کد خبر : 6965
Print
سبزوارنگار

نامه معلمان سمنانی در خصوص ضرورت عملیاتی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب

جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۱

آینده‌ی دنیای ما به تلاش امروز آموزش و پرورش وابسته است/نقش تأثیرگذار معلّم بی‌بدیل است/اقدام اولویت دار و درجه یک توجه به معلمان و آموزش و پرورش است/معلّمین بصیر و عدالتخواه، چراغِ نظامند/

Image titleحقیقتاً نفَس معلّم نفَس طیّب است.(مقام معظم رهبری   )         
جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور محترم
جناب آقای دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای علی اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس محترم تشخیص مصلحت نظام
جناب آقای دکتر محمد سرافراز رئیس محترم رسانه ملی جمه
سبزوارنگار/موضوع: عملیاتی کردن فرامین مورخ 94/12/16 رهبر انقلاب در خصوص نگاه درجه یک به معلمان و آموزش و پرورش.
با سلام و تحیت و آرزوی توفیق و طول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب و سپاس از لطف و عنایت زائد الوصف ایشان  به معلمی و معلمان ولایی و بصیر که در سخنان ارزشمند و مدبرانه ی مورخ 94/2/16 اطمینان، عزت و دلگرمی بخشید. و نیز سلام و آرزوی توفیق به همه خدمتگزاران و تلاشگران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.
مسئولین محترم و تصمیم گیران عالی رتبه نظام اسلامی ؛
همانگونه که مستحضرید؛ رهبری عزیز در بیانات حکیمانه ی خود در جمع معلمان به وضوح و صراحت در خصوص اهمیت و الزامات اساسی همه جانبه آموزش و پرورش، به ویژه ابعاد منزلت اجتماعی و معیشتی معلمین رهنمودهای  مهم و راهگشا بر همگان، علی الخصوص دستگاه های اقتصادی و تصمیم گیر بیان نموده تا حجت بر همه و هرگونه بهانه جویی و مانع تراشی تمام شود.
امید آن است، تا عمل به رهنمودهای ایشان که  قضاوت افکار عمومی بوده و نوعاً خواهد بود و مهم تر این که، نا امیدی دشمنان داخل و خارج را در آسیب رساندن به آینده نظام و ولایت و نسل آینده در پی دارد) نصب العین قرار گیرد.
شاهد مطلب آنجاست که رهبری فرمودند: (”آینده‌ی دنیای ما به تلاش امروز آموزش و پرورش وابسته است؛ نقش تأثیرگذار معلّم بی‌بدیل است. باز هم تکرار می کنم که برای یک‌ چنین دستگاهی هرچه ما هزینه کنیم، هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است؛ این بایستی جزو مسائل درجه‌ی یک ما در مدیریّت های دولتی و در تصمیم‌های دولتی باشد ما توجه نکنیم، دشمن سوء استفاده می کند؛  از همین نقطه، دشمن با رسانه‌ی خود، سوء استفاده خواهد کرد…..” و خواستار این شد که بایستی همّت در مسئولین دولتی این باشد که این بخش را مورد توجّه ویژه قرار بدهند. زیرا کار و اقدام اولویت دار و درجه یک توجه به معلمان و آموزش و پرورش است.)
هان ای مقامات محترم و عالی رتبه نظام اسلامی، معلّمین بصیر و عدالتخواه، چراغِ نظامند، و نیازی به چماق نیست. آن ها از توطئه‌ی دشمن غافل نیستند و اجازه سوء استفاده به فتنه گران و دشمنان  نمی دهند، و آنهایی که با بد دلی شعارهای تفرقه افکنانه می دهند، معلم نیستند بلکه همچون برخی معلم نماهای رخنه کرده در بدنه مدیریت هستند که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند. اما زهی خیال باطل.
ما امضاء کنندگان زیر(جمعی از معلمان پیرو خط امام و رهبری استان سمنان) با سپاس و تقدیر دوباره، از بیانات ارزشمند رهبر انقلاب در تاریخ94/2/16 و توجه مجدد و دقیق به سخنان ایشان درمورخ 93/2/17 ، ضمن تجدید میثاق با ولایت و آرمان های نظام و شهدا، عمده مطالبات به حق و قانونی به شرح ذیل که  رهبری عزیز، (اهم آن چه را که در متن شکوائیه ارسالی به دفترشان) به روشنی تشریح نمود، مجدانه پیگیر و خواستاریم و عمل صادقانه به دور از شعار و سعی در تحقق تمام فرامین و منویات مقام رهبری را که در جای خود (معیار و آزمون درجه و اعتبار ولایتمداری و پایبندی به نظام اسلامی است ) خواستاریم
:۱-ایجاد کمیته یا کارگروه تخصصی پیگیر رهنمودهای معظم له،با عضویت معدودی از معلمان آگاه و دلسوز برای رفع کلیه تبعیضات موجود درون و برون سازمانی. اجرای کامل قانون نظام هماهنگ پرداخت  و مهم تر از آن، تحقیق و تفحص مجلسیان و راستی آزمایی در اعتبارات ابلاغی به وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل استان ها
۲-ایجاد بانک مخصوص معلمان با مسئولیت و نظارت خود معلمان. ارتقاء منزلت اجتماعی و معیشتی معلمان اعم از( ایجاد و تقویت امکانات رفاهی و خدماتی و درمانی مناسب در شان معلم) و تکریم جدی باز نشستگان  و بهره مندی از تجارب ارزشمند ایشان، شفاف سازی فعالیت صندوق  ذخیره فرهنگیان و صندوق وام ضروری تعاون
۳-تفکیک رسته معلمان مدرسه از بدنه اداری و ستادی و تصویب قوانین مرتبط. تاسیس نظام جامعه معلمان ایران اسلامی در کنار تشکیل صنف مشترک معلمان مدارس و اساتید دانشگاه که هفته معلم به نام این دو گروه رقم خورده است، همچنین اقدام عاجل در تعدیل ضریب حقوقی معلمان، همتراز با اساتید دانشگاه در جهت رفع تبعیض فاحش ۱۴برابری
۴- استفاده از ظرفیت مهم برنامه ششم بر اساس رهنمود رهبری برای ارتقای منزلت و اقتصاد معلمان و اختصاص ۲درصدی مالیات مستقیم و ارزش افزوده به معلمان.
۵-عمل به اصل ۱۷۵ قانون اساسی در ایجاد یک برنامه ویژه و دائمی در صدا و سیما برای احیای هویت رسانه ای معلم و ایجاد کرسی های آزاد اندیشی علمی و عمومی معلمان در رسانه.
۶-تخصیص و تفکیک اعتبارات سالانه معلمان از سایر حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری و جاری وزارت آموزش و پرورش.
۷-ایجاد ساز و کار نظام مند شایسته سالاری و ساختار سازی عزل و نصب مدیریتی برای تربیت و تامین مدیران شایسته و منابع انسانی توانمند مورد نیاز آموزش و پرورش. انتخاب مدیران توانا و با کفایت از جنس معلمان، برای دفاع از علم و معلم و نیز تقویت سند تحول بنیادین، همتراز با سند سلامت  با چشم انداز ۱۴۰۴در آموزش و پرورش
۸-جلوگیری از تغییرات سطحی و روزمره و آزمایش و خطا در سیستم ها و منابع آموزشی. تقویت و استقلال شورای عالی آموزش و پرورش از وابستگی به فرد یا جناح و دولت خاص.
۹-پیشنهاد تاسیس معاونت های پرورشی ابتدایی و متوسطه یا جنسیتی پسران و دختران و یا تشکیل معاونت آموزشی و پرورشی ابتدایی مجزا از متوسطه از وزارت تا شهرستان ها .
۱۰-اقدام عاجل در تاسیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش همچون وزارت علوم و ایجاد ساز و کار ارتباط مدرسه با دانشگاه و صنعت که مکمل کار معلم هستند.
لینک تصویر نامه به همراه لیست امضاء کنندگان
صفحه اول

صفحه دوم

رونوشت به:دفتر رهبرمعظم انقلاب جهت اطلاع و نظارت عالیه در حسن اجرای رهنمودهای رهبری./

وزیر محترم آموزش وپرورش  جهت اطلاع وقبول مسئولیت وپیگیری لازم تا حصول نتیجه/

شورای محترم عالی انقلاب فرهنگی کشور جهت اطلاع واقدام لازم /

وزیر محترم اطلاعات جهت اطلاع  /فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جهت اطلاع/

فرماندهی محترم نیروی انتظامی جهت اطلاع/دبیر حقوق بشر ایران جهت اطلاع/

به نقل از: پایگاه تحلیلی خبری لکنا

 

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
محمدزارع
۱۳۹۴/۷/۲ ۱۰:۵۲
0 0
از انتشار مقالات ارسالی بنده ونامه ارسالی معلمان سمنان کمال تشکر را دارم .اگر امکان دارد نامه ارسالی معلمان سمنان به مسئولان کشوری را به امضا بگذارید این درخواست همه معلمان است .لطفا درصورت امکان اقدام شود.
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم