کد خبر : 6930
Print
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار خبر داد:

راه اندازی رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۰

سبزوارنگار/رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار از تصویب سه رشته ی جدید در مقاطع كارشناسی ارشد و كارشناسی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

Image titleسبزوارنگار/رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار از تصویب سه رشته ی جدید در مقاطع كارشناسی ارشد و كارشناسی در این واحد دانشگاهی خبر داد. 

   به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛ دكتر محمدرضا سعیدی اصل گفت: با تلاش و پیگیری های مكرر انجام شده واحد و فراهم شدن زیرساخت های مورد نیاز، رشته‌ی علوم و مهندسی صنایع غذایی- گرایش صنایع غذایی در مقطع كارشناسی‌ارشد و رشته‌های مهندسی عمران و روانشناسی در مقطع كارشناسی برای این واحد دانشگاهی به تصویب نهایی شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری رسید. 

   وی با اشاره به وجود رشته‌ی معماری در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار كه قرابت محتوایی خوبی با رشته‌ی مهندسی عمران دارد گفت: رشته‌ی مهندسی عمران یكی از رشته‌های پُرمخاطب بازار كار است و دانش آموختگان این رشته در آینده می‌توانند در مقطع ارشد مهندسی عمران در گرایش‌های مهندسی سازه، مهندسی ژئوتكنیك (خاك و پی)، مهندسی حمل‌ونقل، مهندسی محیط‌زیست، مهندسی سازه‌های هیدرولیكی، مهندسی زلزله، مدیریت ساخت، راه و ترابری و سازه‌های دریایی ادامه‌ی تحصیل دهند. 

   دكتر سعیدی اصل با بیان اینكه سیاست‌ كلی واحد سبزوار در زمینه‌های تصویب رشته‌ها بر اساس چشم‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی و استراتژی آموزشی تدوین‌شده در واحد و در راستای تأكیدات ریاست عالیه‌ی دانشگاه درخصوص توسعه و گسترش رشته‌های كاربردی و تحصیلات ‌تكمیلی پیگیری می‌شود افزود: با تصویب این رشته‌ها، تعداد كل رشته‌های دایر در دانشگاه آزاد واحد سبزوار در مقطع دكترا به ۴ رشته، كارشناسی ارشد به 17 رشته و در مقطع كارشناسی به بیش از 50 رشته‌ی تحصیلی افزایش یافته است. 

   وی با توجه به وجود اعضاء‌ هیات علمی مناسب، تجهیزات كارگاهی و آزمایشگاهی، امكانات آموزشی و زیرساخت‌های ایجاد شده در این واحد دانشگاهی، تأسیس رشته‌های متناسب با نیاز بازار و دانش‌پژوهان را از اولویت‌های برنامه‌ریزی آموزشی واحد برای ایجاد رشته‌های جدید عنوان كرد و گفت: با یاری خداوند متعال و تلاش همكاران واحد، اقدامات اساسی برای تصویب رشته‌های جدید و پُرطرفدار در حال انجام بوده و به امید خدا در آینده‌ای نزدیك، بر تعداد رشته‌های این دانشگاه بالاخص رشته‌های تحصیلات تكمیلی اضافه خواهد شد. 

   گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار فعالیت خود را در سال 1363 در حالی كه هیچ دانشگاه و مؤسسه‌ی آموزش عالی در شهرستان و شهرهای اطراف تأسیس نشده بود آغاز كرد و هم‌اكنون با درجه‌ی بسیار بزرگ با مساحتی بالغ بر 240 هكتار و زیربنایی بالغ بر 60 هزار مترمربع به‌عنوان یكی از بزرگترین سایت‌های دانشگاهی شهرستان و استان در راستای عملی و كاربردی نمودن تعالیم تئوری آموزش داده شده به دانشجویان، بیش از 50 فضای كارگاهی، آزمایشگاهی، كلینیك تخصصی و كافی‌نت‌های مجهز تاسیس نموده و هم اكنون در خدمت دانشجویان و دانش پژوهان است. 

   وجود سالن‌های مدرن ورزشی چند منظوره، فضای 2000 متر مربعی كتابخانه‌ای دانشگاه، بیش از 125 هزار جلد كتب دانشگاهی و اجتماعی، چندین سالن بزرگ آمفی تئاتر و اجتماعات، كلینیك مشاوره، فضاهای فرهنگی و مسجد باشكوه پیامبر اعظم(ص)، كتابخانه‌ی‌ دیجیتال، خوابگاه‌های مجهز دخترانه و پسرانه داخل سایت دانشگاه، سالن غذاخوری و سلف سرویس  مجهز، كلاس‌های مجهز به امكانات و ادوات آموزشی، پرداخت وام های متعدد شهریه ای حین و بعد از تحصیل و تقسیط شهریه‌ی دانشجویان، گوشه‌ای از امكانات و تسهیلاتی است كه دانشگاه برای آسودگی خاطر والدین محترم دانشجویانی كه این واحد دانشگاهی را برای ادامه‌ی تحصیلات دانشگاهی انتخاب می‌كنند ایجاد كرده است./. روابط عمومی دانشگاه آزاد سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند