کد خبر : 7046
Print
رئیس جمهور روحانی در همایش طلایه‌داران ترافیک:

نظم ترافیکی به معنای اجرای قانون است

جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۵۸

Image titleبه گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در همایش طلایه‌داران ترافیک گفت: امروز روز خوبی برای من و به‌ویژه پلیس غیور کشور است٬ چون هم به مناسبت هفته پلیس و نیروی انتظامی است و هم آغاز کار شما در تحصیل و شروع مدارس است.

وی افزود: کار بزرگی که دانش‌آموزان عزیز، نوجوانان و جوانان ما به عنوان همیاران پلیس انجام می‌دهند نشان می‌دهد که برای حل معضل ترافیک از فرهنگ و کمک و مشارکت مردم به‌ویژه دانش‌آموزان باید استفاده کنیم. امروز در خیابان‌های ما نظم ترافیکی به معنای اجرای قانون است. امروز ما اگر در خیابان‌ها مقررات راهنمایی و رانندگی را مراعات کنیم٬ به معنای آن است که مردم ایران و شهروندان ما به قانون احترام می‌گذارند و قانونگرا هستند.

رئیس جمهور گفت: افرادی که از خارج وارد به کشور می‌شوند و در شهرهای ما تردد می‌کنند اولین علامتی که از نظم ملت می‌بینند٬ وضعیت ترافیک شهر‌ها است. اگر ترافیک شهر‌ها منظم و در چارچوب قانون باشد آنها علامتی می‌گیرند مبنی بر قانون‌گرایی ملت ایران؛ پس خیابان‌های ما می‌تواند آیینه و مظهری از تمدن ایرانی باشد.

روحانی خاطرنشان کرد: اینکه در طول ده سال گذشته توانسته‌ایم حوادث ترافیکی را کاهش بدهیم و خسارات جانی و مالی آن را کم کنیم٬ به‌معنای نظم‌پذیری جامعه است. در سال ۹۳، ۲۷ هزار نفر به‌خاطر تصادفات کشته شدند٬ اما در سال ۹۴ این میزان به ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

وی گفت: آموزش‌و‌پرورش و دانش‌آموزان عزیز نه تنها در ترافیک بلکه در همه امور اجتماعی از جمله محیط‌زیست باید به دولت و جامعه و شهروندان کمک کنند. هر کجا همه مردم، جوانان و نوجوانان به صحنه آمدند ما موفق و پیروز بوده‌ایم. اگر بخواهیم وضع ترافیکی قابل قبولی داشته باشیم. البته که باید جاده‌های ما و خودروهای ما استاندارد باشد٬ اما اگر همه چیز هم درست باشد نیروی انسانی که می‌خواهد از خودرو استفاده کند و اگر به مقررات احترام نگذارد٬ شاهد حوادث تلخ و ناگواری خواهیم بود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ریشه این مسائل در فرهنگ است٬ گفت: ترافیک هم مسئله اجتماعی و هم مسئله اقتصادی است و هم به جان و وقت مردم مربوط است٬ اما فرهنگ آن مهمترین مسئله است همه باید در زندگی اجتماعی و سیاسی خود یاد بگیریم اگر می‌خواهیم به چپ برویم راهنمای چپ بزنیم اگر راهنمای راست بزنیم و به چپ برویم٬ این مسئله فاجعه می‌آفریند.

رئیس جمهور افزود: در جامعه سیاسی هم نباید راهنمای اشتباهی بزنیم٬ چون جامعه به خطا می‌رود. همانطور که در قانون نباید در مسیر اشتباه دور زد چون موجب خسارت برای خود و اطرافیان می‌شود در جامعه سیاسی نیز نباید قانون را دور زد.

روحانی خطاب به دانش آموزان گفت: کاری که شما انجام می‌دهید؛ یعنی دعوت پدر و مادرتان به رعایت قانون نه تنها جان شما و خانواده‌تان را حفظ می‌کند٬ بلکه به جامعه، بهداشت و درمان آن نیز کمک می‌کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید در امور سیاسی و اجتماعی در کنار هم قرار بگیریم و با ارتقای فرهنگ قانونگرا باشیم٬ گفت: این درست نیست که در دفترچه راهنمای گردشگران خارجی بنویسند در خیابان‌های ایران مواظب خود باشید.

وی تاکید کرد: البته این نوشته اغراق است٬ اما باید فرهنگ خود را بالا ببریم که وقت مردم تلف نشود و آلودگی محیط زیست کاهش بیابد.

روحانی در پایان ضمن تشکر از دانش‌آموزان همیار پلیس و نیروی انتظامی به خصوص پلیس راهور گفت: اگر دست به دست هم بدهیم٬ هم اعصاب راحت‌تری خواهیم داشت٬ هم جان‌های سالم‌تر و هم وقت کمتری از مردم تلف می‌شود و می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگ و هنر

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد

تعطیل کردن نقد در جامعه به ضرر خود مسئولین است

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

چگونه می توانیم" شهری شاد" داشته باشیم؟

منزل حمید ممتحنی به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مردم را غریبه ندانید

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سخنی با مسؤولین میراث فرهنگی سبزوار

کوپال؛ بهترین فیلم جشنواره‌ی بین المللی آمستردام