کد خبر : 6660
Print
مشروح نشست بررسی استیضاح وزیر آموزش‌ و‌ پرورش(قسمت دوم)

فانی با رأی‌ نمایندگان ابقا‌ شد(2)

پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۳۷

سبزوارنگار/نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقت نکردند و وی مجددا در سمت خود ابقا شد.

سبزوارنگار/نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقت نکردند و وی مجددا در سمت خود ابقا شد.

به دلیل طولانی بودن این  گزارش در دو قسمت ارائه شد که شما می توانید قسمت اول آن را در اینجا بخوانید. 

ادامه گزارش:

Image titleقادرمرزی: مدیران برخی مدارس به گدایی افتاده‌اند

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش یک نهاد استراتژیک و مهم برای توسعه کشور است، گفت: استیضاح آقای فانی به هیچ عنوان سیاسی نیست و ایشان از برنامه‌های اعلامی خود فاصله گرفته‌اند. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حامد قادرمرزی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان استیضاح وزیر آموزش و پرورش در موافقت با استیضاح فانی گفت: حضور بنده در میان استیضاح‌کنندگان نشان می‌دهد که استیضاح آقای فانی به هیچ وجه سیاسی نمی‌باشد. بنده حامی دولت تدبیر و امید هستم و در گذشته حامی وزیر آموزش و پرورش بودم. تمام تلاش خود را انجام دادم ولی امروز مواردی وجود دارد که درباره آنها از ایشان توضیح می‌خواهیم و گمان می‌کنیم که آقای فانی از برنامه‌هایی که موجب رأی اعتماد مجلس به ایشان شد، فاصله گرفته‌اند.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم که وزارت آموزش و پرورش یک نهاد استراتژیک و مهم برای توسعه کشور است و مهمترین بخش در ساختار نهادی حکومت یک کشور می‌باشد. بنده 7 مورد از موارد استیضاح را بیان خواهم کرد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس نهم گفت: مورد اول؛ ناتوانی وزیر در جلب رضایت و اعتماد جامعه فرهنگیان کشور است. ما می‌دانیم که قشر فرهیخته فرهنگیان ما از صداقت و طرفداری عالمانه راضی خواهند شد. همه ما و همه معلمان به نحوی از وضعیت درآمدی کشور آگاه هستیم، ولی چرا معلمان ما به خیابان‌ها آمدند، تحصن کردند و در مقابل ادارات آموزش و پرورش با پلاکاردهای اعتراضی جمع شدند؟  آقای فانی؛ ای کاش در یکی از این جمع‌ها حاضر می‌شدید و اوضاع را آنچنان که بود صادقانه به آنها توضیح می‌دادید تا خوراک رسانه‌های ضدانقلاب نشود. شما به هیچ استانی سفر نکردید تا سخن فرهنگیان را بشنوید و بعد برای آنها پاسخی داشته باشید. وقتی که معلمان تحصن کردند، عدم حضور شما به معنی بی‌محلی به معلمان و جامعه فرهنگیان بود.

قادرمرزی در رابطه با مورد دوم استیضاح افزود: ناتوانی وزیر در جلب توجه و عنایت دولت در اختصاص منابع لازم جهت تامین منابع مالی مورد نیاز هزینه‌های مدارس کشور و تبدیل مدارس کشور به مدارس خودگردان است. این موضوع به صراحت برخلاف اصل 39 قانون اساسی است. ما می‌دانیم که هزینه‌های جاری مدارس اعم از پول کاغذ، قند، چای، گچ تخته،‌ ماژیک وایت‌برد و تجهیزاتی از قبیل رایانه در مدارس کشور به یک بحران مالی تبدیل شده است. بگذارید خیلی صریح بگویم که مدیران مدارس در حوزه انتخابیه اینجانب به گدایی افتاده‌اند. به والدین و مردم می‌گویند که پول قند و چای معلمان را بدهید. مردم منطقه ما، مردم منطقه محروم هستند و ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم این وضعیت را از وزارت آموزش و پرورش بپذیریم.

 وی تصریح کرد: بنده سال گذشته خدمت آقای فانی رسیدم و مسائلی را بیان کردم. در طول سال‌هایی که نماینده مجلس بوده‌ام چندین و چند بار مدارس شبانه‌روزی کشور تعطیل شدند. معلمان، دانش‌آموزان را فرستادند خانه و گفتند ما پول تامین قند، چای و خوراک شما را نداریم. آقای وزیر؛ آیا شمار خودروهای آموزش و پرورش را دارید؟ آیا جرأت سفر بین شهری با این خودروها را دارید؟

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مورد سوم اینکه آقای وزیر در جلب توجه و عنایت عملی دولت در افزایش فضای آموزشی مدارس در مناطق محروم کشور ناتوان بوده‌اند. متاسفانه سرانه آموزشی مناطق محروم به مراتب کمتر از سرانه متوسط کشور است. آقای فانی؛  آیا شما تاکنون مدارس مناطق محروم را دیده‌اید؟ مدرسه محل کار معلمان، محل تحصیل دانش‌آموزان و خانه دوم آنها است. بیش از 50 درصد مدارس حوزه انتخابیه من در استان کردستان نه در شأن معلم است و نه در شأن فرزندان و آینده‌سازان این مملکت می‌باشد.

قادرمرزی افزود: اماکن تحصیلی بسیاری در مناطق محروم هستند که هر لحظه ممکن است دیوار کلاس آنها فرو بریزد. بانوان معلم به فاصله حداقل 20 کیلومتر ناچار هستند که مراجعه کنند؛ این مدارس حتی فاقد سرویس‌های بهداشتی هستند. آیا آقای وزیر تاکنون به این وضعیت فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید چند درصد دانش‌آموزان ما در کپرها، چادرها و کلاس‌های مخروبه تحصیل می‌کنند؟

وی در تشریح مورد چهارم از عوامل استیضاح وزیر بیان کرد: ناتوانی وزیر در جلب نظر دولت در جهت تامین معیشت فرهنگیان و بازنشستگان آموزش و پرورش و اعطای امتیازات مشابه همانند سایر دستگاه‌های دولتی است. بنده سخنان آقای روحانی رئیس جمهور کشور را در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال 92 یادآوری می‌کنم که معلمان به اینکه ما همواره با ادبیات عاشقانه آنها را مورد تقدیس قرار بدهیم، نیازی ندارند. معلمان نیاز دارند که وضعیت معیشتی آنها بهبود یابد. معلمان نیاز دارند که وضعیت معیشتی آنها بهبود یابد. ما متاسفانه شاهدیم که وزارت آموزش و پرورش و ساختار مدیریتی آن نتوانسته‌اند دیدگاه مقایسه معلم با کارمند را از کشور پاک کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: به بسیاری از مسئولان و بدنه‌ای که مخالف ارتقای وضعیت معیشت معلمان و فرهنگیان هستند، باید بفهمانیم که اهمیت کار یک معلم با کار یک کارمند متفاوت است. از محل هدفمندی یارانه‌ها، مالیات افزوده و بیت‌المال در قالب طرح تحول سلامت، طرح تحول درآمد پزشکان اجرا شد. یک پزشک عمومی، یک داروساز و یا یک دندانپزشک حدوداً 7 سال تحصیل می‌کند ولی برخی از معلمان ما در بهترین دانشگاه‌های تربیت معلم تا مقطع فوق‌لیسانس حدود 7 سال باید تحصیل کند. معلمان حدود یک میلیون و 400 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند در حالی که یک پزشک درآمدی در حدود 7 میلیون تومان دارد. نکته اینجاست که در طرح تحول سلامت کشور درآمد پزشکان تا 10 میلیون تومان افزایش یافته است ولی حقوق معلمان همچنان ثابت مانده است.

قادرمرزی افزود: مورد بعدی نداشتن منبع مدون، موثر و عملیاتی برای غنی‌سازی و ارتقای بهره‌وری است. تاکید می‌کنم که بهره‌وری در این مورد بیان شده باید از دیدگاه علمی و دانشگاهی مورد بررسی قرار گیرد. ارتقای بهره‌وری و برنامه آموزشی و استمرار عدالت آموزشی در کشور موضوعی است که مورد غفلت قرار گرفته است. وزارت آموزش و پرورش حدود یک میلیون و 37 هزار نیروی رسمی دارد، حدود 400 هزار کلاس درس در مهرماه فعال خواهد شد و حدود 500 هزار نفر در مقطع ابتدایی و متوسطه به کلاس‌ها خواهند رفت. در این میان 500 هزار نفر نیروی غیرآموزشی فعالیت می‌کنند یعنی این افراد کار غیراداری انجام می‌دهند و امور مدیریتی را برعهده دارند. چرا در این سیستم که دچار بزرگ‌سری اداری شده است بیش از 5 درصد کارمندان در بخش غیرآموزشی فعال هستند در حالی که دولت باید تلاش کند که کوچک شود و یکی از نهادهایی که باید کوچک‌سازی می‌شد، آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: براساس یک تحقیق علمی دانشگاه تهران، پنج‌ششم بودجه وزارت آموزش و پرورش صرف امور غیرآموزشی می‌شود، یعنی تنها یک ششم بودجه وزارت آموزش و پرورش برای معلمانی است که به کلاس‌ها می‌روند. در قالب طرح تحول بنیادین و برنامه‌هایی که آقای فانی با تجربه 4 دهه کار آموزشی و مدیریتی انتظار داشتیم که بزرگ‌سری اداری را در وزارت آموزش و پرورش تعدیل کند.

قادرمرزی ادامه داد: در امور پرورشی هنوز هدف مشخص نشده است. زمانی که ما دانش‌آموز بودیم، 4 حدیث حفظ می‌کردیم و شعار هفته می‌گفتیم ولی همچنان برنامه‌های 25 سال گذشته ادامه دارد. امروز باید هدف از پرورش، پرورش دانش‌آموزان امروز برای مسئولیت گرفتن در فردای زندگی است. همه ما اطلاع داریم که روزانه 176 هزار مطلب جدید به صورت روزانه در فضای علمی و مجازی منتشر می‌شود، حال سهم ما از این میزان چیست؟ بخش عمده این مطالب خلاف ارزش‌ها و فرهنگ ما می‌باشد. در حوزه پرورش چقدر توانسته‌ایم دانش‌آموزان را پرورش دهیم تا برای مواجهه با دنیای واقعی آمادگی داشته باشند؟

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس نهم گفت: در تمام مدارس کشور ما کپسول آتش‌نشانی وجود دارد ولی در حادثه آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد پیرانشهر نه معلم و نه دانش‌آموزان بلد نبودند که از کپسول آتش‌نشانی استفاده کنند.

وی در رابطه با دلیل آخر موافقت خود با استیضاح بیان کرد: هیچ ساماندهی علمی و منطقی در مورد تقسیم کار معلمان انجام نمی‌شود. معلمان را مدیران استانی به هر نحوی که دلشان بخواهد در برخی از شهرستان‌ها تقسیم می‌کنند که این موضوع موجب کاهش بهره‌وری معلمان می‌شود. در انتها لازم می‌دانم که تاکید کنم استیضاح آقای فانی، وزیر آموزش و پرورش به هیچ عنوان سیاسی نیست.

Image titleشکری: رواج بی‌سوادی به دنبال آفت علم‌آموزی در کشور/ پیشرفت کشور در گرو تقویت آموزش و پرورش است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: علم آموزی در باب رقابت با تمامی کشورهای دنیا باید پیدا شود اما این در حالی است که کشور ما از منظر آموزش و پرورش افت داشته است تا جایی که بی سوادی و ترک از تحصیل افزایش یافته است. 

محمود شکری در موافقت با استیضاح فانی وزیر آموزش و پرورش افزود:  دغدغه ای جامعه فرهنگی نمایندگان از 25 خردادماه سال 93 موضوع با دکتر فانی مطرح شده است، به دستور حجت السلام ابوترابی چهار مرتبه خدمت وزیر جلسه داشتیم و دغدغه را انتقال دادیم، در خصوص اهمیت موضوع جایگاه وزارت آموزش و پرورش شخصا دو مرتبه خدمت وزیر رسیدم.

نماینده مردم طالش و رضوان شهر در کجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش و علم آموزی از منظر پیامبر(ص) و امام علی (ع)، تصریح کرد: امروز کشوری موفق خواهد بود که توجه به علم آموزی داشته باشد.

وی با اشاره به سفرش به ژاپن، گفت: در کشور ژاپن پزشکان فوق تخصص آرزو دارند معلم باشند چراکه نه تنها از نظر میزان دریافتی در مرتبه بالایی قرار دارند، بلکه معلمان در کشور ژاپن از جایگاه ارزشی و احترامی بالایی برخوردارند.

شکری با بیان اینکه پیشرفت و توسعه ژاپن به دلیل توجه به آموزش و پرورش و جایگاه معلمان بوده است، گفت: علم آموزی در باب  رقابت با تمامی کشورهای دنیا باید پیدا شود اما این در حالی است که کشور ما از منظر آموزش و پرورش افت داشته است تا جایی که بی سوادی و ترک از تحصیل افزایش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه معلمان در ایران بدون انگیزه و گاها بدون تخصص هستند، گفت: شخصا اعتقادی به سوال از وزیر ندارم، و معتقدم  بعد از حکم رهبری برای رئیس جمهور و پس از آن انتخاب وزرا باید با دولت همراه شد؛ اما معاونان منتخب آقای فانی سبب شد تا سیل انتقادات به سمت ایشان جریان پیدا کند.

وی با انتخاب معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش، گفت: آقای کفاش، معاون پرورشی، همه مدیران با سابقه و خبره و با تقوا را کنار گذاشتند و افرادی که سابقه حتی یک روز هم کار پرورشی نداشته اند در مدارس گماردند.

شکری با بیان اینکه استیضاح بدترین موضوع در کشور  برای مجلس است، گفت:  نمایندگان دغدغه آموزش و پرورش را به وزیر انتقال دادند، ولی متاسفانه آقای فانی هیچ توجهی به تذکرات نمایندگان نداشتند، 200 میلیون تومان برای جلوگیری از تخریب مدرسه ای لازم بود که آقای فانی هم وعده کمک داده بودند، اما به دلیل خلف وعده وزیر، مدرسه تخریب شد و امروز دانش آموزان آن مدرسه در کانتینر درس می خوانند.

 نماینده مردم تالش و رضوانشهر در مجلس با انتقاد از مطرح نمودن موضوع سریالی استیضاح، گفت: استیضاح وزیر سریالی نیست، وجود مدارس چند پایه در کشور تاسف بار است، امروز 70 درصد جمعیت ایران اعم از دانش آموز، معلمان و اولیای دانش آموزان درگیر آموزش و پرورش هستند.

وی با اشاره به وضع نامناسب مالی و بیمه ای معلمان، گفت: درد فرهنگیان زیاد است اما اطرافیان آقای فانی اجازه نداند این درد ها شنیده شود، در واقع به جای افزایش nدرصد حقوق مدارس غیر انتفاعی اگر یک چهارم آن به مدارس دولتی تزریق شود، معیشت معلمان تامین خواهد شد و ده برابر معلمان مدارس غیرانتفاعی خروجی خواهیم داشت.

شکری در ادامه افزود: دریافتی پایین معلمان مدارس غیرانتفاعی سبب شده تا انگیزه ای برای ارائه درست علم و دانش نداشته باشند، آقای فانی طبق قانون اساسی تحصیل باید رایگان باشد اما با وضعیت فعلی و با تقویت مدارس غیرانتفاعی فاصله طبقاتی ایجاد کردید.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از عملکرد معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بهتر است معاونت پرورشی به جای ایراد گرفتن به نمایندگان به انجام وظایف خود مبادرت بورزند.

وی با انتقاد از آخرین جلسه خصوصیش با وزیر آموزش و پرورش، گفت: در آخرین جلسه آقای فانی گفتند، ما با شما کاری نداریم و مشکلاتمان را با فرماندار مطرح می کنم، اما این در حالی است که زمان اخذ رای برای انتخاب وزرا نیاز بسیاری به نمایندگان داشتند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به تفع آقای فانی است که استیضاح رای آورد در غیر این صورت برای آخرت ایشان باید نگران شد، از این رو خواهش می کنم به این موضوعات توجه کنند.

Image titleآریایی نژاد : هیچ کار شایسته‌ای در زمینه سند تحول بنیادین آموزش و پروش انجام نشده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که با شخص سر و کار نداشته و درخصوص رویکرد اشتباهی که آموزش و پروش کشور در حال رخ دادن است حرف دارد٬ گفت: متأسفانه علی‌رغم وجود سند تحول بنیادین آموزش و پروش هیچ کار بایسته و شایسته‌ای در این زمینه انجام نشده است. 

 به گزارش خانه ملت٬ احمد آریایی نژاد در نشست علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی و در موافقت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: استیضاح از سال گذشته مطرح شد و ما قصد مدارا داشتیم که مشکلات برطرف بشود. جنس حرف بنده ممکن است مقداری با سایر عزیزان متفاوت باشد بنده 30 ساله در آموزش و پرورش استخوان خرد کرده‌ام شهرها و روستای دور و نزدیک خدمت کرده‌ام و جوانی‌ام را به پای نونهالان و نوجوانان این مملکت گذاشته‌ام افتخار دارم که با حد توانم آن‌ها را تربیت کرده‌ام البته نیمی از این دوران همزمان طبابت هم داشتم و در آموزش و پرورش پزشک بودم که آن هم مسائل خاص خودش را دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس نهم اظهار داشت: آن‌چه که بنده را وادار به استیضاح کرد این است که چاره‌ای جز این نداشتم چراکه من به جناب آقای روحانی و جناب آقای لاریجانی رئیس مجلس نامه نوشته بودم اما دریغ از این‌که کوچکترین اهمیتی به مسائل آموزش و پرورش بدهند هردو به زیر دستانشان ارجاع دادند و امروز هم در جلسه استیضاح حضور پیدا نکردند اهمیت آموزش و پرورش این است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: حقیقت این است که بنده با شخص سر و کار ندارم با رویکرد اشتباهی که آموزش و پروش و کشور در حال رخ دادن است حرف دارم که باید عوض شود به راستی اسم افراد مهم‌تر است یا فکر و ذهن مبانی اعتقادی افراد متأسفانه علی‌رغم وجود سند تحول بنیادین آموزش و پروش هیچ کار بایسته و شایسته‌ای در این زمینه انجام نشده است. نه بحث این دولت است بلکه همه دولت‌ها بعد از انقلاب اسلامی آنچنان که باید و شاید به آموزش و پرورش نپرداختند. چرا؟ رضایت آقا را از آموزش و پرورش ببینیم.

آریایی نژاد افزود: دولت‌ها باید به صورت دو 4در 100 متر امدادی کمک به هم دهند متأسفانه کارها سلیقه‌‌ای اعمال و انجام می‌شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس نهم اضافه کرد: آنچه که شاهدش بودیم سال به سال که گذشت دریغ از پارسال٬به خاطر کمبود بودجه و خرجیدانشگاه‌های تربیت معلم و تربیت مدرس به صورت راکد درآمدند ونیروهای آزاد از همه گرفته شدند اما ضربه اصلی از اینجا به آموزش و پرورش زده شد که به همین دلیل تربیت افراد سالم و کارآمد از این مهم  فاصله گرفت.

آریایی نژاد ادامه داد: آیا در دولت جدید دانشگاه فرهنگیان رونق کافی را گرفت یا این‌که به تدریج از رونق افتاد باید بگویم دانشگاه فرهنگیان٬ تربیت معلم٬ تربیت مدرس به هر طریقی کم رنگ بشود باید فاتحه تدریجی آموزش و پرورش را خواند.

 این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: آیا امکاناتی که برای سایر وزارتخانه‌ها وجود دارد برای همکاران ما هم وجود دارد وقتی می‌خواهند یک مسافرت بروند مدارس به آن‌ها تحویل داده می‌شود در صورتی‌که دیگر همکاران در سایر وزراتخانه‌ها هتل و اتاق‌های آنچنانی در اختیارشان قرار داده می‌شود آیا این فرق و تبعیض نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:بعضی مدارس به دلیل کمبود بودجه جمع شدند آیا دانش‌آموزان محروم روستاها نباید به تحصیل برسند نباید درس بخوانند آیا جایگاه حقیقی روستاییان راستین و زحمتکش این نیست که بچه‌هایشان بتوانند از تحصیل رایگان و مناسب برخوردار شوند معلمان زبده به مدارس خاص انتصاب شدند مدارس عادی با معلمانی که سرخورده بودند از آن انتصاب‌ها ماندند چه جوری بچه‌های مستعد مدارس و مناطق محروم درس بخوانند پول هم که ندارند به مدارس خاص بروند.

 آریایی نژاد اضافه کرد: آقای فانی پارسال طرحی خدمت شما دادم جوابش چه شد؟ شهریور گذشته درباره حکم معلمان گفتید انشاالله اسفند٬ اسفند شد مهر الان هم معلوم نیست که مهر اگر حکم زده بشود برای سال آینده است یا الان زده می‌شود. کسانی که در این مدت بازنشسته می‌شوند چه تکلیفی دارند در یک جمله ما به جای این وضعیت الان باید به جایی برسیم که همه حسرت شغل معلمی را بخورند در حالی که اینجوری نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس نهم بیان داشت: بعضی‌ها می‌گویند معلمان 3 ماه تعطیلات هستند آقای جوادی آقای نوبخت جایتان را عوض کنید هفته اول مهر به دانشگاه بروید ببینید کدام یک بیشتر خون دل می‌خورند آن وقت دریافتی‌هایشان را بدهید متأسفانه کسانی که این حرف را می‌زنند از جنس خودمان هستند.

آریایی نژاد با اشاره به این‌که وظیفه آموزش و پرورش تربیت نیروهای صالح و کارآمد است٬ گفت: متأسفانه برنامه‌ریزی صحیح و هدایت صحیح درمورد منابع وجود نداشت ما مشکل بودجه داشتیم سال گذشته و دو سال پیش کدام وزیر اجازه داد بیاید از منافع خودش دفاع کند فقط یک وزیر این معنی‌اش چیست هر دولتی یک سلیقه‌ای دارد هر دولت یک سوگلی دارد آموزش و پرورش کی می‌خواهد سوگلی شود و به آن رسیدگی شود آموزش و پرورش یک وزارتخانه کلیدی و مادر است این وضعیت بازنشستگی‌ فرهنگیان است و دانشجو و دانش‌آموزی که با آن حقوق بازنشستگی باید شهریه بپردازند٬ رضایت و امنیت شغلی همکاران ما کجاست؟

وی تصریح کرد: چرا نیروهای تحصیلکرده آموزش و پرورش دوست دارند به وزارتخانه‌های دیگر بروند این دلیلش تبعیض است کیفیت آموزش و پرورش را می‌دانید٬ کیفی شده دانش‌آموزان کیف می‌کنند از نمره‌ خبری نیست. دانش‌آموز اول راهنمایی بلد نیست اسمش را بنویسد چه کسی او را قبول کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان اظهار داشت: اگر بخواهم حرف‌هایم را جمع‌بندی کنم باید بگویم رضایت و امنیت شغلی٬ برنامه‌ریزی و جذب بودجه وجود ندارد٬ امکانات مناسب در ادارات هنرستان‌ها فضای مناسب مدارس نیست. عدم کم اهمیتی آموزش و پرورش عدم حضور روسای دو قوه در اینجاست و کلام آخر تا رویکرد ما تغییر نکند مسأله حل نمی‌شود٬ چشم‌ها را باید شست جور دیگر باید دید.

Image titleعثمانی :بحران آموزش و پرورش کشور به خط قرمز رسیده است

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی وضعیت آموزش و پرورش کشور را بحرانی خواند گفت: این وضعیت به خط قرمز رسیده است. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ محمد قسیم عثمانی در نشست علنی امروز چهارشنبه (3 تیر) مجلس شورای اسلامی در موافقت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش، افزود:‌ این استیضاح به هیچ وجه باندی و جریانی نیست؛ بنده خود دولت تدبیر و امید را دولتی موفق می دانم و حیف است دولت با این همه تلاش در بین فرهنگیان جایگاهش تنزل یابد، از این جهت تغییر در وزارت آموزش و پرورش را نیاز ضروری برای دولت می دانم هرچند امروز جریانات مختلف دست به دست هم داده‌اند تا این استیضاح رای نیاورد و ما امید است این تلاش در جهت همدلی باشد تا آموزش و پرورش بهبود یابد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آقای مصباحی مقدم شما یکسال رئیس کمیسیون برنامه  و بودجه بودید که امروز مخالف استیضاح صحبت کردید و آقای تاجگردن شما نیز دو سال رئیس این کمیسیون هستید شما می گویید وزیر کاره ای نیست اگر وزیر و رئیس کمیسیون کاره ای نباشد ما باید یقه چه کسی را بگیریم؟

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: وزیر بهداشت در نشستی از تعدادی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در خواست کرد تا حضور یابند و در آن جلسه نیز به بهترین شکل وضعیت بهداشت و درمان را به ما فهماندند و عمق فاجعه حوزه سلامت را ترسیم کردند و این گونه ما را با خود همدل کردند حال چه زمانی وزیر آموزش و پرورش این اقدامات را انجام داد؟

وی یادآور شد: در آن نشست در کنار وزیر بهداشت، آقای دانش جعفری مشاور اقتصادی خوش فکر وزیر حضور داشت حال جای این سوال باقی است که ما در آموزش و پرورش از کدام مختصص مالی بهره گرفتیم چه زمانی توانستیم مشکلات آموزش و پرورش را بیان کنیم؛ این همراهی وزیر بهداشت منجر شد تا این وزارتخانه برندی برای دولت باشد حال چرا تاکنون یکبار وزیر آموزش و پرورش وضعیت معلمان را اینگونه ترسیم نکرد.

 نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به جای آنکه وزیر آموزش و پرورش می گوید که بودجه را رشد داده است،  بروید از معلمان بپرسید که آیا فشار کم شده یا بیشتر؛ بودجه را افزایش دادید اما قدرت خرید معلمان را کاهش داده‌اید.

این نماینده مردم در مجلس نهم وضعیت آموزش و پرورش کشور را بحرانی خواند گفت: آقای رئیس جمهور و آقای جهانگیری این وضعیت به خط قرمز رسیده است؛ آموزش و تربیت بی کیفیت شده که این‌ها خروجی هایی هستند که فردا قرار است این خروجی ها آینده سازان مملکت شوند و من نگران آینده ای هستم که به دانش آموزان امروز با این کیفیت تحصیل سپرده می شود.

وی با بیان اینکه نگاه دولت و مجلس باد تغییر کند، گفت: نباید نگاه سطحی به آموزش و پرورش داشته باشیم بلکه باید به رفع مشکل این حوزه کمک کنیم؛ امروز توجه به آموزش و پرورش یعنی پیشگیری از مشکلات آتی و جلوگیری از ناهنجاری فردی و اجتماعی و واکسینه نمودن جامعه در برابر مشکلات است.

عثمانی یادآور شد: غیر از وزارت آموزش و پرورش، چه کسی باید توجه مجلس و توجه دولت را به وضعیت اسف‌بار آموزش جلب کند؟ آیا باید از معلم انتظار داشته باشیم وضع آموزش را توصیف کند؟ وزیر باید تحرک داشته باشد و فریاد بزند و یقه مجلسیان را بگیرد، هرچقدر وزیر در وضعیت اسف بار آموزش دخیل باشد همانقدر نیز مجلسان نیز مقصر هستند اما نباید توپ را به زمین هم پاس دهیم.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر به آموزش و پرورش رسیدگی نکنیم آینده را از دست می دهیم من رای فرهنگیان و معلمان را نمی خواهم و برای مقاصد شخصی این جا نیامده ام بلکه من نگران آینده کشور، نگران فرزندان ایران زمین و نگران فرهنگ جامعه هستم واگر آموزش را اینگونه اداره کنیم آینده را از دست خواهیم داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد:‌ مشکلات آموزش از گذشته انبار شده است و امروز سرریز شده است وضع معیشتی فرهنگیان نمایش نیست، این قشر نمی توانند با این وضعیت تمرکز داشته باشند و معلمی کنند باید به مشاغلی پناه ببرند که دون شان معلم است اما از گرسنگی فرزندان چاره‌ای ندارند.

وی با تاکید بر اینکه معلمان شاغل با شغل معلمی نمی تواند زندگی کنند، افزود: آموزش ساقه نیست بلکه ریشه است و اگر به آن نرسیم درخت نظام خشک می شود، من برای آینده دانش آموزانی آمده ام که فکری برای اصلاح سیستم آموزشی آن نشود آینده آن تیره و تار می‌شود،‌ من علی رغم ارادت به دولت یازدهم اما قسم یاد کرده ام که مدافع حقوق ملت باشم و خیانت است اگر در مقابل این سستی ها بی تفاوت باشم چراکه من وظیفه می دارم از حقوق دانش آموزان دفاع کنم.

 نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جای تاسف است که فردی دارای فوق لیسانس ادبیات فارسی است اما در نوشتن نامه‌ای به بنده،‌ دارای دو غلط املایی است،‌ بدون‌شک زمانی که خروجی آموزش و پرورش این باشد معلوم است خروجی دانشگاه بهتر از آن نیست

وی با تاکید بر اینکه امروزه مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند،‌ افزود: مگر قرار نیست آموزش رایگان تا سطح متوسطه فراهم شود پس چرا مدیری برای کمک والدین دانش‌آموزان به مدرسه،‌ از ثبت نام و ارایه کارنامه خودداری می کند و زمانی هم که علت را از مدیر جویا می‌شویم عنوان می‌کند که سرانه مدرسه به آنها ارایه نشده است.

عثمانی با بیان اینکه آموزش و پرورش دارای هزینه جاری نیست،‌ گفت: هر هزینه در این حوزه، منافع آتی دارد و فضایی که دارای منالع آتی باشد لبریز از ثروت و سرمایه است لذا این وزیر است که باید تلاش کند تا این ثروت محسوس شود.

Image titleنقوی حسینی : استیضاح فانی به هیچ عنوان سیاسی نیست

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویکرد مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش در مواجهه با مسائل مختلف، سیاسی بودن استیضاح فانی را رد کرد. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان استیضاح وزیر آموزش و پرورش در موافقت با استیضاح فانی گفت: شهید رجایی به مدیرکل وقت تربیت معلم در ملاقاتی که با وی داشتند گفته بود که اگر جای شما بودم، کت نوی خود را می فروختم و خرج تربیت معلم می‌کردم. بنای آموزش و پرورش کشور بر تربیت معلم استوار است. جایی که امروز رئیس دانشگاه فرهنگیان کسی است که اولاً تحصیل‌کرده آمریکا می‌باشد و در تریبون رسمی در حضور نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی که اتفاقاً اینجا حاضر هستند، از آموزش و پرورش ایالات متحده در حضور معلمان و دانشجویانی که فردا معلم خواهند شد، تمجید می‌کند. این دلیل اصلی استیضاح فانی است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد که در آن جلسه حضور داشتند، به پشت تریبون رفته و پاسخ رئیس مرکز تربیت معلم را می‌دهند که اینگونه نیست؛ در این آموزش و پرورشی که شما از آن تمجید می‌کنید، 99 درصد دانش‌آموزان قبل از فارغ‌التحصیلی مورد تجاوز واقع می‌شوند. این رئیس دانشگاه فرهنگیان که می‌خواهد برای فرزندان این سرزمین معلم تربیت کند، اینگونه در تمجید از آمریکا موضع‌گیری می‌کند و این دلیل استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.

 وی گفت: آن چیزی که در بودجه وزارت آموزش و پرورش رخ داد هنر مجلس بود، هنر کمیسیون تلفیق بود، در مجلس بودجه آموزش و پرورش افزایش یافت. در ایام بودجه معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش 10 روز سفر خارج از کشور بود. در ایام بودجه وزیر آموزش و پرورش سفر خارج از کشور بود، ما به این وضع ایراد داریم، ما آقای فانی را دوست داریم، معلم واقعی هستند، شخصیت خوبی دارند، انسان مومنی هستند، ولی بحث ما کارکرد ایشان است و استیضاح ما به هیچ عنوان سیاسی نیست.

وی در ادامه گفت:‌ سعی نکنید استیضاح را سیاسی کنید ؛ اگر استیضاح سیاسی بود ، سخنان اکرمی در جمع معلمان برای استیضاح فانی بود. اکرمی در جمع معلمان می‌گوید که معلمان باید زمینه آزادی سرانه فتنه را فراهم کنید، چرا اینجا نشسته اید؛ ما سیاسی استیضاح نمی‌کنیم. ما اگر می‌خواستیم سیاسی استیضاح کنیم ، سخنان آقای کفاش در استان کرمان کافی بود. ما سیاسی استیضاح نمی‌کنیم ،‌وگرنه نمودار انتصاب‌ها که اغلب آنها اعضای حزب منحله مشارکت یا فتنه‌گر هستند برای استیضاح کافی بود. این استیضاح صنفی و برای معلمان است.

نقوی حسینی گفت: نمایندگان آزاد هستند ، هر رای که خواستند بدهند. شما بنده را می‌شناسید ، من وکیل‌الدوله نیستم و وکیل ملت هستم. بنده با حرف فراکسیون بشین و پاشو نمی کنم. این که فراکسیون جمع بشود که رای بدهید یا رای ندهید ، ما هم بگیم چشم فراکسیون ؛ نه خیر این‌گونه نیست. ما نماینده ملت هستیم و قسم خوردیم  که تشخیص خود را رای بدهیم. نمایندگان آزادهستند، هر رای که خواستند بدهند ولی از من که 28 سال معلم بودم و همین حالا که هفته‌ای 2 مدرسه می‌روم و حرف آنها را می‌شنوم بعضی سخنان معلمان را بیان می‌کنم.

وی در ادامه افزود: پول چای معلمان از جیب آنها گرفته می‌شود، به چه کسی باید گلایه کنیم؟ کدام اداره ، کدام سازمان و ارگان پول چای زنگ تفریح معلمان را از خودآنها می‌گیرد. آقای وزیر آموزش و پرورش بنده 3مرتبه به شما گفتم که اگر به معلم پرداختی کردید ، حقوقی دادید یا مطالبه آنها را پرداختید در رسانه ملی بیان نکنید ، مصاحبه نکنید. با شان معلم بازی نکنید و شان خانوادگی فرهنگیان را له نکنید.

نقوی حسینی ادامه داد: فرزند معلم در مدرسه خجالت می‌کشد که بگوید فرزند معلم هستم،دانش آموزان در مدرسه به آنها می‌گویند که روز گذشته مطالبات شما را پرداخت کردند. چرا وقتی حق مردم را پرداخت می‌کنید ، مصاحبه می‌کنید؟

نماینده مردم ورامین و پیشوا ضمن تقدیر از فعالیت‌های تاجگردون و مصباحی مقدم گفت:  از تلاش کمیسیون تلفیق تشکر می‌کنیم. شما زحمت می‌کشید ، دولت توجه می‌کند، مجلس توجه می‌کند ولی سوال این است که این بودجه چگونه هزینه می‌شود؟ آقای وزیر آموزش و پرورش مگر شما برای خریدخدمت هر دانش‌آموز در مدارس غیرانتفاعی 600 هزار تومان نمی‌پردازید. ما در کمیسیون تلفیق و دولت به شما 2میلیون تومان می‌پردازیم. یک میلیون و 400 هزارتومان این بودجه کجا می‌رود؟ 26 هزار میلیاردتومان در جمع کجا هزینه‌می‌شود؟ چرا بخش خصوصی با 600هزارتومان به بهترین شکل همان دانش‌آموز را تربیت می‌کند؟ چرا شما با 2 میلیون تومان نمی‌توانید؟ ما می‌گوییم که آموزش و پرورش مشکل مدیریت دارد.

وی با بیان این که حق التدریس معلمان گاهی 9ماه بعد پرداخت می‌شود، گفت:  خودتان را جای معلمان بگذارید. حق‌ الزحمه امتحانات آنها هر 2سال یک‌بار پرداخت می‌شود. معلمان ابتدایی پس از 20 سال خدمت ، 2ساعت از خدمت آنها کاسته می‌شود. آموزش و پرورش این 2ساعت را به صورت حق التدریس محاسبه می‌کرد. دولت این رقم را صرفه جویی کرد و از پرداخت آن طفره رفت. چطور افراد صندوق ذخیره فرهنگیان ده‌ها میلیون‌تومان پاداش دریافت می‌کنند ولی حقوق معلمان را ندارید؟

نقوی حسینی در انتها ضمن تاکید بر ایراد مدیریتی آموزش و پرورش گفت:  فانی شخصیت پاک‌دستی است. آدم با تقوایی است. معلم است و دلش برای آموزش و پرورش می‌سوزد ولی آموزش و پرورش تعارف بردار نیست. خانواده بزرگ فرهنگیان در مظلومیت فرو رفته است. آقای فانی افرادی در اطراف شما به گسترش بحران آموزش و پرورش کمک می‌کنند، سخنرانی و هدایت می‌کنند. خودتان و آموزش و پرورش را نجات دهید.

 Image titleفانی: استراتژی آموزش و پرورش کیفیت بخشی مبتنی بر عدالت آموزشی است

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه استراتژی اصلی ما در وزارتخانه کیفیت بخشی مبتنی بر عدالت آموزشی است گفت: آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک دولت و ملت است. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر فانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح استیضاحش ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان برای نمایندگان در بخش اول صحبت های خود گفت: بسیار مصرورم که امروز می توانم گزارشی از عملکرد وزارت آموزش و پرورش در 22 ماه اخیر به وکلای ملت ارائه کنم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان، مربیان، همکاران فرهنگی و دست اندرکاران آموزش و پرورش ستون فقرات آموزش و پرورش هستند افزود: اهمیت آموزش و پرورش با توجه به فرمایشات بزرگان در این رابطه بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد:‌ آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترک دولت و ملت است و به تعبیر مقام معظم رهبری آموزش و پرورش 40 میلیون مخاطب مستقیم دارد که 13 میلیون آن دانش آموز، 26 میلیون با اولیاء و یک میلیون فرهنگیان هستند البته به تعبیر دیگر می توانیم بگوییم که مخاطبان آموزش وپرورش همه جامعه هستند.

 آموزش و پرورش بزرگترین نهاد کشور است

فانی گفت: ‌آموزش و پرورش با 105 هزار مدرسه در 752 منطقه آموزشی با داشتن بیش از 13 میلیون دانش آموز و یک میلیون همکار فرهنگی بزرگترین نهاد کشور است و در همه جای کشور حضور دارند و در طی 22 ماه اخیر حداکثر تلاش را همکاران من از معلمان، مدیران و مسئولان آموزش و پرورش و همچنین همکاران ما در ستاد وزارتخانه در سراسر کشور داشته اند.

 وی با بیان اینکه در رابطه با اقتصاد آموزش پرورش باید به مواردی اشاره کرد افزود: آموزش و پرورش یک نهاد سرمایه ای است نه هزینه ای و سهم بودجه آموزش و پرورش درسال های 92، 93 و 94 از بودجه کل کشور به ترتیب 9.1 درصد، 10.7 درصد و 11.2 درصد است و این نشان می دهد که در این 22 ماه اخیر سهم آموزش و پرورش ازبودجه دولت 2.1 درصد رشد داشته است و این نشان دهنده این است که آموزش و پرورش تلاش کرده سهم خود را از بودجه عمومی کشور افزایش دهد که البته عنایت دولت نیز در این رابطه بی اثرنبوده است.

 افزایش 2.1 درصدی سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت در 22 ماه اخیر

وزیر آموزش و پرورش گفت:‌ نمایندگان می دانند که هر 0.1 درصد از بودجه دولت رقم قابل توجهی بوده و آموزش و پرورش توانسته دراین مدت 22 ماه سهم خود را از بودجه دولت 2.1 درصد افزایش دهد. رشد بودجه آموزش و پرورش در فاصله سال های 92، 93 و 94 از 5.3 درصد رشد در سال 92 به 24.1 درصد درسال 94 افزایش داشته و این غیر از هزار و 350 میلیارد تومانی است که دولت برای اجرای رتبه بندی مصوب کرده و اضافات را که مجلس در تصویب بودجه داشته است.

وی ادامه داد:‌ آموزش و پرورش استراتژی هایی را اعلام کرده و بنده نیز در حین رأی اعتمادعرض کردم که آموزش و پرورش استراتژی خود را کیفیت بخشی اعلام می کند و سیاست های پنجگانه را مطرح کرده است.

فانی گفت:‌ در سند تحول بنیادی استراتژی اصلی کیفیت بخشی مبتنی برعدالت آموزشی است، سیاست های پنجگانه اعلامی وزارت آموزش و پرورش عبارتند از ساماندهی و بهسازی منابع انسانی، توسعه مشارکت، ارتقاء مدیریت آموزشگاهی، اجرای تدریجی بودجه ریزی عملیاتی و اصلاح نظام مدیریت و برنامه ریزی با تأکید بر تمرکززدایی است.

 نقشه راه سند تحول آموزش و پرورش به عنوان مطالبه مهم رهبری تهیه شده است

وزیر گفت: سال گذشته در دیدار با مقام معظم رهبری درخواست شد نقشه راه سند تحول آموزش و پرورش تهیه شود که وزارت آموزش توانست این مطالبه مقام معظم رهبری را اسفند سال گذشته تهیه و به اتمام برساند که نسخه‌ای از آن را در اختیار رئیس جلسه قرار می‌دهیم.

 فانی با بیان اینکه این نقشه اجرای سند راه تحول آموزش نحوه تنظیم برنامه ششم توسعه در زمینه آموزش و پرورش را مشخص می‌کند ادامه داد: خوشبختانه توانستیم سال گذشته 40 راهکار از 131 راهکار سند تحول را در قالب 99 برنامه در وزارت آموزش و پرورش اجرا کنیم.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: بر این اساس در راستای انسداد بی‌سوادی موفق شدیم تعداد دانش آموزان تحت آموزش را از 97.4 درصد در سال تحصیلی 91-90 به 98.5 درصد در سال جاری برسانیم.

این عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به اینکه این وزارتخانه تحت پوشش عدالت آموزشی را در دستور کار دارد، گفت: ما در کشور 110 مدرسه تک دانش آموزه داریم یعنی یک مدرسه برای یک دانش آموز. همچنین 4 هزار و هشتصد مدرسه در کشور داریم که زیر 5 دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند بنابراین دولت و وزارت آموزش و پرورش در تامین آموزش و اجرای عدالت آموزشی‌ هزینه‌های بالایی پرداخت می‌کنند.

وی تاکید کرد:‌ در شورای عالی آموزش 2  موضوع کلاس‌های چند پایه و مدارس عشایری مصوباتی داشتیم، همچنین توانستیم در دوره متوسطه 1 دانش آموزان تحت پوشش را از 87 درصد به 94.3 درصد افزایش دهیم و نیز در دوره متوسطه 2 دانش آموزان تحت پوشش از 76 درصد به 82.24 درصد افزایش پیدا کرد.

فانی با یادآوری قولی که به مجلس در روز رأی اعتماد داده بود، گفت: سیاست بعدی و قولی که به مجلس داده بودیم ساماندهی نیروهای انسانی بود باید بگویم امسال در جشنواره بهره‌وری در کشور وزارت آموزش و پرورش به عنوان دستگاه برتر شناخته و لوح تقدیر دریافت کرده است.

این عضو کابینه روحانی ادامه داد: باید این نکته را عرض کنم که به طبع بهسازی و ساماندهی نیروهای انسانی توانستیم بیش از هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی در بودجه سالانه داشته باشیم که از کنار این صرفه‌جویی اقداماتی را برای فرهنگیان و افزایش کیفیت بخشی به آموزش انجام داده‌ایم.

 افزایش مرخصی زایمان بانوان فرهنگی از 6 ماه به 9 ماه / برقراری فوق العاده شغل پس از 5 سال

 وی توضیح داد:‌ در سال گذشته توانستیم اجرای مرخصی زایمان بانوان فرهنگی از 6 ماه به 9 ماه افزایش دهیم، یادآور می‌شوم که این مصوبه مجلس سه سال پیش قانونی شده بود. ما همچینن توانستیم بعد از 4 سال قانون خدمات کشوری در زمینه حق شغل فرهنگیان را اجرا و امتیاز آنها را از 800 به 1500 افزایش دهیم.

به گفته وزیر آموزش و پرورش این وزارتخانه موفق شد برقراری فوق العاده شغل که 5 سال از مصوبه آن می‌‌گذرد را اجرایی کند.

فانی با اشاره به مسئله فرهنگیان و بازنشستگان در زمینه حق رتبه گفت: در رابطه با همکاران فرهنگی و بازنشستگان باید گفت توانستیم حق رتبه خبره و عالی 100 هزار بازنشسته را بعد از پیگیر‌های نمایندگان و سازمان مدیریت اجرا کنیم.

وزیر آموزش در ادامه توضیح داد: تعلیم و تربیت نیروهای جدید را در دستور کار داریم و بر این اساس 64 هزار دانش آموز معلم مشغول به تحصیل هستند، همچنین برنامه راهبردی فرهنگیان را تدوین و نسبت به سرفصل دروس را بازنگری کردیم و نسبت به تدوین جامع منابع انسانی اقدام کنیم.

وی با اشاره به جلسه غیر علنی هفته گذشته مجلس گفت: به نظر می‌رسد باید در ادامه فعالیت آموزشی کمیته‌ای که در جلسه غیرعلنی مطرح شد را برگزار کنیم تا راهکارهای معیشتی فرهنگیان، مراحل رتبه‌بندی، بیمه فرهنگیان و بازنگری در قوانین برای اجرای سند تحول را به عنوان زیر بنای برنامه ششم در دستور کار قرار گیرد.

فانی تاکید کرد: نیاز داریم منابع مالی اصلاح و نسبت به بازسازی 35 درصد فضاهای آموزشی اقداماتی صورت گیرد. تحقق درآمدهای آموزش و پرورش و همچینن تبدیل به احسن کردن فضاهای آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

علی اصغر فانی در بخش دوم سخنانش و پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان این طرح گفت:‌ با وجود اینکه خیلی به دنبال پاسخگویی به فرمایشات عزیزان نیستم اما این نکته را باید عرض کنم که سرپرست دانشگاه فرهنگیان برادر شهید بوده و انتصاباتی که در رابطه با مدیران در وزارت آموزش و پرورش صورت می گیرد مبتنی بر استعلام از وزارت اطلاعات است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:‌کاری که در وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است به طور دقیق طبق ضوابط و مقرراتی است که وجود دارد .

 وی افزود: در رابطه با گزارش عملکرد 22 ماهه وزارت آموزش و پرورش اتفاقی که افتاد در این وزارتخانه و توفیقاتی که ما به دست آوردیم حاصل تلاش های معلمان، فرهنگیان و عزیزانی است که در سطوح و لایه های مختلف آموزش و پرورش انجام وظیفه می کند...(پایان قسمت دوم گزارش) قسمت سوم(پایانی) گزارش را می توانید در اینجا بخوانید.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است