کد خبر : 6913
Print
فرماندار سبزوار خواستار شد:

برگزاری همایش‌های كاربردی با نگاه ملّی در شهرستان

شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۴

سبزوارنگار/ششمین نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سبزوار با حضور معاون استاندار و فرماندار و جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها، مراكز و مؤسسات آموزش عالی سبزوار در سالن كنفرانس مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/ششمین نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سبزوار با حضور معاون استاندار و فرماندار و جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها، مراكز و مؤسسات آموزش عالی سبزوار در سالن كنفرانس مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

   به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در ابتدای این نشست، با اشاره به دستاوردهای اخیر دانشگاه در حوزه‌‌های مختلف علمی، آموزشی، دانشجویی، عمرانی و فرهنگی، شرایط پیش رو را مستعد توسعه‌ی كمی و كیفی در جهت نیل به اهداف عالیه‌ی دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

   دكتر محمدرضا سعیدی با بیان اینكه توسعه‌ی تحصیلات تكمیلی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های آتی این دانشگاه است گفت: پس از فراهم‌ شدن زیرساخت‌ها و امكانات لازم، با پیگیری‌های مجدانه‌ی مسؤولان دانشگاه و همكاری دلسوزانه‌ی مسؤولان شهرستان، از سال تحصیلی جدید شاهد راه‌اندازی رشته‌های جدید در مقاطع كارشناسی‌ارشد و دكتری در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار خواهیم بود.

   معاون استاندار و فرماندار سبزوار نیز در سخنانی با اشاره به نقش محوری دانشگاه‌ها در توسعه‌ی شهرستان، خواستار برگزاری همایش‌ها، كنفرانس‌ها و سمینارهای كاربردی با نگاه ملی در دانشگاه‌ها شد و افزود: با تلاش متولیان علمی و فرهنگی شهرستان می‌توان به طرح موضوعات راهبردی و انجام تحقیق‌های كاربردی در جهت توسعه‌ی پایدار پرداخت و ضمن برطرف نمودن مشكلات و كاستی‌ها، توانمندی‌های شهرستان را به سایر نقاط كشور ارائه دهیم.

   مهندس احمد برادران با بیان اینكه چالش‌های زندگی شهری و روستایی بایستی به موازات هم بررسی شده و مورد توجه قرار گیرد گفت: نگاه دولت یازدهم به بخش روستایی، نگاه مشاركتی و مهندسی است، یعنی از مداخله‌ی عمرانی فراتر رفته است و با توجه به اهمیت این موضوع، پیشنهاد بررسی مسائل روستایی شهرستان در قالب برگزاری همایش‌هایی در این راستا همزمان با هفته‌ی روستا مطرح نموده و تبادل آرا در این خصوص صورت گرفت.

   وی ساخت و سازها در بخش روستایی را از جمله نكاتی دانست كه نیاز به بازنگری دارد و افزود: اقلیم‌ها و شرایط هر منطقه، نگاه و راهكارهای خاص خود را می‌طلبد، در حالی كه امروز شاهدیم توجه ویژه‌ای به این مقوله نمی‌شود.

   معاون استاندار و فرماندار سبزوار با اذعان به اینكه از بحث توسعه‌ی روستایی غافل شده‌ایم افزود: حدود 75 درصد جمعیت سبزوار، شهری است این مسئله نشان می‌دهد علی‌رغم خدمات و امكاناتی كه در اختیار روستاییان عزیز قرار داده‌ایم، جمعیت روستایی ما كاهش پیدا كرده است.

   مهندس برادران، اشتغال و بخش تولید را دو مقوله‌ی مهم دیگر در بخش توسعه‌ی روستایی دانست و ابراز امیدواری كرد با تداوم برگزاری نشست‌های فرهیختگان، مسؤولان و استفاده از خرد جمعی، فصل جدیدی در جهت توسعه‌ی روستایی شهرستان آغاز شود.

   وی با بیان اینكه اعتماد به نفس لازم در جهت توسعه‌ی سبزوار به‌وجود آمده است گفت: در بعضی مقوله‌های علمی و پژوهشی از جمله تأثیر كربن، در سطح كشور، به‌نام شده‌ایم.

   بررسی برگزاری همایش‌ در زمینه‌های گردشگری، سلامت اجتماعی، ارتقاء بهره‌وری، استفاده از پتانسیل‌های كویر در توسعه‌ی صنعت اكوتوریسم، تربیت سیاسی و اجتماعی و جایگاه دانشگاه‌ها در تربیت معلم، توسعه‌ی علمی كشاورزی، استفاده از انرژی‌های نو، سبك زندگی شهری و اثرات آن بر سلامت شهروندان و پیگیری ایجاد صندوق پژوهش و توسعه‌ی مشترك دانشگاه‌های شهرستان، از جمله موضوعاتی بود كه در ششمین نشست هم‌اندیشی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهرستان سبزوار مطرح شد.

   این نشست با حضور معاون استاندار و فرماندار، معاون برنامه‌ریزی فرماندار، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه حكیم سبزواری، رئیس دانشگاه علوم پزشكی، رئيس دانشگاه پیام نور، نماینده‌ی دانشگاه فرهنگیان، رئيس دانشكده‌ی فنّی‌وحرفه‌ای امام‌خمینی(ره)، معاون آموزشكده‌ی فنّی‌وحرفه‌ای دختران، رئیس مركز آموزش عالی بیهق و مسؤول دبیرخانه‌ی شورای هماهنگی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهرستان برگزار شد./. دانشگاه آزاد سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند