کد خبر : 7038
Print
محمد زارع(معلم سمنانی):

مدعیان ولایت و مظلومیت ابدی معلم

جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰

Image titleسبزوارنگار/مدعیان ولایت و مظلومیت ابدی معلم/محمد زارع(معلم سمنانی)

همه یادمان هست که رهبر انقلاب در 16 اردیبهشت امسال تمام قد از معلمان  دفاع  کرد و  در خصوص معیشت معلمان به مسوولین امر رهنمودهای لازم را ارایه فرمود. اگر وزیر و مدیران مدعی ولایت عمق این سخنان ارزشمند را درک می کردند تا کنون اقدامات مفید و موثری انجام می دادند اما دریغ از یک خار که از پای معلمان بیرون کرده باشند. مدعیان! آیا یادتان هست که ایشان این عبارات مهم را با عمق جان و وسعت نظر و حکمت و دشمن شناسانه فرمود که :«هر فضایی که معلّمین در آن فضا حضور داشته باشند، انسان اطمینان دارد که رحمت الهی و برکات الهی ان‌شاءالله در آن فضا و در آن مکان خواهد بود. ۲۰ سال دیگر، ۲۵ سال دیگر، نسلی روی کار خواهند آمد که امروز این نسل مشغول تولید شدن است،  برای یک‌چنین دستگاهی هرچه ما هزینه کنیم، هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است؛ بنده توقّع دارم مسئولان کشور، مسئولان دولتی و مردم ما به این نکته توجّه کنند. میدان‌دار اصلی معلّم است.  معیشت معلّمین، یکی از الزامات است. محدودیّت های دستگاه‌های دولتی را می دانیم؛ بیگانه نیستیم. بایستی همّت در مسئولین دولتی این باشد که این بخش را مورد یک توجّه ویژه قرار بدهند. ما نکنیم، دشمن سوء استفاده می کند؛ البتّه معلّمین ما، هم بیدارند، هم نجیبند، هم مؤمنند؛ استفاده از ظرفیّت برنامه‌ی ششم است. الان سیاست های برنامه‌ی ششم در حال تدوین است.»
سوال اینجاست که: وزیر و مدیران مدعی ولایت در عمل به رهنمودهای رهبر معظم چه اقداماتی برای معلمین انجام دادند؟ و چه خاری از پای معلم بیرون کردند و سنگ کدام معلم را به سینه می زنند؟ و چرا معلم در رسانه ملی حقی ندارد؟ چرا رسانه ها معلم سانسور و معلم هراسند؟
داد مظلومیت معلمان برای رفع تبعیض با دانشگاهیان و قضات و پزشکان بود اما طرح رتبه بندی برای معلمان توهین آمیز و تحقیرآمیز و تفرقه افکنانه بود؟
تصمیم گیران آموزش و پرورش چه کسانی هستند؟ و چرا آموزش و پرورش؛ حیاط خلوت سایر نهادها شده؟ پناه و مدافع حقوق معلمان کیست؟ چرا کسی مظلومیت معلمان را نمی بیند؟
آیا معلمان از مدیریت و عملکرد وزیر و تیمش راضی هستند؟ معلمان غیر از این که در شعار نقل محافل باشند محل اعرابشان در آموزش و پرورش کجاست ؟
آیا سهم و نقش معلمان در نظام و انقلاب کم تر از سایر نهادها و کارمندان و مشمولان خدمات کشوری است؟ چرا سهم معلم از بیت المال کمتر از سایرین است؟
هان ای وزیر و مدیران مدعی ولایت! بدانید و به هوش باشید که قاطبه معلمان با ولایت و نظام و انقلاب، عناد و زاویه  ندارند بلکه با مدیرانی که توان انجام کار و درک عمق سخن رهبری را ندارند و در تراز معلمان این سربازان خوشنام ولایت نیستند تاب تحمل ندارند در غیر این صورت معلم نیستند و منافق و مزدور اند. در پایان معلم فقط عمل به سخنان رهبری را سر لوحه مطالبات خود قرار داده است.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟