنیم و دین را با روش های دینی ترویج نماییم.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر صادقانه میل داریم تفکر و تعقل شهدا زنده بماند باید آراسته به دین و اخلاق در رفتار باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد خواستار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شد و ادامه داد: باید برای انتقال آموزه های دینی اسلامی برای نسل های بعدی تلاش شود.

وی گفت: ادامه راه شهدا تلاش نمودن برای دوست داشتن خدا است و شهدا با استقامت خود سبب شدند خداوند آنان را دوست داشته باشد.

وی افزود: اگر در راه شهدا حرکت کنیم وحدت و همبستگی ملی خلق می شود و جامعه در هم تنیده می شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: اقتدار یمن بر آمده از اقتدار و پایداری ما، ایستادگی ملت فلسطین مدیون ایستادگی ما و پیروزی ملت عراق بر کفر جهان مدیون ملت ما است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد اظهار کرد: امروزه منطق، تفکر و اندیشه شهدا در لبنان، یمن، بحرین و جهان اسلام فریاد می کند.

وی همچنین یاد و خاطره شهدای عزیز به ویژه شهدای فرهنگی و دانش آموز شهرستان سبزوار را گرامی داشت و از برگزار کنندگان این کنگره در سبزوار تقدیر کرد.

 وی همچنین از سبزوار به عنوان دیار سربداران و دلباختگان به ساحت پیامبر گرامی(ص) و شهر علما، شعرا و تاریخ نویسان نام برد.

وی همچنین با ابراز گلایه از اجرای برخی برنامه های فرهنگی در جامعه گفت: دین بایستی با روش های مورد امضا دین ترویج شود.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به این که نباید دین را با سلایق خود آراسته نماییم گفت: حجاب بهترین زینت برای بانوان است.

امام جمعه سبزوار در این مراسم  یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای فرهنگی و دانش آموز این شهرستان را گرامی داشت و گفت: ما هر چه داریم از برکت خون شهداست و بایستی قدر این عزیزان را بدانیم.

حجت الاسلام غلامحسین ابراهیمی خواستار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شد و افزود: ما باید تا زنده هستیم یاد و خاطره شهدا را همیشه زنده نگهداریم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی هم از برگزار کنندگان این کنگره تقدیر کرد و گفت: برگزاری این کنگره، بزرگداشت شهدای عزیزی است که عظمت آفریدند.

دکتر محمد رضا محسنی ثانی با بیان این که شهدای گرانقدر حق بزرگی به گردن ما دارند، اظهار کرد: شهدای عزیز فرهنگی و دانش آموز به زندگی ما قیمت بخشیده و راه زندگی را به ما نشان دادند که باید ادامه دهنده راه این بزرگواران باشیم.

دیگر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اگر امروز جامعه ایرانی و دانشمندان ما افتخار می آفرینند و اگر این عزت و سربلندی در مذاکرات هسته ای به دست ما آمده به برکت خون شهدای عزیر است.

مهندس رمضانعلی سبحانی فر افزود: با برگزاری چنین یادواره هایی باید پیوند پیام شهدا با جامعه و نسل جدید برقرار کنیم و درس هایی که شهدا به ما آموختند فراموش نکنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار هم اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را برای نسل جدید ضروری دانست و گفت: دانش آموزان و نسل سوم باید با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.

احمد برادران با بیان این که در حال حاضر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از شهادت نیست، افزود: برگزاری این کنگره برای انتقال ارزش ها به نسل جدید و دانش آموزان بسیار تاثیر گذار است.

مشاور وزیر و مدیر کل شاهد و امور ایثار گران آموزش و پرورش نیز در این مراسم گفت: وظیفه ما در قبال رشادت ها و جوانمردی شهدا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.   

محمد کفراشی افزود: هدف شهدا اجرای تربیت دینی و اسلامی بود و ما باید تلاش کنیم راه شهدا را به وسیله قلم ها ترویج دهیم.

وی افزود: فرهنگیان باید فرهنگ ایثار و شهادت را بین دانش آموزان ترویج و ساری کنند و آن را به نسل های بعد انتقال دهند.

وی به برخی شاخصه های شهدا اشاره و گفت: شهدا افرادی متدین، جوانمرد و متعقل بودند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

مشاور وزیر و مدیر کل شاهد و امور ایثار گران آموزش و پرورش گفت: شهدا فقط با خدا معامله کردند و در سختی امتحان پیروز شدند و برای دنیا ارزشی قائل نشدند.

وی خواستار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شد و افزود: باید ارزش های شهدا را در جامعه نهادینه کنیم تا مدیون شهدا نباشیم.

 مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در سخنانی به جایگاه توسعه فرهنگ شهید و شهادت در مدارس اشاره کرد و گفت: ایجاد مراکز شهید پژوهی برای آشنایی دانش اموزان با اهداف و زندگی شهدای 8سال دفاع مقدس از این منظر صورت گرفته است.

دکتر سید جواد حسینی برگزاری برنامه ای یادواره های متعدد با حضور دانش اموزان در مدارس را عاملی برای نزدیکی آنان با افکار و اهداف شهیدان عنوان کرد. 

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار هم در سخنانی گفت: 300 دل نوشته و بیش از 370مقاله توسط فرهنگیان و معلمان با 17موضوع و با محوریت ایثار و شهادت از مناطق مختلف به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که 170مقاله از این تعداد پذیرفته شده است.

دکتر مرتضی مرتضی بینش اظهار کرد: این مراسم معنوی با رویکرد پژوهشی و یادواره و دانش آموز محوری برای جامعه هدف برگزار شده است.

دبیر این کنگره به برپایی نمایشگاه این کنگره اشاره و افزود: نمایشگاه مزبور شامل 9غرفه خطاطی، طراحی، عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر، پیش دبستانی، فضای سایبری و بلوتوث، آثار شهدا، کتاب و غرفه صلواتی می باشد.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار  ادامه داد: این شهرستان تعداد 183شهید فرهنگی و دانش‌آموز تقدیم انقلاب و نظام کرده که 40تن از این عزیزان از شهدای فرهنگی و معلم هستند.

وی با بیان این که توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ضروری است، گفت: نهادینه‌سازی این فرهنگ باید از سطح مدارس آغاز شود تا دانش‌آموزان هر چه بیشتر با حماسه ‌سازی‌های رزمندگان اسلام آشنا شوند.

وی زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، انتقال پیام شهدای عزیز به نسل جدید به ویژه دانش آموزان را در جامعه ضروری خواند.

وی همچنین اهداف و محورهای پژوهشی این آیین معنوی را گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، تبیین راه های حفظ ارزش های دفاع مقدس، تبیین راه های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده و کاربردی کردن آن اعلام کرد.

وی محور های پژوهشی یادواره را نیز تبیین مبانی نظری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش، نقش شهدای فرهنگی و دانش آموز در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و ولایت پذیری جوانان و نوجوانان و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب ذکر کرد.

وی نقش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانش آموزان و تاثیر آن در مقابله با تهاجم فرهنگی و تاثیر آن بر حل معضلات و آسیب های اجتماعی، نقش معلم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانش آموزان، نقش مناسبت های ملی و مذهبی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان، چگونگی مشارکت دانش آموزان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، جایگاه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، وصیت نامه شهدای گرانقدر و ولایت پذیری جوانان و نوجوانان و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در بین جوانان و نوجوانان و ... عنوان کرد.

سخنرانی، اجرای برنامه عاشورایی، نماهنگ، نمایشگاه، ایستگاه صلواتی و رونمایی از تمبر یادبود 183شهید فرهنگی و دانش آموز شهرستان سبزوار از دیگر برنامه های این کنگره بود.

کنگره شاهدان قلم و یادواره 183شهید فرهنگی و دانش آموز سبزوار با همت آموزش و پرورش و 13اداره و نهاد دیگر در این شهرستان برگزار شد.

Image title

Image title
Image titleImage title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
دفاع مقدس

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

باغ موزه دفاع مقدس در سبزوار وارد فاز عملیاتی شد

احداث حسینیه شهدا در سبزوار اجرایی شد

اشعار مرحوم استاد سبزواری شناسنامه منظوم انقلاب اسلامی است

جانباز سرافراز سبزواری به خیل همرزمان شهیدش پیوست

نامه سرگشاده به رئیس جمهور منتخب در دفاع از اسماعیل عبدی

روحانی کاندیدای قطعی اصلاح طلبان شد

يادواره شاهدان قلم با حضور ميهمانان كشوري برگزار شد

شب شعر شهید احمد نظیف برگزار شد

يادواره شهدا با محوريت شهيد احمد نظيف برگزار مي شود

درد ما داخلی‌ است/راهی برای فرصت‌‌طلبان بیگانه باز نخواهیم کرد

روایت تکان‌دهنده غواص جامانده از عملیات کربلای چهار

درس هایی از نبرد حلب!

تیم شهدای کربلای5 قهرمان مسابقات فوتسال جام بسیج ادارات سبزوار شد

بسیجیان نمونه ادارات سبزوار تقدیر شدند

هدف اصلی در جنگ نوین؛ جابجایی حکومت هاست

بسیج؛ وابسته به جناح خاصی نیست

رسانه کمک کرد تا اهداف امام حسین(ع) عملی شود

كار فرهنگي در درازمدت اثر خود را نشان مي دهد

امام حسین(ع) در نهایت مظلومیت به اثبات حقانیت خود پرداخت

نخستین یادواره ی ۴۰۰ ورزشکار شهید استان برگزار شد

عرفان حسینی

هدف امام حسین(ع) از امر به معروف و نهی از منکر خطراتی بود که در پی ایجاد سلطنت اسلامی جامعه را تهدید می‌کرد

مي‌روم تا بعضي‌ها خجالت بكشند

میزان وقوع جرائم خشن در سبزوار کاهش یافته است

دشمن با سیاه نمایی سعی در نشان دادن چهره ای ناکارآمد از نظام دارد

مراسم تودیع و معارفه بخشدار روداب سبزوار برگزار شد

پیکر جانباز دفاع مقدس در سبزوار تشییع و به خاک سپرده شد

دلنوشته اي از ديار غربت

نتایج هفته پنجم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های سبزوار یادواره شهدای دفاع مقدس اعلام شد