کد خبر : 7040
Print
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

استیلای فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی، علمی، اجتماعی و سیاسی مد نظر دولت است

جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۱

سبزوارنگار/معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی سبزوار گفت: نشاط، سرزندگی و شادابی در مراكز علمی و آموزشی و استیلای فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی، علمی، اجتماعی و سیاسی از مهم‌ترین موضوعاتی است كه مدنظر دولت یازدهم است.

Image titleسبزوارنگار/معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی سبزوار گفت: نشاط، سرزندگی و شادابی در مراكز علمی و آموزشی و استیلای فعالیت‌های پژوهشی، تحقیقی، علمی، اجتماعی و سیاسی از مهم‌ترین موضوعاتی است كه مدنظر دولت یازدهم است.

  به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛  احمد برادران كه در جمع دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار سخن می‌گفت، با اشاره به بیت مشهور «ای برادر تو همه اندیشه‌ای، مابقی خود استخوان و ریشه‌ای» مولانا، تفاوت انسان با سایر مخلوقات در نظام كائنات را در داشتن اندیشه عنوان كرد و افزود: انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات، دارای خرد، اندیشه، دانش و بینش است.

   وی با اشاره به كلام الهی كه می‌فرماید «چرا تفكر نمی‌كنید»، شكوفاسازی اندیشه‌ها و استعدادهای نهفته در جامعه را رسالت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دانست و گفت: در فضای این‌گونه محافل است كه اندیشه‌ها آشكار شده و زمینه‌ی انسان‌سازی و توسعه‌ی كشور و منطقه فراهم می‌شود.

   معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ سبزوار، نقش علم و دانش در نگاه دینی و ملّی را نیز بی‌بدیل و ممتاز دانست و گفت: خداوند متعال در آیاتی از كلام‌ وحی صراحتاً علما و دانشمندان را مورد خطاب قرار داده و می‌گوید آنانی كه می‌دانند و آنانی كه نمی‌دانند برابر و مساوی نیستند.

   فرماندار سبزوار، تعالی و رشد جامعه و اجتماع را در ارتباط مستقیم با پرورش نخبگان دانست و گفت: جامعه‌ای كه بخواهد در مسیر توسعه‌ی پایدار قرار گیرد بایستی برنامه‌ریزی دقیق با تكیه بر دانش، خرد و اندیشه داشته باشد.

   برادران یكی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی را توسعه‌ی كمی و كیفی در حوزه‌ی آموزش عالی عنوان كرد و گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، محدودیت‌ها و كاستی‌های زیادی در جهت توسعه‌ی آموزش عالی و دسترسی همگان به آن وجود داشت، به طوری كه تنها 5 هزار دانشجو در سراسر كشور، آن هم فقط در مراكز استان‌ها تحصیل می‌كردند.

   وی پیشنهاد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی توسط آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به حضرت امام خمینی (ره) در آن مقطع حساس از انقلاب را یك اتفاق خوب دانست و گفت: امروز پس از گذشت بیش از سه دهه از تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد كسب موفقیت‌های متعدد و ارتقاء جایگاه علمی كشور هستیم.

   معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی سبزوار، تحصیل 35 هزار دانشجو در سطح شهرستان را مایه‌ی مباهات دانست و گفت: افتخار می‌كنیم به اینكه در یك شهر دانشگاهی مشغول به خدمت‌ هستیم.

   برادران از حضور دانشجویان و اساتید در سبزوار به‌عنوان یك فرصت و مجالی برای توسعه‌ی شهرستان و منطقه یاد كرد و گفت: نگاه دولت یازدهم به دانشگاه و دانشجو، نگاهی متمایز  مبنی بر توسعه‌ی پایدار در همه‌ی زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی است.

   ایشان با بیان اینكه نباید با انگ‌زدن و ترساندن دانشجو، مانع حضور او در حوزه‌‌ی فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی شد افزود: پرداختن به مطالبات دانشجویی، از امكانات آموزشی و رفاهی گرفته تا موضوعات اجتماعی و سیاسی، مطالبه‌ی ماست و عدم حضور دانشجو و دانشگاه در عرصه‌ی فعالیت‌های اجتماعی بایستی به‌عنوان یك زنگ خطر تلقی شود.

   وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط اقتصادی كشور در گذشته اشاره كرد و گفت: قبل از شروع به كار دولت یازدهم با تورم 43٪ مواجه بودیم كه ما را جزو 5 كشور دنیا كه بیشترین نرخ تورم را دارند نشان می‌داد. رشد اقتصادی نیز در دوران فعالیت دولت‌های نهم و دهم از 8 درصد به منفی 5.6 درصد تنزل پیدا كرده بود.

   فرماندار سبزوار، توجه ویژه به حوزه‌ی سیاست خارجی را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم نام برد و گفت: توفیق در مذاكرات هسته‌ای، مرهون حضور مردم در صحنه، رهنمودهای مقام معظم رهبری، اقتدار دولت و تیم كارآمد هسته‌ای است.

   برادران، درك جایگاه دانشجو و اینكه بایستی در مسیر فراگیری علم و دانش و تولید پژوهش و تحقیق گام بردارد را لازمه‌ی فعالیت‌های دانشجویی دانست و گفت: دانشجو بایستی به این باور برسد كه می‌توان با تحصیل علم، پژوهش و تحقیق در مسیر توسعه‌‌ی پایدار گام برداشت.

   وی هدف نهایی كسب علم و دانش را شناخت خداوند متعال عنوان كرد و گفت: پس از شناخت بهتر خالق هستی، می‌توان با كسب علم و دانش به درك بهتری از جهان آفرینش و ویژگی‌های ممتاز انسانی رسید.

   فرماندار ویزه‌ی سبزوار در پایان سخنان خود ابراز امیدواری كرد سبزوار و مجموعه‌ی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان بتوانند میزبانان و خدمتگزاران شایسته‌ای برای دانشجویان عزیز باشند.

   همایش توجیهی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار با حضور جمعی از مسؤولان شهرستان، هیأت‌رئيسه‌ی دانشگاه، مدیران گروه‌های آموزشی، اساتید و دانشجویان ورودی جدید در سالن ورزشی مجتمع این دانشگاه برگزار شد./. دانشگاه آزاد سبزوار

Image title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند