کد خبر : 7127
Print
آیت الله امجد:

کاری نکنیم مردم از اسلام و نظام جمهوری اسلامی زده شوند

یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۱

سبزوارنگار/آیت الله امجد با انتقاد از اینکه جامعه امروز ما بیشتر به ظواهر دین توجه می کند و از باطن آن غافل شده است، تاکید کرد: باید به دنبال محتوا برویم.

Image titleسبزوارنگار/آیت الله امجد با انتقاد از اینکه جامعه امروز ما بیشتر به ظواهر دین توجه می کند و از باطن آن غافل شده است، تاکید کرد: باید به دنبال محتوا برویم.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، آیت الله محمود امجد در مراسم ظهر تاسوعا پیام امام حسین (ع) و همه انبیاء الهی را سوره والعصر دانست و اظهار کرد: اگر گناه کنیم محبت اهل بیت (علیهم السلام) از دل ما می رود و آدم ضد اسلام و ضد دین می شود. همه درد جامعه را می دانند ولی احساس مسئولیت نیست. من با هیچ کس مخالف نیستم و معتقدم که حفظ نظام نه از اوجب واجبات بلکه اوجب واجبات است. یعنی کاری نکنیم مردم از اسلام و نظام جمهوری اسلامی زده شوند. اسلام می گوید اگر یک نفر در شرق عالم گرفتار باشد و من در غرب عالم بتوانم کار او را انجام بدهم و انجام ندهم مسلمان نیستم.

استاد حوزه با هشدار نسبت به فاصله گرفتن جامعه از اسلام واقعی، بیان کرد: محتوا از بین رفته است. پهلوی ظاهر دین را از مردم ما گرفت و نکند ما محتوا را بگیریم و جامعه از درون پوک شود. حواسمان باشد این حسین حسین از دست ما گرفته نشود.

وی با انتقاد از توجه به ظواهر دین و غافل شدن از باطن آن، افزود: ما اگر به حقیقت روی نیاوریم از دستمان می رود. ظواهر کافی نیست. اسلام می گوید دروغ نگویید، تهمت نزنید، مال بیت المال را میلیارد میلیارد چپاول نکنید. هزاران بار خانه خدا را خراب کنید مثل یک توهین به مسلمان نیست. این پیام امام حسین (ع) است.

آیت الله امجد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حرف من این است که هرچه خدا گفته است بکنید نکردیم و هرچه گفته است نکن کردیم. به طور مثال خداوند گفته است که بنده من باشید و بنده شیطان نباشید. ما بنده هوای نفس هستیم. خدا گفته است من برای دنیا شما را خلق نکردم و ما به دنبال دنیا می رویم. 

وی اظهار داشت: جامعه ما این همه شهید داده است و من وقتی وضعیت آن را می بینم واقعا ناراحتم. ولی خیلی ها خودشان را به خواب زدند و آن وقت من مجبورم فریاد بزنم. اسلام می گوید دروغ نگویید، تهمت نزنید، آبرو نبرید، اگر اسلام را درست تبیین کنیم هیچ وقت جوانان از دین فرار نمی کند.

این استاد اخلاق ادامه داد: ارزش ندارد که به خاطر پول آدم همه چیز را زیر پا بگذارد. غم نان خوب است. کسی که دنبال نان زن و بچه برود بزرگ ترین عبادت است و ثواب آن از مجاهد بیشتر است. اما کسی که به خاطر غم نان و بیم جان، حق را زیر پا بگذارد؛ مسلمان نیستهمه ما مسلمانیم و هر که شهادتین را بگوید مسلمان است. ولی متأسفانه از روح اسلام خبری نیست. ما باید به دنبال محتوا برویم.

وی تأکید کرد: ما مخالف کسی نیستیم. واجب ترین واجب حفظ نظام است. یعنی نباید هرج و مرج شود. ما داریم جلوی هرج و مرج را می گیریم. من که می گویم اگر تکه تکه هم شوم دست از جهاد بر نمی دارم برای این است که جامعه دارد به طور کلی بی محتوا می شود. این جامعه ما جامعه ای که ما می خواستیم  و هدفی که امام خمینی (س) داشت که اسلام برپا شود نیست. ان شاء الله به برکت این عزاداری ها بشود.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم