کد خبر : 6573
Print
مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران در سبزوار گفت:

پیگیر اجرای کامل قوانین تصویب شده برای ایثارگران هستیم

جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۲

Image titleسبزوارنگار/دکتر سید محمد هادی موسوی در مراسم تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشگی سبزوار روز پنج شنبه هفتم خرداد در محل سالن شهید آوینی دانشگاه برگزار شد گفت : سال گذشته مجلس  در قانون بودجه تبصره 16 بحث بیمه ایثارگران را از دستگاه های اجرائی خارج و به بنیاد شهید واگذار کرد.
وی بیان کرد: متاسفانه این اقدام به لحاظ سرگردانی که داشت موجب نارضایتی هایی شد پیگری هایی زیادی صورت گرفت و امسال این مورد از قانون حذف شد و مجدداً دستگاه های اجرائی عهده دار پرداخت این بیمه شدند. 
 دکتر موسوی با بیان این کهصد درصد هزینه های بیمه ایثارگران بر عهده دولت است گفت: مقرر است در این راستا صندوقی تشکیل و ضوابط آن به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ارسال شود ایثارگران شاغل در این دستگاه فاکتور هزینه های بیماری خود را به دانشگاه ارائه و هزینه های آن پرداخت خواهد شد.
مشاور وزیر بهداشت  در امور شاهد و ایثارگر همچنین از اجرای قانون جامع که یکی از مطالبات ایثارگران است خبر داد و  اظهار کرد: طبق ماده 51 قانون، 25 درصد حق ایثارگری عملی شده است  قطعاً ایثارگران به دنبال مسائل مالی نیستند منتهی قوانینی مصوب شده  که آن ها انتظار اجرای آن را دارند.
وی از مجاهدین دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان نمونه های هر سازمان یاد کرد و گفت: این عزیزان شاید با ناملایماتی روبرو شوند اما صبور باشند چرا که ایثارگران با خدا معامله کرده اند این مهر ایثارگری بر پیشانی آن ها زده شده است.
دکتر موسوی همچنین بیان کرد: وزارت بهداشت دارای  35 هزار ایثارگر است که حدود 9600 نفر جانباز،2043 آزاده، حدود9870 رزمنده،334 کارمند شهید،3914 فرزند شهید،920 پدر و مادر شهید، 125 همسر شهید و 2700 خواهر و برادر شهید درون این خانواده بزرگ  جای داده شده اند. 
دکتر مسلم رئیس دانشگاه نیز در ادامه همایش اظهار داشت : جایگاه ایثار و شهادت به حدی رفیع است که امام راحل "شهادت "در راه خدا را فراتر از سنجش های بشری و مادی بیان کرد تکریم از مقام شامخ شهدا یک ضرورت انکار ناپذیر است این مجاهدین در دوران هشت سال دفاع مقدس با به خطر انداختن سلامت و جان خود کشور ایران را از تهاجم دشمنان نجات دادند. 
وی افزود: هم اکنون 11 درصد خانواده علوم پزشکی سبزوار عضو جامعه ایثارگران هستند که  70جانباز، 113 رزمنده و 97 نفر از فرزندان خانواده شهدا در دانشگاه حال فعالیت هستند.
همچنین امام جمعه شهرستان سبزوارگفت: هر چقدر راجع به ایثارگران در هر لباسی که هستند صحبت کنیم کم است این کم گفتن نباید  سبب شود تا این افراد فراموش شوند یاد مجاهدین دوران طلایی انقلاب باید زنده بماند .
حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی  تاکید کرد: فلسفه تاریخ جنگ انقلاب اسلامی بایستی به جوانان آموزش داده شود نسل جوان ما باید بدانند این نظام به این راحتی بدست نیامده خون هزاران شهید به پای درخت تنومند انقلاب ریخته شده تا نظام سرافراز بماند.
در ادامه این مراسم علی  ارغیانی مشاور فرماندار در امور ایثارگران  شهرستان سبزوار گفت: شهرستان در حوزه  شهادت هزار شهید، 3500 جانباز که حدود 80 نفر از شهدای زنده که جانبازان 70 درصد هستند، 250 آزاده و 20 هزار نفر رزمنده را تقدیم انقلاب کرده است.
وی بیان کرد: برخی از روستاهای سبزوار ، شهید آباد هستند  که تعداد شهدای  این روستاها با اتعداد شهدای برخی شهرستان های کشور برابری می کند.
شایان ذکر است ، در این مراسم با حضور دکتر پارسی پور معاون امور اداری مالی و برنامه ریزی فرمانداری سبزوار از 10نفر از جانبازان و 4 نفر از زرمندگان شاغل در دانشگاه با حضور مسئولین شهرستان تجلیل شد./. روابط عمومی فرمانداری شهرستان سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
دفاع مقدس

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

باغ موزه دفاع مقدس در سبزوار وارد فاز عملیاتی شد

احداث حسینیه شهدا در سبزوار اجرایی شد

اشعار مرحوم استاد سبزواری شناسنامه منظوم انقلاب اسلامی است

جانباز سرافراز سبزواری به خیل همرزمان شهیدش پیوست

نامه سرگشاده به رئیس جمهور منتخب در دفاع از اسماعیل عبدی

روحانی کاندیدای قطعی اصلاح طلبان شد

يادواره شاهدان قلم با حضور ميهمانان كشوري برگزار شد

شب شعر شهید احمد نظیف برگزار شد

يادواره شهدا با محوريت شهيد احمد نظيف برگزار مي شود

درد ما داخلی‌ است/راهی برای فرصت‌‌طلبان بیگانه باز نخواهیم کرد

روایت تکان‌دهنده غواص جامانده از عملیات کربلای چهار

درس هایی از نبرد حلب!

تیم شهدای کربلای5 قهرمان مسابقات فوتسال جام بسیج ادارات سبزوار شد

بسیجیان نمونه ادارات سبزوار تقدیر شدند

هدف اصلی در جنگ نوین؛ جابجایی حکومت هاست

بسیج؛ وابسته به جناح خاصی نیست

رسانه کمک کرد تا اهداف امام حسین(ع) عملی شود

كار فرهنگي در درازمدت اثر خود را نشان مي دهد

امام حسین(ع) در نهایت مظلومیت به اثبات حقانیت خود پرداخت

نخستین یادواره ی ۴۰۰ ورزشکار شهید استان برگزار شد

عرفان حسینی

هدف امام حسین(ع) از امر به معروف و نهی از منکر خطراتی بود که در پی ایجاد سلطنت اسلامی جامعه را تهدید می‌کرد

مي‌روم تا بعضي‌ها خجالت بكشند

میزان وقوع جرائم خشن در سبزوار کاهش یافته است

دشمن با سیاه نمایی سعی در نشان دادن چهره ای ناکارآمد از نظام دارد

مراسم تودیع و معارفه بخشدار روداب سبزوار برگزار شد

پیکر جانباز دفاع مقدس در سبزوار تشییع و به خاک سپرده شد

دلنوشته اي از ديار غربت

نتایج هفته پنجم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های سبزوار یادواره شهدای دفاع مقدس اعلام شد