کد خبر : 6836
Print
نامه سرگشاده یک معلم سمنانی به نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه سمنان:

چرا دغدغه معلمان جدی گرفته نمی شود؟

جمعه ۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰

Image titleسبزوارنگار/نامه سرگشاده یک معلم سمنانی به نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه سمنان
بسمه تعالی

حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا شاهچراغی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه سمنان و نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری

با سلام و درود و قبولی طاعات و عبادات
خدا را شاکریم که  عهده دار مسئولیت خطیر معلمی که همانا شغل انبیا و خداست هستیم. بهتر می دانید که آموزش و پرورش سنگ زیرین و به تعبیری چشمه های جوشان اقیانوس نظام و انقلاب و نخستین پله های ترقی و توسعه نظام اسلامی است و خوب می دانید که نیاز جامعه به معلم همچون نیاز به آب و هواست. از حضور فعالانه معلمان در تمام عرصه ها سیاسی و اجتماعی و دینی مثل  هیات های مساجد و امور عام المنفعه و شوراهای حل اختلاف و حتی ستادهای نماز جمعه سراسر کشور کاملا باخبرید.
ضمن سپاس از سعه صدر و جانبداری تمام قدتان از عدالت و مظلوم به هر میزان و در هر کجا و رعایت جانب حق و انصاف خوب می دانید دغدغه و اولویت درجه یک رهبر انقلاب پس از مسئله انرژی هسته ای و اتفاقات یمن توجه جدی به آموزش و پرورش و مسئله معیشت و موجودیت معلمان مطرح است که در رهنمودهای آن بزرگوار در تاریخ 94/2/16 به طور صریح تبین شده است، اما متاسفانه چرا و با چه سیاست مغرضانه و پشت پرده ای که در رسانه ها و مدیریت های کلان هست به بایگانی رفت. لذا به دور از حب و بغض های شخصی و حزبی و جناحی و قبیله ای اعلام و اظهار می کنیم که اطمینان و رجاء واثق و کامل هست از سوی دولتمردان و مسئولان آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس قبل و بعد در عمل  به منویات رهبری برای رفع و حل مشکلات مادی و معیشتی و منزلتی معلمان بجز وعده های واهی و بی اساس و عوام فریبانه هیچ  اراده و همتی وجود ندارد. اما در عوض برای رفاه حال بیشتر آن دسته از شغل های پر زرق و برق و اقشار نورچشمی که رشوه نگیرند وزیر میزی نگیرند و یا به بیگانه پناه نبرند و یا خطا و جاسوسی نکنند اقدامات قابل توجهی شده است. با این وجود آیا هنوز می توان درس عدالت و همدلی و قناعت و تقوا را به دانش آموز یاد داد؟ متاسفانه به جای پاسخ مناسب به اعتراضات حق طلبانه معلمان آن ها را با برچسب ها و چماق ضد ولایت  تهدید می کنند تا نشنوند و سرکوب کنند و مجلسیان شعور سیاسی معلمان را در استیضاح  وزیر به سخره و بازی می گیرند. آیا معلم نمی تواند این عوام فریبی را در کلاس اجرا کند؟
لذا با توجه به رسالت و عهدی که خدا از  آگاهان گرفته و رسالت شرعی و حاکمیتی جناب عالی و ائمه جمعه سراسر کشور در دفاع از حق و عدالت و مظلوم تقاضا داریم به یمن سرانجام  موضوع هسته ای، دغدغه اصلی ودرجه یک رهبر عظیم الشان انقلاب در خصوص ارتقاء منزلت ورفع محرومیتهای معیشتی معلمان  جامه عمل پوشانده شده و نسبت به پیگیری و تبین و برجام این دغدغه در رسانه ها و تریبون و جلسات خصوصی با دست اندرکاران اقدام  نمایید تا شاهد اقدامات اساسی و موثر در حق معلمان  باشیم.
لذا بدین وسیله این جانب با صحت عقل و بدن به عنوان یک  معلم با مدرک کارشناسی ارشد فقه و حقوق و با 26 سال سابقه معلمی بدون هیچ حرص و طمعی و چشمداشتی، از حضرت عالی تقاضا دارم مسئله معلمان را همچون  بحث هسته ای جدی گرفته و شایسته است سکوت در این امر مهم و اساسی شکسته شده  و از دست اندرکاران امر بخواهید. زیرا به و الله و تالله و بالله با خود و خدای خود عهد بسته ام که در پل صراط  این مطالبه برحق  و تظلم خواهی را از شما مطالبه خواهم کرد که آیا به حق رفتار کردید؟
1) چرا به جای بهره مندی از پتانسیل معلمان، آن ها را با حربه نیاز و فقر و سانسور رسانه ای  و تبعیض و تفرقه به انزوا برده اند؟
2) چرا مرگ یک بز کوهی و انقراض حیوانات وحشی برای رسانه ها و صدا و سیما مهم تر از بیان مشکلات معلمان است؟
3) چرا دغدغه معلمان که امانتدار فرزندان جامعه هستند، جدی گرفته نمی شود؟ چرا صدای معلم از گلوی غیر معلم به گوش می رسد؟
لازم به ذکر است که معلمان غیور و نجیب  منزلت معلمی خود را با پول سیاه معامله نمی کنند، اما آن چه آزار دهنده است بی عدالتی و نامهربانی ظالمانه و بازی با شعور معلمان  است که در سال های آینده آثار مخربی خواهد داشت.
آن چه شرط بلاغت بود گفته شد لعلکم تتفکرون و تعلمون. در پایان از خداوند منان عزت و صحت رهبری و شما و تمام خدمتگزاران نظام اسلامی را مسئلت می نمایم.
رونوشت به : دفتر مقام معظم رهبری، ائمه جمعه محترم سراسر کشور

و من الله التوفیق/محمد زارع؛ معلم دبیرستان های سمنان

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟