کد خبر : 7040
Print
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

استیلای فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی، علمی، اجتماعی و سیاسی مد نظر دولت است

جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۱

سبزوارنگار/معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی سبزوار گفت: نشاط، سرزندگی و شادابی در مراكز علمی و آموزشی و استیلای فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی، علمی، اجتماعی و سیاسی از مهم‌ترین موضوعاتی است كه مدنظر دولت یازدهم است.

Image titleسبزوارنگار/معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی سبزوار گفت: نشاط، سرزندگی و شادابی در مراكز علمی و آموزشی و استیلای فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی، علمی، اجتماعی و سیاسی از مهم‌ترین موضوعاتی است كه مدنظر دولت یازدهم است.

  به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛  احمد برادران كه در جمع دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار سخن می‌گفت، با اشاره به بیت مشهور «ای برادر تو همه اندیشه‌ای، مابقی خود استخوان و ریشه‌ای» مولانا، تفاوت انسان با سایر مخلوقات در نظام كائنات را در داشتن اندیشه عنوان كرد و افزود: انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات، دارای خرد، اندیشه، دانش و بینش است.

   وی با اشاره به كلام الهی كه می‌فرماید «چرا تفكر نمی‌كنید»، شكوفاسازی اندیشه‌ها و استعدادهای نهفته در جامعه را رسالت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دانست و گفت: در فضای این‌گونه محافل است كه اندیشه‌ها آشكار شده و زمینه‌ی انسان‌سازی و توسعه‌ی كشور و منطقه فراهم می‌شود.

   معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ سبزوار، نقش علم و دانش در نگاه دینی و ملّی را نیز بی‌بدیل و ممتاز دانست و گفت: خداوند متعال در آیاتی از كلام‌ وحی صراحتاً علما و دانشمندان را مورد خطاب قرار داده و می‌گوید آنانی كه می‌دانند و آنانی كه نمی‌دانند برابر و مساوی نیستند.

   فرماندار سبزوار، تعالی و رشد جامعه و اجتماع را در ارتباط مستقیم با پرورش نخبگان دانست و گفت: جامعه‌ای كه بخواهد در مسیر توسعه‌ی پایدار قرار گیرد بایستی برنامه‌ریزی دقیق با تكیه بر دانش، خرد و اندیشه داشته باشد.

   برادران یكی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی را توسعه‌ی كمی و كیفی در حوزه‌ی آموزش عالی عنوان كرد و گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، محدودیت‌ها و كاستی‌های زیادی در جهت توسعه‌ی آموزش عالی و دسترسی همگان به آن وجود داشت، به طوری كه تنها 5 هزار دانشجو در سراسر كشور، آن هم فقط در مراكز استان‌ها تحصیل می‌كردند.

   وی پیشنهاد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی توسط آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به حضرت امام خمینی (ره) در آن مقطع حساس از انقلاب را یك اتفاق خوب دانست و گفت: امروز پس از گذشت بیش از سه دهه از تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد كسب موفقیت‌های متعدد و ارتقاء جایگاه علمی كشور هستیم.

   معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی سبزوار، تحصیل 35 هزار دانشجو در سطح شهرستان را مایه‌ی مباهات دانست و گفت: افتخار می‌كنیم به اینكه در یك شهر دانشگاهی مشغول به خدمت‌ هستیم.

   برادران از حضور دانشجویان و اساتید در سبزوار به‌عنوان یك فرصت و مجالی برای توسعه‌ی شهرستان و منطقه یاد كرد و گفت: نگاه دولت یازدهم به دانشگاه و دانشجو، نگاهی متمایز  مبنی بر توسعه‌ی پایدار در همه‌ی زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی است.

   ایشان با بیان اینكه نباید با انگ‌زدن و ترساندن دانشجو، مانع حضور او در حوزه‌‌ی فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی شد افزود: پرداختن به مطالبات دانشجویی، از امكانات آموزشی و رفاهی گرفته تا موضوعات اجتماعی و سیاسی، مطالبه‌ی ماست و عدم حضور دانشجو و دانشگاه در عرصه‌ی فعالیت‌های اجتماعی بایستی به‌عنوان یك زنگ خطر تلقی شود.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط اقتصادی كشور در گذشته اشاره كرد و گفت: قبل از شروع به كار دولت یازدهم با تورم 43٪ مواجه بودیم كه ما را جزو 5 كشور دنیا كه بیشترین نرخ تورم را دارند نشان می‌داد. رشد اقتصادی نیز در دوران فعالیت دولت‌های نهم و دهم از 8 درصد به منفی 5.6 درصد تنزل پیدا كرده بود.

   فرماندار سبزوار، توجه ویژه به حوزه‌ی سیاست خارجی را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم نام برد و گفت: توفیق در مذاكرات هسته‌ای، مرهون حضور مردم در صحنه، رهنمودهای مقام معظم رهبری، اقتدار دولت و تیم كارآمد هسته‌ای است.

   برادران، درك جایگاه دانشجو و اینكه بایستی در مسیر فراگیری علم و دانش و تولید پژوهش و تحقیق گام بردارد را لازمه‌ی فعالیت‌های دانشجویی دانست و گفت: دانشجو بایستی به این باور برسد كه می‌توان با تحصیل علم، پژوهش و تحقیق در مسیر توسعه‌‌ی پایدار گام برداشت.

   وی هدف نهایی كسب علم و دانش را شناخت خداوند متعال عنوان كرد و گفت: پس از شناخت بهتر خالق هستی، می‌توان با كسب علم و دانش به درك بهتری از جهان آفرینش و ویژگی‌های ممتاز انسانی رسید.

   فرماندار ویزه‌ی سبزوار در پایان سخنان خود ابراز امیدواری كرد سبزوار و مجموعه‌ی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان بتوانند میزبانان و خدمتگزاران شایسته‌ای برای دانشجویان عزیز باشند.

   همایش توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار با حضور جمعی از مسؤولان شهرستان، هیأت‌رئيسه‌ی دانشگاه، مدیران گروه‌های آموزشی، اساتید و دانشجویان ورودی جدید در سالن ورزشی مجتمع این دانشگاه برگزار شد./. دانشگاه آزاد سبزوار

Image title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگ و هنر

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد

تعطیل کردن نقد در جامعه به ضرر خود مسئولین است

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

چگونه می توانیم" شهری شاد" داشته باشیم؟

منزل حمید ممتحنی به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مردم را غریبه ندانید

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سخنی با مسؤولین میراث فرهنگی سبزوار

کوپال؛ بهترین فیلم جشنواره‌ی بین المللی آمستردام