کد خبر : 6977
Print
مدیر آموزش و پرورش سبزوار:

تمام روستاهای سبزوار مجهز به آموزشگاه هستند، کمبود اصلی داخل شهر است

جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۴

سبزوارنگار/مدیر آمورش و پرورش سبزوار گفت: صد درصد روستاها مجهز به آموزشگاه هستند مشکل اصلی ما کمبود فضای آموزشی در داخل شهرستان خصوصا در سکونتگاه های غیر رسمی است.

Image titleسبزوارنگار/مدیر آمورش و پرورش سبزوار گفت: صد درصد روستاها مجهز به آموزشگاه هستند مشکل اصلی ما کمبود فضای آموزشی در داخل شهرستان خصوصا در سکونتگاه های غیر رسمی است.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از آموزش و پرورش سبزوار؛ مرتضی بینش در آیین بهره برداری از آموزشگاه 6 کلاسه "برکت" که صبح امروز در روستای خسروجرد  برپا  شد اظهار کرد: این فضای آموزشی از محل کمک‌های بنیاد برکت مقام معظم رهبری ساخته شده است.

وی اعتبار هزینه شده برای ساخت این آموزشگاه را مبلغ بیش از 500 میلیون تومان بیان و متراژ این فضای آموزشی  را هزار و 500 متر مربع عنوان کرد و گفت: ساختمان این آموزشگاه در فضایی به متراژ 422 متر ساخته شده است که در کنار آن یک سالن چند منظوره به متراژ 134 متر احداث شده است.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار  ادامه داد: بنیاد برکت در راستای اجرای فرامین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و به دستور مقام معظم رهبری(مدظله) ایجاد شده است که تاکنون در سبزوار از طریق این بنیاد سه باب مدرسه در روستاهای ایزی، خسروگرد و بخش روداب به بهره برداری رسیده است.

دکتر بینش با بیان اینکه فضای اموزشی شهرستان جوابگوی نیازهای دانش اموزان مدارس در سطح شهر نیست اظهار کرد: در سال تحصیلی امسال بیش از 400 دانش‌آموز به مدارس ما اضافه می‌شوند که برای جبران کمبود فضای آموزشی مجبور به استفاده از کانکس‌های مخصوص آموزش هستیم.

افتتاح 140 پروژه آموزشی توسط بنیاد برکت در سطح کشور

معاون اجرایی رئیس‌ جمهور گفت: امروز 140 پروژه آموزشی در 22 استان از محل بنیاد برکت امام خمینی(ره) در سطح کشور به بهره برداری رسید.

محمد شریعتمداری در آیین افتتاحیه 12 آموزشگاه  اهدایی رهبر معظم انقلاب به خراسان رضوی که به‌صورت ویدئو کنفرانس در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد به اقدام خداپسندانه‌ای که توسط رهبر معظم انقلاب همیشه در آستانه سال تحصیلی صورت گرفت اشاره کرد و افزود:  فرمان تاریخی حضرت امام (ره) باعث چنین حرکتی شد تا امروز شاهد اقدامات بسیار زیبا و خیری در این زمینه باشیم.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز با تدبیر و خردمندی مدیریت خوبی در این عرصه داشته است با شروع دولت یازدهم با صدها پروژه‌ با اعتبار بیش از 400 میلیون تومان مواجه بودیم که تمام پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی با همکاری و مشارکت بخش‌های مختلف امکان‌پذیر است.

وزیر آموزش و پرورش نیز در ادامه این ویدئو کنفرانس اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال با وجود اعتبارات تخصیص داده شده بیش از 700 مدرسه دیگر به مدارس  سطح کشور اضافه شود.

علی‌اصغر فانی گفت: این رقم مبلغ بسیار قابل تأمل و خوبی است و امیدواریم این روند برای پیشرفت و توسعه در زمینه‌های آموزشی و تعلیم و تربیت ادامه پیدا کند.

وی  با بیان اینکه در 6 ماه نخست امسال  روزانه هفت مدرسه به آموزش و پرورش تحویل داده شده است، اظهار کرد: این میزان ساخت و ساز مدارس رقم فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود که تنها با مشارکت بخش‌های مختلف میسر شده است.

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های بنیاد برکت در ساخت و ساز مدارس در نقاط محروم کشور عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش به تنهایی قادر به مدیریت 13 میلیون دانش‌آموز نیست و در این راستا باید تمام دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف به یاری این وزارتخانه بیایند

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم