کد خبر : 6793
Print
عبدالحسین برزگرزاده؛ دبیر ریاضی تبریز و مدرس دانشگاه

معلم بهتر است یا انرژی هسته ای؟

یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۶

Image titleسبزوارنگار/از قضای الهی توافق هسته ای حاصل و قبل از ظهور قدر الهی ، بحث ها بالا گرفته و به مصداق « هرکس از ظن خود شد یار من » و با عینک منافع گروهی و حزبی خویش موضوع را نگریسته و برخی در مدح و بعضی در نکوهش توافق سخن می رانند . در این اوضاع و احوال بد نیست همکاران محترم فرهنگی ما نیز در این خصوص اعلام نظر فرمایند.

در این راستا، نگارنده با تاکید بر محکومیت اقدامات غیر قانونی و ظالمانه همه قلدران من جمله برخی از دولت ها در عرصه بین المللی و با تاکید بر اینکه مذاکره بهتر از جنگ و مقاومت بهتر از وادادگی است ؛ مفاد مقاله ای چاپ شده از خود به سال 1385 در هفته نامه سهند تبریز با عنوان « معلم بهتر است یا انرژی هسته ای » را بازگو می کند. 
در آن یاداشت با اشاره به دو فرمایش از فرمایشات رئیس جمهور محترم وقت ، یعنی تعطیلی همه فعالیت ها به نفع انرژی هسته ای و تعطیلی همه فعالیت ها به نفع آموزش و پرورش ؛ آن دو را مقایسه و با این استدلال که هر علم و فن ای من جمله فن آوری هسته ای در نهایت بخش کوچکی از تلاش معلم بوده و اما معلم مولد همه آنهاست ؛ به این نتیجه رسیده بود که معلم اولی بر فعالیت هسته ای بوده و به شعار « معلم پر انرژی حق مسلم ماست » رسیده بود و حالا که این توافق به دست آمد و امید است خیر ملک و ملت را در برگیرد ؛ باز تاکید می شود که معلم به علت پدر و مادر تمامی علوم و فنون بودنش ، بر تک تک هر علم و فن ای ؛ از جمله فن آوری هسته ای اولی است  و علاوه بر آنها معلم چشمه جاری ، آموزش راه و رسم زندگی و انسانیت است . 
سخن آخر آن که، اولا و با وجود اینکه معلم مقدم بر فعالیت هسته ای بود و می بایست مقدم بر آن قرار می گرفت ، متاسفانه مورد غفلت قرار گرفت ؛ بنابراین حالا که آن اولویت بندی غیر منطقی با قضای الهی به هم خورده و اولویت چندم ( فعالیت هسته ای ) فعلا نیمه فعال گردیده ؛ لازم است مسئولان کشور به اولویت اصلی یعنی علم و معلم به معنای حقیقی آنها ، پرداخته و کشور را در میسر پیشرفت به روش علمی سوق دهند .

دوما به جهت اینکه معلم و معملی سالها به سبب گرفتار شدن در دست دلالان؛ مورد بی مهری و تبعیض قرار گرفته و خاصیت خویش را از دست داده و نجات کشور با وزارت بی ارج و قرب و بی حال آموزش و پرورش ممکن نیست لذا بایستی این مرض ( تبعیض و بی مهری) درمان شود .

جان کلام آنکه ، در دوران پسا تحریم باید معلم به ما هو معلم و فارغ از نام وزارتش محور همه فعالیت ها شده و ضمن حذف تبعیض درون صنفی ( معلم و استاد دانشگاه ) ؛ درآمد بلوک شده کشور قبل از بلعیده شدن توسط دلالان و رانت خوران ؛ به علم و معلم اختصاص یافته و صد البته در کنار آن امنیت ، بهداشت ، تولید و رفاه مردم از این حق غضب شده به صورت قانون مند سهم شایسته یابند.

مبادا و مبادا که میدان اقتصادی کشور در دروان پسا تحریم مثل دوران تحریم عرصه جولان اختلاس گران و دلالان شده و علم و قانون همچنان حاشیه نشین باشند./. سخن معلم

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟