کد خبر : 7152
Print
فیض‌الله عرب‌سرخی:

اگر مردم امیدوار باشند؛ تندروها با مشکل مواجه می‌شوند

یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۴

سبزوارنگار/یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تشکیل شورای سیاستگذاری متشکل از شورای هماهنگی اصلاح طلبان، شورای راهبردی و احزاب تازه تاسیس و حضور و تایید جمعی نیروهای اصلاح طلب، گامی بزرگ برای حصول اجماع و ارائه فهرست ائتلاف بزرگ اصلاح طلبان است که تلاش و اقدامات تندروها و افراطیون برای ایجاد شکاف میان اصلاح‌طلبان و ناامید کردن مردم را بی‌اثر می‌کند.

Image titleسبزوارنگار/یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تشکیل شورای سیاستگذاری متشکل از شورای هماهنگی اصلاح طلبان، شورای راهبردی و احزاب تازه تاسیس و حضور و تایید جمعی نیروهای اصلاح طلب، گامی بزرگ برای حصول اجماع و ارائه فهرست ائتلاف بزرگ اصلاح طلبان است که تلاش و اقدامات تندروها و افراطیون برای ایجاد شکاف میان اصلاح‌طلبان و ناامید کردن مردم را بی‌اثر می‌کند.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛ فیض‌الله عرب‌سرخی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به تحرکات اخیر تندروها و افراطیون و سوءاستفاده آن‌ها از مراسم و مناسک مذهبی جهت پیشبرد اغراض جناحی‌شان اظهار داشت: هدف اصلی تحرکات تخریبی طیف تندرو و رادیکال مقابله با خواست و اراده مردم است؛ به این معنا که اگر مردم امیدوار باشند و برای مشارکت سیاسی انگیزه داشته باشند، تندروها با مشکل مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: اقدامات طیف تندرو و رادیکال متمرکز بر این است که با رفتارها و برخوردهای تخریبی و ایذایی، مردم را از مشارکت سیاسی و رایی که در انتخابات ۹۲ دادند، مایوس وناامید کنند.

عرب‌سرخی با اشاره به انتخابات سال ۹۲ و رایی که مردم در آن انتخابات به تغییر دادند، گفت: در انتخابات سال ۹۲ یک موج مردمی به راه افتاد و مردم با مشارکت و رایی که به تغییر و تحول دادند، معادلات را برهم زدند و به موجب انتخابات مزبور کشور نجات یافت و رویکرد تعامل با جهان در پیش گرفته شد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به تلاش تندروها برای ناموفق جلوه دادن دولت روحانی تصریح کرد: همانگونه که در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ به واسطه مشارکت مردم، نامزد طیف تندرو از راه یابی به پاستور بازماند، بنابراین در انتخابات مجلس پیش‌رو نیز تندروها نگران آنند که با حضور فعالانه مردم کرسی‌های بهارستان را هم از دست بدهند.

عرب‌سرخی افزود: بنابراین هدف تندروها و افراطیون از اقدامات تخریبی و ایذایی اخیر، بیش از آنکه هجمه به دولت باشد، ناامید کردن مردم است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا به ضرورت وحدت و اجماع میان نیروهای اصلاح‌طلب و تحول‌خواه جهت ورود به انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و گفت: برخی فعالان و کنشگران جناح مقابل حساب ویژه‌ای بر روی ایجاد شکاف در جبهه اصلاحات باز کرده‌اند و همچنین امیدوار هستند که میان نیروهای اصلاح‌طلب و دولت یازدهم ایجاد اختلاف و تفرقه کنند و تلاش زیادی را هم مصروف این کار می‌کنند.

عرب‌سرخی با اشاره به تشکیل شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ابراز داشت: تشکیل شورای سیاستگذاری متشکل از شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان، شورای راهبردی و احزاب تازه تاسیس و حضور و تایید جمعی نیروهای اصلاح‌طلب، گامی بزرگ برای حصول اجماع و ارائه فهرست ائتلاف بزرگ اصلاح‌طلبان است که تلاش و اقدامات تندروها و افراطیون برای ایجاد شکاف میان اصلاح‌طلبان و ناامید کردن مردم را بی‌اثر می‌کند.

وی وجود سلایق مختلف و بروز برخی ناهماهنگی‌ها در یک جبهه سیاسی بزرگ و فراگیر را اجتناب ناپذیر دانست و بیان داشت: پیام اصلی تشکیل شورای سیاستگذاری این است که همه فعالان و کنشگران اصلاح‌طلب می‌خواهند حول محور شورای مزبور و آقای خاتمی حرکت کنند و بنای تشتت و افتراق ندارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب توفیق و ظفرمندی اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو را منوط به عوامل متعددی دانست و افزود: نحوه عملکرد شورای نگهبان و اینکه چه تعداد از شخصیت‌های سرشناس اصلاح‌طلب امکان کاندیداتوری در انتخابات را پیدا می‌کنند از جمله عواملی هستند که با توفیق یا عدم توفیق اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو رابطه مستقیم دارد؛ بنابراین نمی‌توان پیروزی یا شکست اصلاح‌طلبان را تنها به عملکرد آن‌ها منحصر کرد.

وی ادامه داد: البته با توجه به فضای امیدوارانه‌ای که در جامعه به وجود آمده، قدر مسلم جناح تندرو و افراطی شانسی برای پیروزی در انتخابات ندارد؛ اما اینکه چه کسانی رای بیاورند تابع آن است که چه کسانی تایید صلاحیت شوند.

عرب‌سرخی در ادامه با بیان اینکه فعلا کار تشکیلاتی نمی‌کند، گفت: من اگرچه در حال حاضر کار تشکیلاتی و حزبی نمی‌کنم اما تمام نیروهای سیاسی را که با آن‌ها آشنایی و قرابت دارم به حرکت در مسیر کارجمعی ترغیب می‌کنم.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم