کد خبر : 6801
Print
گزارش بازداشت فرهنگيان در تجمع31 تير بهارستان به قلم یک بازداشتی

نبايد با معلمان چنين رفتاري كنند!

شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۱

Image titleسبزوارنگار/تقريباً ساعت هشت صبح بود كه جمعيت داخل پارك كنار سازمان مديريت(ضلع غربي مجلس) به حدود یک صد نفر رسيده بود. همكاران فرهنگي در گروه هاي چند نفري در گوشه و كنار پارك مشغول صحبت بودند كه تعدادي لباس شخصي در حالي كه خود را نيروهاي حراست مجلس معرفي كردند با اظهار اين كه اين تجمع غير قانوني است، از همكاران خواستند تا پراكنده شوند. در ميان این مجادلات بر سر قانوني بودن يا غير قانوني بودن تجمع، آن ها گوشي يكي از همكاران را كه در حالفيلمبرداري از اين وضعيت بود را ضبط كردند و قصد بازداشت او را داشتند كه با پافشاري ديگر همكاران و بعد از پاك كردن فيلم ضبط شده از روي گوشي از بازداشت وی منصرف شدند. با خروج از پارك، همكاران تصميم گرفتند در گروه هاي چند نفري از يك ديگر جدا شوند، هشت نفري از همكاران خراسان و اصفهان بوديم كه در حال پياده روي به ميدان ابن سينا رسيديم و در حاشيه ميدان ابن سينا توسط نيروهاي لباس شخصي دوره شديم. همه آن ها كه زير 25سال سن داشتند، وقتي با اعتراض ما به استناد به اصل 27 قانون اساسي روبرو شدند، تجمع بيش از سه نفر را غيرقانوني اعلام كردند. تا رسيدن ونِ نيروي انتظامي حدود 20 دقيقه اي در محاصره لباس شخصي ها بوديم و در اين مدت، عابراني كه از ما حمايت مي كردند با برخورد تند و بسيار بد آن ها مواجه مي شدند. در پاسخ به اين پرسش ما كه از كجا بدانيم جزو نيروهاي انتظامي هستند؟ پاسخشان اين بود كه جزو نيروهاي پليس امنيت هستند و هميشه با لباس شخصي در حال انجام ماموريت هستند. هنگام حركت به سمت كلانتري بازار با ون نيروي انتظامي، ون هاي ديگري را در ضلع غربي مجلس ديديم كه همكاران ديگر را به آن ها انتقال مي دادند. به همراه 2مامور نيروي انتظامي كه در حال انتقال ما به كلانتري بودند، يك نيروي لباس شخصي درونخودرو بود، كه با داد زدن و تهديد سعي در ساكت كردن اعتراض هاي ما را داشت ولی با اعتراض شديدتر ما روبرو شد.

معلمان بازداشتي داخل محوطه كلانتري حدود 30نفر بودند كه 21 نفر از ما را پس از تحويل تمام وسايل شخصي و حتي تفتيش بدني سه تن از همكاران به بازداشتگاه فرستادند و بقيه را به كلانتري وزرا منتقل كردند.

برخورد نيروهاي انتظامي داخل كلانتري با بازداشت شدگان نسبتاً خوب بود و هر يك با گفتن عباراتي همچون عبدي معلم خود منبوده است، ما ماموريم و معذور، نبايد با معلمان چنين رفتاري بكنند، سعي در تبري جستن از اين گونه برخوردها داشتند. فرم بازجويي ميان همكاران پخش شد و پس از بررسي فرم ها، اطلاعات برخي از همكاران با مراجعه به وسايل شخصيشان توسط ماموران كلانتري تكميل شد. تا ساعت چهار عصر قرار به انتقال بازداشت شدگان به دادسرا و تصميم قاضي در مورد آنان بود، ولی بعد از آن اعلام كردند كه با حضور دادستان و گرفتن تعهد، همكاران آزاد خواهند شد.با حضور دادستان، هنگامي كه همكاران علت بازداشت خود را جويا شدند، علت بازداشت توسط دادستان شركت در تجمع غيرقانوني عنوان شد. با اعتراض همكاران مبني بر اين كه ساعت 8هنوز تجمعي نبوده است كه جرم ما شركت در آن باشد و هر يك از ما در مكاني غير از روبروي مجلس كه محل تجمع بوده است، بازداشت شده ايم ايشان پاسخ دادند كه مي توانيد شكايت كنيد. در نهايت پس از امضاي تعهدي مبني بر اين كه ديگر در تجمعات جلو مجلس شركت نمي كنم، ساعت 7 بعداز ظهر همه همكاران آزاد شدند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگی
۱۳۹۴/۵/۶ ۱۷:۱۸
1 0
وقتی فرهنگیان در همه انتخابات جلودار هستند و اگر آنها نباشند هیچ انتخاباتی به درستی برگزار نمیشود این هم تشکر از انهاست که نماینده به مجلس می فرستند.باز انتخابات بعدی هم پیشگام باشید؟؟ ؟؟ نماینده ها از همه بیشتر ما را شناخته اند که هیچ ما را آدم حساب نمی کنند.
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟