کد خبر : 7142
Print
مسوول انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی:

انجمن اسلامی معلمان همواره از مطالبات به حق معلمان حمایت کرده است

جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۷

Image titleسبزوارنگار/مسؤول انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی در حاشیه اولین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار گفت: انجمن اسلامی معلمان تنها تشکیلاتی است که از ابتدای انقلاب تاکنون باقی مانده است و در کش و قوس های مختلف این 37 سال توانسته خودش را حفظ کند.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار؛ محمدعلی گندمی افزود: انجمن اسلامی معلمان با توجه به شرایط جامعه تاکنون 3 بار اساسنامه اش را تغییر داده است و امروز ما شاهد یک اساسنامه خوب، خلاصه و فراگیر هستیم که جامعه فرهنگیان می تواند بر اساس آن نقش ایفا کند.

وی ادامه داد: راهبرد انجمن اسلامی معلمان در آستانه انتخابات این است که با عنایت به مذاکرات موفقی که در عرصه سیاست خارجی داشتیم و به گونه ای توان ملی خود را در عرصه جهانی به نمایش گذاشتیم، در عرصه داخلی هم می توانیم مذاکره و گفت و گو را سامان دهیم.

وی خاطر نشان کرد: "گفت و گوی ملی"  در شرایط فعلی ضروری به نظر می رسد. متأسفانه اخیراً مقوله هایی مثل "دیگر هراسی" که از محتوا تهی است و واقعیت بیرونی ندارد ولی در جامعه به وفور از آن استفاده ابزاری می شود. اقتدارگراها و رقبای سیاسی ما چون نمی خواهند شایسته سالاری و عقلانیت و ارزش هایی از این قبیل حاکم باشد، مرتب در رسانه های خود این بحث ها را مطرح می کنند.

وی یادآوری کرد: در سایر کشورهای دنیا وقتی مشکلی ایجاد می شود؛ سعی می کنند آن را حل کنند تا مسأله تمام شود و آن مشکل دستمایه ای نشود برای عده ای که مرتب در قالب آن؛ اهداف خود را دنبال کنند در حالی که درایران مسأله ای نه چندان گسترده و مهم بعد از انتخابات 88 تبدیل به یک مسأله ای می شود که امروز پس از گذشت 6 سال مباحث آن ادامه دارد و متأسفانه هنوز کلماتی چون فتنه بر زبان ها جاری می شود در حالی که ما معتقدیم اساساً به لحاط تئوریک و مبتنی بر آیات قرآن، نهج البلاغه و مبانی تشیع، این ها هیچ کدام مصداق فتنه نیست و اگر گاهی مولا علی(ع) از بحث جنگ جمل و نهروان به عنوان فتنه یاد کرده اند؛ نهایتاً هیچ تنبیهی در نظر گرفته نشده و برخورد ایشان کاملاً شفاف و روشن بوده است.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران گفت: اختلاف نظرهایی که داشته و داریم در اثر سیاست های غلط یا برخوردهای ناصواب ممکن است به برخی مسایل کشیده شود که مصداق فتنه به آن معنا شناخته نمی شود.

محمدعلی گندمی ادامه داد: باید آهسته آهسته به سمتی برویم که همگی قبول کنیم که هیچ کدام نه حق داریم و نه می توانیم دیگران را ازصحنه خارج کنیم. ما باید یاد بگیریم در کنار یک دیگر بنشینیم، گفت و گو کنیم، کار کنیم، رقابت کنیم و قبول کنیم که ایران متعلق به همه ایرانیان است.

وی هشدار داد: معدود افرادی جزم اندیش با افکاری بسته و سیاست هایی خام، به نام ملت یا نظام، تصمیمات غلطی می گیرند که اگر اندک اعتقادی به دین و اسلام داشته باشند نباید به دلیل کج فهمی خودشان هزینه های گزافی را بر مردم تحمیل می کنند و اگر پاسخ این اشتباهاتشان را در این دنیا نگیرند باید در دنیای دیگر جوابگوی اعمال خود باشند.

وی علاوه بر راهبرد گفت و گو؛ به دلیل تجربیات موفق گذشته، اجماع را راهبرد دیگر اصلاح طلبان عنوان کرد و افزود: بدون اجماع راه به جایی نمی بریم چرا که باید مجلسی غیر از این مجلس داشته باشیم چون دولت با این ترکیب مجلس به راحتی نمی تواند برنامه های خودش را پیش ببرد. مجلس آینده باید حداقل یک مجلس چند وجهی باشد یعنی اصلاح طلب، اصول گرا و مستقل و یا این که ما یک مجلس اصلاح طلب معتدل داشته باشیم به این معنی که معتدلین اصلاح طلب و اصول گرا بیایند و مجلس را در دست بگیرند و بر اساس سیاست های تدبیر و امید و اعتدال امور را پیش ببرند.

مسؤول شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی خراسان رضوی یادآوری کرد: البته مجلسی که کاملاً منطبق با بافت جامعه با اکثریت قاطع اصلاح طلب جزء آرزوهای ماست و لازمه این امر گسترش اقدامات و شبکه های انجمن اسلامی معلمان است تا مشارکت حداکثری رقم بخورد و اگر مشارکت حداکثری بر محور اجماع شکل بگیرد؛ محصولش به نفع اصلاح طلبان است.

محمدعلی گندمی با یادآوری این که انجمن اسلامی معلمان در بیانیه ها و جلساتی که با مسؤولین داشته همواره از مطالبات به حق معلمان حمایت کرده است، گفت: اعتقاد ما بر این است که اگر جامعه بخواهد مسیر رشد و توسعه خود را به خوبی پیدا کند چاره ای ندارد جز این که روی آموزش و پرورش در سطوح مختلف سرمایه گذاری اساسی انجام دهد. به همین منظور باید در گام نخست بتوانیم برای فرهنگیان فراکسیونی در مجلس داشته باشیم تا این مسأله را درک کنند.

وی تأکید کرد: مشکلات معلمان یکی دو تا نیست. مسایل قشر فرهنگی صرفاً اقتصادی نیست بلکه مسایل منزلتی و مواردی که جامعه از آن رنج می برد را نیز باید به مسایل معیشتی معلمان افزود. دلیلی ندارد بیشترین ساعت کار مفید را دانشگاهیان و معلمان انجام بدهند ولی بشترین حقوق دریافتی را دیگران ببرند.

وی هشدار داد: اگر مسایل معلمان حل نشود؛ دانش آموزان خود را نیز از دست خواهیم داد چرا که امروزه جاذبه های معلمی رو به کاهش است. اگر معلم درگیر کارهای دیگری جز معلمی شود؛ یا وظیفه اصلی خود را فراموش می کند و یا آن را در حاشیه قرار می دهد که این امر به هیچ وجه به صلاح جامعه نیست.

 Image titleImage title

 

  

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم