کد خبر : 7131
Print
هشدار جدی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی:

اخطاریه‌ی انجمن اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری به مسئولین شهر

چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۰

Image titleسبزوارنگار/در راستای مطالبه شهری انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری(جنبش عدالت‌خواه دانشجویی) و در پی بحرانی شدن منطقه کوی گلستان سال گذشته با برگزاری تور عکاسی اولین اقدام را در این منطقه رقم زد، و پس از آن نیز مصاحبه‌ها و پیگیری‌هایی برای حل مشکلات این منطقه صورت گرفت اما نتیجه‌ای حاصل نشد؛ امروز و در سیزدهمین سال صدور فرمان رهبری اقدام به صدور اخطاریه‌ای به مسئولین شهری کرد تا شاید از خواب غفلت بیدار شوند.

متن اخطاریه :

بسمه‌تعالی

- امروز سرآغاز فهرست بلند مسائل کشور، مسئله عدالت است. دانشجوی جوان اگرچه خود برخاسته از قشرهای مستضعف جامعه هم نباشد بهعدالت اجتماعی و پر کردن شکاف‌های طبقاتی به چشم یک آرزوی بزرگ و بی‌بدیل می‌نگرد. «رهبر معظم انقلاب»

- دانشجو رسالتش در این است که در برابر دردهای جامعه برای همیشه حساس بماند، فقر و محرومیت گودنشینان را دریابد. وای به‌روزی که تحصیل‌کرده‌های جامعه تبدیل بشوند به گروه بی‌درد… وای به حال جامعه‌ای که گروه ممتازش تبدیل بشود به گروه بی درد. «شهید دکتر بهشتی»

منطقه «کوی گلستان» یکی از فرسوده‌ترین محله‌های شهرستان سبزوار است که سال‌ها در انتظار وعده‌های مسئولین نشسته است و امروز در آتش مثلث ندانم‌کاری آنان می‌سوزد و اگر فریاد دانشجویان مطالبه گر و دغدغه‌مند برنخیزد در آینده‌ای نزدیک شاهد دفن مردم در این کوی خواهیم بود. در این منطقه جمعیتی بالغ‌بر ۳۰۰۰ نفر زندگی می‌کردند اما مشکلاتی از قبیل بافت فرسوده، وضعیت نامناسب بهداشتی، فاضلاب و… سبب کوچ ۲۰۰۰ نفر از مردم این منطقه شده است.

قریب به هفت سال(!) است که مردم این محله پیگیر مشکلات این کوی هستند و با تمام ارگان‌های مربوطه نامه‌نگاری کرده‌اند، ولی چرا تاکنون هیچ پاسخ قاطعی دریافت نشده است؟

شهردار سبزوار در یکی از مصاحبه‌های خود از کوی گلستان با عنوان «قلب سبزوار» یاد می‌کند اما باید گفت در عمل هیچ‌گونه اقدام مؤثری انجام‌نشده است و فقط لبخندِ همه‌چیز خوب است تحویل دوربین‌های عکاسی می‌دهند. از طرف دیگر معاونت نوسازی و بهسازی شهرداری نیز از تصویب کلیاتِ پروژه در کمیسیون ماده پنج می‌گوید و مقصر اصلی اطاله‌ی این طرح را عدم پاسخ صحیح و شفاف از سوی میراث فرهنگی عنوان می‌کند؛ این در حالی است که میراث فرهنگی چندی پیش از آماده بودن طرح بازسازی و مرمت کوی گلستان خبر داد و بسیاری صحبت‌ها و مصاحبه‌های ضدونقیض که در این مختصر نمی‌گنجد.

جمع‌بندی تمامی صحبت‌ها و مصاحبه‌های مسئولین ما را به یک دور باطل رساند که هر ارگان تلاش می‌کند توپ را به زمین دیگری بیندازد و گاهی هم با جابجایی برخی مسئولین، تمامی طرح‌های قبلی ملغی و طرح جدیدی از سر گرفته می‌شود!

مسئولین شهری! از گردش خود در این دور باطل بایستید؛ دوران پیچاندنِ مردم با تصویب این طرح و آن طرح و صدور نظریه‌های بلندبالا دیگر تمام شده است. خودتان هم خوب می دانید که برخورد سلیقه‌ای شما آقایان مانع حل مشکلات مردم است و نه قانون و مصوبه و طرح! شما فکر کرده‌اید که با آسفالت چهار تا کوچه و خیابان انجام‌وظیفه کرده‌اید؟ خنده‌دار است…

بدانید که این‌یک هشدار جدی و یک اخطار از سوی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی است؛ ما دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری (جنبش عدالت‌خواه دانشجویی) پیرو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مطالبه‌ی عدالت اجتماعی ضمن ابراز تأسف از فضای موجود و نگرانی از ادامه این روند با صدور اخطاریه‌ای خطاب به نهادهای ذی‌ربط ازجمله: شهرداری، میراث فرهنگی، شورای اسلامی شهر، معاونت نوسازی و بهسازی شهر سبزوار، فرمانداری و به‌طورکلی مدیریت شهری خواهان توقف این روند کودکانه هستیم. همچنین لازم به ذکر است استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، میراث استان و… بی‌تقصیر نبوده و در این امر شانه خالی کرده‌اند.

آگاه باشید که شما، مسئولِ جان تک‌تک ساکنان این منطقه هستید و اگر خدایی ناکرده با این تعلل‌ها حادثه‌ای ناگوار برای هر یک از اهالی رخ دهد جنبش دانشجویی به‌سادگی از کنار این مسئله نخواهد گذشت و شما «باید» پاسخگوی عملکردتان باشید.

و کلام آخر این که کوی گلستان امروز در آتش بی‌تدبیری و بی‌توجهی شما مسئولین در حال سوختن است و رسالت انقلاب و پیر جماران که این انقلاب برای خدمت به مستضعفین آمده است زیر چکمه‌های بوروکراسی فرتوت اداری و ماله‌کشی مسئولین گم شده است. امید است این اخطاریه مورد عنایت شما قرار بگیرد؛ در غیر این صورت جنبش دانشجویی به راه‌های دیگری برای حل این بحران متوسل خواهد شد.

” و العاقبه للمتقین “

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری

      (جنبش عدالت‌خواه)

      1394/8/6

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
Eli
۱۳۹۴/۸/۶ ۲۳:۵۲
1 0
سلام.دیگه واقعا یه خسته نباشید باید به مسئولین گفت به خاطر این همه کار بی وقفه!
رها
۱۳۹۴/۸/۸ ۰۰:۴۱
0 0
سلام و خداقوت ... وتقعا عالی بود ... چنین سطحی از مطالبه گری اونم تو سبزوار فوق العاده است ... خدا بهتون کمک کنه ... یاعلی!
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟