کد خبر : 6661
Print
مشروح نشست بررسی استیضاح وزیر آموزش‌ و‌ پرورش(قسمت سوم و پایانی)

فانی با رأی‌ نمایندگان ابقا‌ شد(3)

پنجشنبه ۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۲

سبزوارنگار/نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقت نکردند و وی مجددا در سمت خود ابقا شد.

سبزوارنگار/نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقت نکردند و وی مجددا در سمت خود ابقا شد.

به دلیل طولانی بودن این  گزارش در دو قسمت ارائه شد که شما می توانید قسمت دوم را در اینجا بخوانید.

بخش پایانی گزارش:

Image titleبسیاری از مشکلات آموزش و پرورش به صورت ارث به ما رسیده است

فانی گفت:‌ بسیاری از مشکلاتی که امروز آموزش و پرورش دارد حاصل 22 ماه اخیر نبوده بلکه کاری است که از سال های قبل به ارث به ما رسیده است.

وی با اشاره به اظهارات نقوی حسینی در خصوص اینکه نحوه هزینه کرد بودجه و پول های تزریق شده به آموزش و پرورش چگونه است افزود: ما بیش از 98درصد و قریب به 99 درصد اعتباراتمان را اعتبارات پرسنلی تشکیل می دهد و ما هیچ نقشی در 99 درصداعتباراتمان نداریم وقتی که در دولت دهم 116 هزار نفر به یکباره جذب آموزش و پرورش شدند بار مالی پرسنلی بسیاری را به این وزارتخانه تحمیل کردند و به این ترتیب شاهد عدم توزیع مناسب پرسنل شدیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در بسیاری از مناطق با تورم نیروی انسانی و در برخی مناطق دیگر با کمبود آن مواجه هستیم تصریح کرد: شما به عنوان نمایندگان به ما بگویید که آیا ما می توانیم یکی از همکاران فرهنگی را که در شهر تهران مازاد بر نیاز است را به بشاگرد منتقل کنیم آیا این موضوع امکان پذیر است.

وی ادامه داد: این در حالی است که بنده در وزارت آموزش و پرورش از ابتدای فعالیت خود حتی یک نفر را نیز استخدام نکرده ام که به بودجه پرسنلی وزارتخانه فشار بیاید و لذا اتفاقا در این دولت تلاش کرده ایم از طریق خرید خدمات آموزشی هزینه های آموزش و پرورش را متعادل کنیم و به اقتصاد آن عنایت کنیم.

فانی گفت: فرهنگیان نسبت به تبعیضی که در پرداختی هایشان وجود دارد معترض هستند که ما نیز به آنها حق داده و اعتقاد داریم باید این تبعیض ها از بین برود و ما تصدیق می کنیم که اینگونه تبعیض ها چیزی نیست که در درون این دولت یا زمان وزارت بنده به وجود آمده باشد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تبعیض در پرداختی فرهنگیان سال های سال وجود داشته اما تلاش باید این باشد که در یک بازه زمانی مشخص آنها به حداقل برسد.

 وی با اشاره به جلسه برگزار شده در مجلس که به صورت غیرعلنی بوده گفت:‌ هفته گذشته در دفتر نایب رئیس مجلس جلسه ای برگزار شد که نتیجه آن تشکیل کمیته ای برای بررسی روش های تأمین منابع مالی و برداشت یا کاهش تبعیض ها اقدامات لازم صورت بگیرد.

فانی گفت: مدیران آموزش و پرورش با حضور خود در صحنه های اعتراض آمیز مدنی معلمان تلاش کردند که حرکت معلمان را به آرامش تبدیل کرده و باید بدانیم که پیام فرهنگیان به دولت رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در آخرین جلسه سال گذشته رتبه بندی معلمان به تصویب هیأت وزیران رسید این شروع خوبی است اما کافی نیست چرا که باید منابع را شناسایی و در هزینه کرد این منابع عملکرد درستی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش یک وزارتخانه گسترده ای است توضیح داد: در سراسر کشور حتی در دور افتاده ترین نقاط ایران مدارسی وجود دارد که پرچم ایران بر سردر آنها برافراشته است پس این امکان وجود دارد که در این وزارتخانه بزرگ اتفاقاتی در انتصاب، انتقال و جابجایی هایی رخ دهد.

فانی تأکید کرد:‌ نمایندگان ممکن است در این مسائل پیشنهادات و درخواست هایی داشته باشند که می توانیم با تعامل این موضوعات را حل کنیم.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد:‌ من به عنوان سرباز فرهنگی در 22ماه گذشته خدا را شاهد می گیرم کهتمام توانم را در این وزارتخانه به کارگرفته ام. من عاشق این وزارتخانه هستم و به معلمان عشق می ورزم.

فانی ادامه داد: اعتقاد دارم معلمی ستون فقرات آموزش و پرورش و آموزش و پرورش ستون فقرات کشور است.

این عضو کابینه دولت روحانی تأکید کرد: اگر توفیق خدمت در آموزش و پرورش را با رأی نمایندگان به دست بیاورم خدا را شاکرم واگر با تشخیص نمایندگان و رأی آنها از ادامه همکاری معاف شوم باز هم خدا را شکر می کنم.

پس از اتمام سخنان فانی،نمایندگان مخالف استیضاح وزیر آموزش و پرورش به بیان نظرات خود پرداختند.

Image titleتاجگردون : استیضاح وزیر آموزش هیچ فایده ای برای کشور و فرهنگیان ندارد/ فانی شومن و خالی‌بند نیست

رئیس کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر آموزش هیچ فایده ای برای کشور و فرهنگیان ندارد گفت:‌ ‌دولت باید با تغییر رفتار خود و با همکاری با مجلس در جهت حل مشکلات فرهنگیان به ویژه در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 تلاش کند. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در مخالفت با طرح استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز نمایندگان مجلس در جهت پاسخ به مطالبات جامع فرهنگیان از ابزار قانونی خود یعنی استیضاح استفاده کردند از طرف دیگر این موضوع واضح و مبرهن است که استیضاح حق تمام نمایندگان بوده و باید به آن چه جواب مثبت بوده و چه منفی توجه شود.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرادات مطرح شده از سوی نمایندگان مجلس در رابطه با وضعیت فرهنگیان و حوزه آموزش و پرورش به جا و درست است افزود: اما در کل برای انجام یک استیضاح باید سه هدف وجود داشته باشد که حرکت در جهت بهبود وضع موجود یکی از دلایل منطقی این اقدام است البته استیضاح کنندگان فانی از نخست اعلام می کردند که در صورت استیضاح وزیر هیچ اتفاق بهتری در این وزارتخانه رخ نمی دهد.

وی ادامه داد:‌ جلوگیری از حرکت انحرافی وزیر و پاسخ به رفتار یک دولت یکی دیگراز دلایل استیضاح وزرا است که قطعا استیضاح امروز فانی هیچ یک از این سه اهداف را ندارد و قطعا در صورت استیضاح شدن وزیر مربوطه وضع موجود بهبود پیدا نمی کند.

تاجگردون افزود:‌ در طول تاریخ مجلس بیشترین استیضاح ها استیضاح وزیر آموزش و پرورش بوده حال این سوال پیش می آید که آیا این اقدامات در طول تاریخ وضعیت حوزه آموزش را بهتر کرده است از طرفی دیگر عدم نگاه سیستمی به نظام آموزش و پرورش موجب می شود که نگاه سطحی جایگزین آن گردد که قطعا این موضوع پاسخ مناسبی به احساسات و دغدغه فرهنگیان نیست همچنین استیضاح امروز نتیجه نخواستن دیروز و نتوانستن امروز است.

وی با بیان اینکه مجلس قطعا همواره در کنار فرهنگیان است تصریح کرد: نمایندگان می دانند که وضعیت معیشتی فرهنگیان چگونه است حال با این وضعیت آیا ما به آنها باید بگوییم چون نمی توانید وضع رادرست کنید بیایید وزیر را استیضاح کنید.

تاجگردون با تاکید بر اینکه هدف استیضاح وزیر آموزش و پرورش جلوگیری از یک انحراف جدی در عملکرد وی نیست گفت: در این رابطه این سوال پیش می آید که آیا عملکرد فانی به گونه ای بوده که ازجهت اقتصادی، اجتماعی و عملکردی منحرف شده است؟ آیا به وزیر امکانات داده ایم که حال آن را جستجو می کنیم از این رو قطعا این موضوع باید مطرح شود که ظرف بودجه و امکانات کشور در حوزه آموزش همین است البته فرهنگیان نیز مطالباتی دارند که باید به آن پرداخته شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه دولت و مجلس هر دو در بهبود وضع آموزش و پرورش نقش دارند گفت: قطعا باید متناسب با سهم وزیر از او سوال کرد حال این سوال پیش می آید که آیا مجلس و دولت نقشی در بهبود این حوزه داشته اند؟ سهم وزیر در این حوزه چقدر است؟ در این رابطه تا آخرین ریال اعتبارات صندوق توسعه ملی را خورده ایم و حتی برای بهبود این حوزه سهم آموزش را در بودجه یک درصدبالا برده ایم اما متأسفانه هیچ اتفاقی نیافتاده است.

وی ادامه داد:‌ براساس آمارها از صد در صد میزان اعتبارات اختصاصی به وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه حدود 110 درصد پرداختی داشته است از این رو در شرایط کنونی مجلس و دولت باید سعی کنند که این فشارها در حوزه آموزش کمتر شود.

تاجگردون با بیان اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش در شرایط کنونی یک فرصت برای بهبود این حوزه است تصریح کرد:‌ در شرایط کنونی نباید بگوییم که یک گروه مقابل فرهنگیان و یک گروه مدافع فرهنگیان هستند بلکه باید دولت مطالبه مجلس که همان دغدغه فرهنگیان است را بشنود دولت باید نگرش خود را برای حل مشکلات این جامعه تغییر دهد.

وی با اشاره به اظهارات مطرح شده درباره اعتبارات اختصاصی به حوزه سلامت افزود: چرا برخی ها حوزه بهداشت را در مقابل حوزه آموزش قرار می دهند البته مجلس در آن دوران با توجه به وضعیت نامطلوب حوزه سلامت یک در صد از مالیات بر ارزش افزوده را به این بخش اختصاص داد از این رو در شرایط کنونی تقابل دو بخش سلامت و آموزش به صلاح کشور نیست.

تاجگردون در تشریح اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در چند سال اخیر گفت:‌ براساس آمارها سهم حوزه آموزش از اعتبارات در سال 92، 9.7 درصد، سال 93، 10.7 درصد، سال 94، 11.2 درصد بوده است که این نشان دهنده آن است که سهم حوزه آموزش از سال 92 تا 94 دو درصد افزایش پیدا کرده است از طرف دیگر مجلس در سال جاری حدود 2 هزار و 477 میلیارد تومان از بخش های مختلف بودجه را به وزارت آموزش و پرورش اختصاص داده است همچنین سرانه مدارس تا دو سال گذشته حدود 10 میلیارد تومان بود که امسال این اعتبار به 100 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

وی با تأکید بر اینکه استیضاح امروز فانی پاسخی به رفتار دولت یازدهم نیست گفت: اخیرا مجلس وزیر علوم را استیضاح کرد، مجلس با این اقدام به دنبال ارسال یک علامت به دولت بود همچنین در دولت احمدی نژاد مجلس وزیر کار این دولت را استیضاح کرد که این اقدام در پاسخ به رویکرد دولت دهم صورت گرفت حال این موضوع واضح است که در استیضاح فانی مجلس هیچ بهره ای برای پاسخ دادن به دولت نمی برد.

 تاجگردون افزود: ‌دولت باید با تغییر رفتار خود و با همکاری با مجلس در جهت حل مشکلات فرهنگیان به ویژه در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 تلاش کند از طرفی دیگر فانی در عالم امروز که پر از سیاست است یک عیب دارد و آن این است که وی شومن و خالی‌بند نیست حال من خواهش می کنم که به خاطر شخصیت وی که رفتار و اخلاق فرهنگی دارد توجه کنیم.

 Image titleمصباحی مقدم :برکناری فانی وارد شدن به معامله باخت-باخت است

مصباحی مقدم با بیان اینکه برکناری دکتر فانی وارد شدن به معامله باخت باخت است، گفت: آموزش و پرورش از ثبات مدیریتی کمی برخوردار بوده و بیشترین استیضاح‌ها در این وزارتخانه انجام شده که این بی‌ثباتی باعث عدم ساماندهی در امور این وزارتخانه شده است. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا مصباحی مقدم در نشست علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با استیضاح وزیر آموزش و پرورش گفت: دکتر فانی یک شخصیت فرهنگی است که حدود 20 سال است بنده او را از نزدیک می‌شناسم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده از سال 75 به عنوان مجتهد آشنا به تعلیم و تربیت سابقه عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش را دارم و مسائل این وزارتخانه را می‌‌دانم و باید توجه داشت در زمانی که آقای مظفر وزیر آموزش و پرورش بودند آقای فانی نیز در آموزش و پرورش سمت های معاونت، مشاوره وزیر و یا مدیریتی در وزارتخانه مذکور را داشته اند و در دولت یازدهم نیز به مقام وزارت رسیده اند، دکتر فانی شخصیت متدین، با سابقه و فرهنگی است.

مصباحی مقدم افزود: آموزش و پرورش از ثبات مدیریتی کمی برخوردار بوده و بیشترین استیضاح‌ها در این وزارتخانه انجام شده که این بی‌ثباتی باعث عدم ساماندهی در امور این وزارتخانه شده است.

وی گفت: آموزش و پرورش یک وزارتخانه بزرگ بوده و کمتر کسی می‌تواند از عهده مدیریت آن بربیاید، مهم‌ترین وظیفه آموزش و پرورش تعلیم و تربیت بوده و مقام معظم رهبری تاکید دارد که هزینه در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:‌ سند تحول ملی آموزش و پرورش در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و دکتر فانی در تدوین این سند نقش مهمی داشته و از شایسته ترین افراد در اجرایی کردن این سند مهم می‌تواند باشد.

 مصباحی مقدم افزود: معلمان حق بزرگی دارند بنابراین باید مجلس و دولت به دغدغه‌های آن‌ها توجه کنند اما نکته مهم این است که معلمان از تبعیض رنج می‌برند و می گویند به چه دلیل پرداختی‌های این وزارتخانه از سایر دستگاه ها و نهاد‌ها مانند وزارتخانه‌های ورزش و ارشاد و سازمان‌های ثبت احوال و محیط زیست کمتر است و معلمان تبعیض را احساس می‌کنند.

وی با بیان اینکه برکناری دکتر فانی وارد شدن به معامله باخت باخت است، افزود: قانون مدیریت خدمات کشوری که برای یکسان سازی حقوق در مجلس به تصویب رسیده فراموش شده البته شنیده‌ایم که دولت در حال اصلاح این قانون برای تمدید مجدد این قانون است بنابراین دولت باید اصلاحیه خود را در این زمینه زودتر ارائه دهد تا تبعیضی در پرداختی کارکنان نباشد و فراموش نکنید معلمان به حق خود راضی هستند.

مصباحی مقدم در حمایت از دکتر فانی گفت: وزیر آموزش و پرورش و نهادهای مسئول تلاش کردند بودجه این وزارتخانه 5 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند اما با توجه به بدهی سنگین وزارتخانه بابت حقوق و مزایای معلمان و اختصاص 97 درصد بودجه به موضوع حقوق و مزایا، فرهنگیان مشکلات وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اجرای سند ملی آموزش و پرورش به منابع نیاز دارد که البته منابع کافی وجود ندارد، سهم آموزش و پرورش از درآمد ملی کاهش یافته بنابراین مجلس و دولت برای تقویت بودجه باید تلاش کند البته مجلس شرایط سخت مالی دولت را درک می‌کند اما می‌توان با صرفه‌جویی در سایر دستگاه‌ها به آموزش و پرورش کمک کرد. چنانکه دکتر نوبخت اظهار داشتند قصد دارند 6 هزار میلیارد تومان در بودجه جاری صرفه‌جویی کنند که این قابل تشکر بوده اما دولت می‌تواند 10 درصد دیگر نیز بین دستگاه‌ها جابه‌جا کند و منابع بیشتری از صرفه‌جویی به دست بیاورد.

مصباحی مقدم افزود: بیشتر مشکلات آموزش و پرورش به وزیر ارتباطی ندارد و دکتر فانی با پیگیری‌های خود توانست پاداش بازنشستگان این وزارتخانه را در سال 92 پرداخت کند و پیگیر پرداخت پاداش سال 93 نیز می‌باشد. از معاون اول رئیس جمهور و دکتر نوبخت استدعا دارم که تلاش کند پاداش بازنشستگان باقی مانده نیز پرداخت شود و به تعویق نیفتد، احکام ارتقاء رتبه بیش از یکصد هزار بازنشسته آموزش و پرورش که از سال 88 تا 93 مزایای آنان پرداخت نشده اصلاح شده، به افزایش اعتبارات سرانه دانش آموزی، مدارس شبانه‌روزی رسیدگی شده است.

وی ادامه داد: به فضاهای آموزشی مناطق محروم توجه شده و در دستور کار آموزش و پرورش این موضوع وجود دارد، طرح نوسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی لحاظ شده است.

 مصباحی مقدم افزود: مسئله انتصاب‌ها از اختیارات وزیر آموزش و پرورش بوده اما مواردی مورد اعتراض نمایندگان است که اگر دکتر فانی رأی اعتماد مجدد آورد کمیته مشترکی تشکیل شود و به موارد مذکور رسیدگی شود و در جاهایی که به تغییر نیاز است اقدام فرمایید، سوال استیضاح حق نماینده است و متاسفم که برخی شخصیت‌ها به مجلس به دلیل تعداد بالای سوال و استیضاح ایراد می‌گیرند، چرا می‌خواهید مجلس منفعل باشد، مجلس منفعل زیبنده دولت نیست، فرهنگیان برای پرداخت مطالباتشان به نمایندگان مراجعه می‌کنند. البته امیدوارم نمایندگان به ایشان رأی اعتماد مجدد بدهند.

وی با اشاره به سخنان دکتر مظفر که تجربه مدیریت در آموزش و پرورش را دارد، در حمایت از دکتر فانی گفت: مظفر اظهار داشته آموزش و پرورش گسترده‌ترین نهاد است و وسیع‌ترین حلقه واسطه بین دولت و ملت است و تا درون روستاها و خانواده‌ها جریان دارد. بنابراین مدیریت آموزش و پرورش از همه دستگاه‌ها سخت تر بوده و از عهده یک وزیر خارج بوده و نیاز به کمک و عزم ملی همه دستگاه‌ها را دارد، مشکلات آموزش و پرورش بسیار مزمن و پیچیده است، اگرچه حل مشکلات معیشتی معلمان باید در اولویت قرار گیرد و بر عهده تمامی مسئولان از جمله وزیر آموزش و پرورش است اما شرایط کنونی کشور محدودیت‌هایی را دارد که حل مسائل را مشکل کرده است.

مصباحی مقدم افزود:‌ اقدامات دولت و آموزش و پرورش در 2 سال اخیر بیشتر از رسیدگی‌های دوره 4 ساله گذشته بوده، دکتر فانی فردی متخصص، علاقه‌مند به نظام و فرزند آموزش و پرورش است و با درک مسائل مشکلات را پیگیری می‌کند. اما مشکل این است کار تبلیغاتی و پوپولیستی و رسانه‌ای نمی‌کند.

وی افزود: بهتر است به جای تغییر وزیر کمیسیون مشترکی تشکیل شود تا مسائل را رفع کند و از وزیر قول می‌گیریم که در صورت ابقاء در وزارت عزم جدی برای رفع مشکلات داشته باشد و حتی درباره آقای فانی دکتر حداد عادل اظهار داشت که آموزش و پرورش چنان مشکل دارد که مدیریت آن فوق طاقت یک مدیر است بنابراین شما نباید با استفاده از افراد مسئله‌دار به مشکلات بیافزایید و اگر مجلس به شما رأی داد شما در انتصابات تجدید نظر کنید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به دیدار شب گذشته مسئولان با مقام معظم رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند باید از دولت حمایت کرد به دلیل اینکه دولت در میدان بوده و رئیس جمهور نیز در جلسه مشترک مجلس و دولت اظهار داشتند برای حفظ همدلی و همزبانی به استیضاح وزیر آموزش و پرورش رأی ندهید بنابراین تاکید دارم همدلی و همزبانی از سوی دولت وجود داشته باشد و مجلس نیز به دکتر فانی رأی بدهد.

Image titleبا رأی نمایندگان؛  فانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش ابقا شد

در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استیضاح وزیر آموزش و پرورش موافقت نکردند و وی مجددا در سمت خود ابقا شد. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بررسی استیضاح وزیر آموزش و پرورش در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به مواد 112، 222، 223، 224، 225، 226، 225، 226، 227، 228، 229 و 230 آیین نامه داخلی مجلس برگزار شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نهایت با 76 رأی موافق، 167 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع از مجموع ۲56نماینده حاضر در جلسه با استیضاح علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش مخالفت کردند.

بر این اساس، پس از نطق موافقان و مخالفان استیضاح و دفاعیات وزیر آموزش و پرورش، فانی با این رأی مجددا در سمت خود به عنوان وزیر آموزش و پرورش ابقا شد.

لازم به ذکر است، پیش از این طرح استیضاح علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش روز سه شنبه (26 خرداد ماه) در ۱۰ محور و با ۶۴امضا پس از طی مراحل مندرج در آئین‌نامه داخلی مجلس، از سوی هیأت رئیسه اعلام وصول شده بود.

Image title ابوترابی فرد: ابقای فانی راه نزدیک تری برای پاسخ به مشکلات جدی آموزش و پرورش است

بر اساس این گزارش نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با تبیین مشکلات، تداوم مدیریت وزیر آموزش و پرورش، با وعده های جدی دولت و با توجه به کمیته ای که با اراده مجلس شورای اسلامی برای رصد مشکلات و شناسایی راه های پاسخ به این مشکلات تشکیل شده است، ابقای وزیر به حل مشکلات آموزش و پرورش کمک می کند. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 3 تیرماه) بعد از اعتماد مجدد نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش، گفت: با توجه به آرا، عدم اعتماد جناب آقای فانی رأی نیاورد و وی در مسند وزارت آموزش و پرورش با قدرت و اعتماد همکاران مجلس شورای اسلامی در راستای ارتقای کیفی و سطح اخلاق و دانش در آموزش و پرورش و پاسخ به دغدغه های آموزگاران و معلمان عزیز که دغدغه عموم همکاران در مجلس شورای اسلامی است تلاش خواهند کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است اشاره کنم آن دسته از نمایندگانی که تقاضای استیضاح داشتند این دغدغه را داشتند که امروز آموزش و پرورش با چالش های اساسی روبروست و باید این مشکلات به طور جدی برای دولت و مجلس مطرح و بازگو شود تا راه برای گشودن گره ها هموار شود.

وی افزود: همکاران من در مجلس شورای اسلامی به این باور رسیده اند که با تبیین مشکلات، تداوم مدیریت وزیر آموزش و پرورش، با وعده های جدی که دولت داده است و با توجه به کمیته ای که با اراده مجلس شورای اسلامی برای رصد مشکلات و شناسایی راه های پاسخ به این مشکلات تشکیل شده است، ابقای وزیر می تواند راه نزدیک تری برای پاسخ به مشکلات جدی آموزش و پرورش باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که عهده دار ریاست جلسه علنی امروز بود در پایان خاطرنشان کرد: از این منظر همکاران بر این تصمیم رسیدند لذا با احترام به استیضاح کنندگان و احترام به جامعه آموزش و پرورش کشور، ارائه مجلس و دولت جستجوی راه ها برای پاسخ به مشکلات در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است./.پایان پیام

منبع: خانه ملت

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است