کد خبر : 7137
Print
رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی:

برجام موجب ارتقای عزت ایران شد

یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۰

سبزوارنگار/نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح برجام عزت ایران در عرصه بین المللی را ارتقاء داد.

Image titleسبزوارنگار/نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفتطرح برجام عزت ایران در عرصه بین المللی را ارتقاء داد.
به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از فرمانداری سبزوار؛ رمضانعلی سبحانی فر در جلسه شورای اداری سبزوار در جزئیات طرح برجام گفت: مسئله ای هسته ای ایران بیش از 12 سال مراحل پر فراز و نشیبی را طی کرد دشمنان این مرز و بوم با اهداف خاصی این مسئله را دنبال می کردند هنگامی که  متوجه شدند کشور ایران در بحث هسته ای  به مسائل مهمی  چون غنی سازی اورانیوم دست پیدا کرده تصمیم گرفتند قطعنامه  های متعددی را صادر کردند تا از ناحیه اقتصادی به واسطه تحریم ها بتوانند ایران را منزوی کنند تا  دست از غنی سازی بردارد.
 وی افزود: با وجود تحریم ها مذاکرات کشورهای خارجی با ایران همچمنان ادامه داشت این کشورها در مذاکرات خود تاکید بر این داشتند که ایران نباید غنی سازی داشته باشد و درهای فردو، نطنز و اراک را ببندد تا تحریم ها به صورت پلکانی برداشته شود.
سبحانی فر بیان کرد: قطعنامه ها بسیار سنگین بود و گردنه بزرگی را برای کشور ایجاد کرده بودند نهایت امر با مدیریت رهبر فرزانه انقلاب و صبوری دستگاه های اجرائی و مردم، ایران  این قطعنامه را نپذیرفت و به کار خود ادامه داد  تا این که  فرستاده ای از طرف امریکا به عمان اعزام شد و خواستار  آغاز مجدد باب مذاکرات شد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اوباما رئیس جمهور امریکا با ارسال نامه ای به ایران خواستار مجدد مذاکرات البته با قبول غنی سازی ایران شد در این راستا ایران علاوه بر غنی سازی، تحقیق و پزوهش توسعه ای میتواند آب سنگین را در بازار تجارت وارد و آن را در بازارهای جهانی به فروش رساند .
وی یادآور شد: بعد از توافقنامه برجام  بسیاری از دوستان عنوان می کنند که از خط قرمز عبور کردیم خط قرمز ما داشتن بمب هسته ای است  که رهبر آن را حرام بیان کرد ایران هیچ زمانی خواهان ساخت بمب هسته ای نبود و نخواهد بود  و ما بر همین مبنا مذاکرات را ادامه دادیم تا توفیقات حاصل شد.
 سبحانی فر افزود: مباحثی در جامعه و مجلس مطرح شد که دولت باید لایحه  به مجلس ارائه دهد به لحاظ اهمیت موضوع کمیسیون ویژه برجام تشکیل شد و مدت دو ماه به بحث در این طرح  پرداخته شد و بنا به اصرار برخی نمایندگان و تاکید رهبری این طرح در مجلس  مطرح  و نظر ارائه شود ولی متاسفانه طرح دو فوریت رای نیاورد.
وی ادامه داد: موضوع مجدد در دست کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت و در نهایت طرح با یک توافقی که متشکل از  اعضا و رئیس کمیسیون برجام، کمیسیون امنیت ملی،  دبیر  شوای امنیت ملی  و ریاست مجلس  بود توافقی انجام شد که اصلاحاتی در طرح برجام صورت گیرد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: به واسطه این که فرصت بسیار اندک بود و توپ در زمین ایران قرار داشت هر چه سریعتر موضوع در دست بررسی قرار گرفت این عمل به حدی فرسایشی شده بود که مراجع نظر دادند هر چه سریعتر مجلس باید نظر خود را اعلام کند.
وی اظهار کرد: لذا  توافقی انجام گرفت طرح در صحن مجلس آمد  و طرح رای آورد برخی نمایندگان وا مصیبتا سر دادند که چرا ظرف بیست دقیقه این طرح به تصویب رسید، حدود 200 طرح در این برنامه برجام پیشنهاد شده بود و گاهی یک نفر بیش از 40 طرح ارائه داده بود و اگر این امر ادامه پیدا می کرد به تاریخ بعد 26 منجر می شد.
وی افزود: به لحاظ حساسیت موضوع و تبعاتی که ممکن بود طولانی شدن این طرح به دنبال داشته باشد از دو ماه قبل اقداماتی ویژه ای بر این طرح اعمال شد و نظر بالاترین سطوح نظام نیز بر این اجرای طرح برجام بود بعد از تصویب طرح مقام رهبری تشکر کرد و مواردی که مجلس روی آن صحه گذاشته بود تاکید کرد و الزامات دیگری نیز بر طرح برجام اضافه شد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم