کد خبر : 6792
Print
سعید شهسوار زاده:

آقای فانی ! شما ، نماینده دولت تدبیر و امید در وزارت آموزش و پرورش هستيد ؛ این را هیچ گاه فراموش نکنید !

یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱

Image titleسبزوارنگار/سعید شهسوار زاده

جناب آقاي دکتر فاني

مقام محترم وزارت آموزش و پرورش دولت تدبير و اميد 
صدور حکم تجدید نظر از سوی شعبه 3 هیات های تخلفات اداری برای همکار گرامي  ، مدیريت  محترم  سايت " گروه سخن معلم " جناب آقای علی پورسلیمان موجبات تعجب و نیز ناخرسندی فرهنگیان فرهيخته  را فراهم نموده است .
حکمی که در سال 1390 و در زمان وزارت آقاي دکتر حاجی بابایی برای مدیريت محترم سايت وزين " گروه سخن معلم "  تشکیل شد برگرفته از فضای بسته و امنیتی آن روزها بوده است . 
متاسفانه از سال 1385 و هم زمان با اعتراض فرهنگیان و معلمان نسبت به اجراء نشدن قانون مدیریت خدمات کشوری ، این گونه پرونده سازی ها ، توسط هیات های تخلفات که با هماهنگی حراست ها انجام می گرفت  ، شروع و گسترش یافت و بسیاری از فعالان صنفی درگیر این گونه امور شدند . 
در آن زمان فرهنگ امنیتی در آموزش و پرورش یک فرهنگ غالب بود و بالا رفتن هزینه فعالیت های صنفی و مدنی موجب شد تا تشکل هاي مدني  تقریبا تعطیل شده و « جو سکوت  و ترس » در آموزش و پرورش حاکم شود .
با رای تاریخی مردم در 24 خرداد 1392 به دولت تدبیر و امید ، روزنه ی امیدی برای فعالیت تشکل هاي مدني  و فعالان صنفی فراهم شد .
جلسات و نشست های تشکل هاي مدني  پس از یک دوره رکود 8 ساله جان گرفت و فضای نقادی در آموزش و پرورش فراهم شد .
تکیه و تاکید آقای دکتر فانی بر تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی و به رسمیت شناختن تشکل های مدني و رسانه ها ، تعيين نماينده اي جهت  ارتباط با تشکل هاي مدني ، برگزاری جلسات و نشست ها با نمايندگان تشکل هاي مدني و... فصل جدیدی را در تعامل  آموزش و پرورش با تشکل هاي مدني به عنوان حلقه واسط بين مردم و مسئولين از سويي و رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسي از سويي ديگر گشود .
سخنان امید بخش آقای دکتر روحانی در هفته معلم که « حق اعتراض معلمان » را برای اولین بار به رسمیت شناخت موجب شد تا امید و اعتماد در بدنه فرهنگیان تقویت شده و معلمان به پیگیری مطالبات خود از مجاری و کانال های قانونی راغب شوند .
فرهنگيان فرهيخته به ياد دارند که جناب  آقای پورسلیمان مديريت محترم سايت وزين " گروه سخن معلم " در یادداشت ها و مقالات  خود بر این نکته تاکید می کرد :
" خوشبختانه در وزارت آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید برای معلمی بابت انتقاد و اعتراض پرونده ای در هیات های تخلفات گشوده نشده است و یا حکمی اجرایی نشده است."
اما حرکت اخیرهيأت تخلفاتˏ وزارت آموزش و پرورش در تضاد  و تعارض کامل با سخنان گفته شده و اقدامات انجام شده  توسط وزیر محترم و رئیس جمهور گرامي مي باشد .
متاسفانه برخی اقدامات انجام شده  در پيکره ي  دولت تدبير و اميد ، عمدأ يا سهوأ ( آگاهانه يا نآآگاهانه ) آب به آسياب ˏعوام فريب و فرصت طلبˏ رانده شده از حاکميت مي ريزد . بي تدبيري ،منجر به  ايجاد نااميدي در جامعه مي شود . در نتيجه  به افکار عمومی ، این گونه القاء مي شود  که وضعیت تغییر نکرده است و هنوز در بر پاشنه بي تدبيري و نااميد کردن مردم مي چرخد !


 مهم ترین و بزرگ ترین چالش اين بي تدبيري ها عبارتند از : 
1.  القای یاس و ناامیدی در بدنه فرهنگیان ،
2.  تلاش برای روی گردانی فرهيختگان  از برنامه ها و اقدامات دولت ،
3.  تهيه خوراک تبليغاتي بسيار مناسبي براي  عوام فريبان فرصت طلبˏرانده شده از حاکميت 

ضعف مدیریت و تعلل مسئولان و مدیران ارشد وزارت آموزش  در برابر بي تدبيري ها ، لطمه به اعتبار دولت تدبير و اميد مي زند . در نتيجه پيکره جامعه به غلط تصور مي کند حماسه انتخابات سال 1392 بي نتيجه يا کم نتيجه بوده است .

لذا ممکن است خداي ناکرده به شور حضور درانتخابات اسفند 1394 لطمه بزند .  
به نظر می رسد صدور حکم  تجديد نظر برای مدیر "گروه سخن معلم " گامی در این راستا باشد.


آقای فانی !

هیچ گاه نباید فراموش کنيد که نماینده دولت تدبیر و امید در وزارتخانه بزرگ آموزش و پرورش هستيد و هر گونه اقدام و یا حرکت در وزارت آموزش و پرورش  به حساب  دولت نوشته می شود.
در میان رسانه ها و سایت های مختلف و فراوان ، شاید به ندرت سايتي مشابه ،سایت" گروه سخن معلم " بيابيد که به اطلاع رسانی شفاف و تحلیل دقیق رویدادهای آموزش و پرورش و معلمان می پردازد و از نظر بسیاری از ناظران و فرهنگیان ، حوزه تاثیر و نفوذ آن بالاست.
برخی به زعم و گمان نادرست خود تلاش مي کنند ، با اقدامات سخیف و بی مایه این روند را مختل کرده و به اهداف نادرست خود دست يابند .
آن ها تصور می کنند که با هدف قرار دادن هسته فکری این گروه می توانند رویه اعتدال و نقد منصفانه در این پایگاه اطلاع رساني را ، از مسیر خود منحرف کرده و یا فرهنگیان و معلمان را نسبت به آن بی اعتماد نمایند.
احتمالا آن ها فراموش کرده اند که مدیر و اعضای شوراي نويسندگان " گروه سخن معلم " تجارب فراوانی در این زمینه اندوخته اند و می دانند به اقتضای شرایط چگونه برخورد نمایند.

آخرین سخن با آقای دکتر فانی : 
باز هم تاکید می گردد سایت وزين " گروه سخن معلم " جزء محدود و معدود سايت هایي مي باشد که به دور از هر گونه هیجان زدگی ، پیش داوری و افراط و تفریط تاکنون به نقد منصفانه و همه جانبه مسئولان وزارت آموزش و پرورش و شخص وزیر پرداخته است  و حتی برخي به طنز مي گويند  : "  در این باره باید از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرد. "
 هرچند که هدف اين سايت انعکاس " سخن معلم " است و چشم به پاداش معلم دارد که بزرگترين افتخارش بلکه فلسفه وجودي اش اين است .
انتظار فرهنگیان  فرهيخته از وزیر محترم آن است که با ارزیابی دقیق و تامل در شرایط و معادلات به عوام فريبان فرصت طلب رانده شده از حاکميت  که جزبه منافع خود به چیزی نمی اندیشند اجازه جولان و ابتکار عمل ندهد.
امید است  که مقام محترم وزارت با اقدام مناسب ،این حکم ناعادلانه و غیرمنصفانه را در مورد مدیر " گروه سخن معلم " مورد بازنگری قراردهند و به اعتبار خود بيفزايند . 
تجربه ، تحليل ، تدبير ،نگاه ژرف انديشˏ  مديريت محترم و اعضاي شوراي نويسنگان "گروه سخن معلم " اميد فرهيختگان را نااميد نمي کند .

لذا اين پایگاه با تلاش بيشتر و عزم راسخ تر راه حمايت و انتقاد خود را دنبال مي کند ، زيرا بيدي نيست که با اين بادها بلرزد .
ان شاء الله

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟