کد خبر : 7292
Print
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

ظرفیت های گردشگری سبزوار نیازمند توجه مسئولان است

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۲

سبزوارنگار/معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: ظرفیت های میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان در غرب خراسان رضوی نیازمند توجه مسئولان است.

Image titleسبزوارنگار/معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: ظرفیت های میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان در غرب خراسان رضوی نیازمند توجه مسئولان است.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار؛ احمد برادران عصر پنجشنبه در حاشیه سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به سبزوار افزود: از مجموع 608 اثر تاریخی شناسایی شده در این شهرستان 158 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
وی اظهار کرد: آرامگاه های حاج ملاهادی سبزواری، ملاحسین واعظ کاشفی، منار تاریخی خسروگرد، آرامگاه ابوحسین زید بیهقی، مساجد جامع و پامنار، مصلی تاریخی و تپه تاریخی دامغانی های سبزوار بخشی از آثار باستانی این شهر تاریخی است.
وی با بیان این که میراث فرهنگی و گردشگری عامل توسعه و رونق اقتصادی است گفت: برای تقویت این زیر ساخت مهم نیاز به همکاری و همراهی مسئولان بالادستی و ملی داریم.
وی افزود: سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سبزوار یک فرصت مهم برای شهرستان است و از مهمترین خواسته های از ایشان توجه ویژه به تپه تاریخی دامغانی های این شهرستان می باشد.
فرماندار سبزوار با اشاره به کاوش انجام شده اخیر در این تپه اظهار کرد: نتایج به دست آمده توسط تیم کاوش ارزشمند و قابل توجه است.
وی با بیان این که اجرای طرح کاوش در این تپه با همکاری شهرداری، شورای اسلامی شهر سبزوار و پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور در قالب یک تفاهم نامه صورت می گیرد ادامه داد: این تپه تاریخی بیش از 110 هکتار است.
برادران گفت: مهمترین اقدامی که پس از این کاوش در این منطقه در دستور کار قرار گرفته اجرای طرح سایت موزه در این محدوده تاریخی است و واقع شدن این تپه تاریخی در کنار جاده بین المللی سبزوار - تهران و مشهد ظرفیت خوبی را برای جذب گردشگران فراهم می کند.
وی افزود: وجود آثار تاریخی ارزشمند، طبیعت ییلاقی و صنایع دستی بی نظیر در دو بخش ششتمد و روداب سبزوار ظرفیت های گردشگری این شهرستان را چند برابر کرده که امیدواریم در این سفر بتوانیم اعتباراتی را برای رونق بخشی این مناطق کسب کنیم.
وی با بیان این که یکی از درخواست های ما ارتقای یگان حفاظت میراث فرهنگی سبزوار است اظهار کرد: مهمترین درخواست ما از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اختصاص پایگاه پژوهشی به شهرستان سبزوار است.
وی ادامه داد: اختصاص این پایگاه در توسعه زیر ساخت های گردشگری شهرستان سبزوار و شهرستان های همجوار بسیار موثر است.
سبزوار بیش از پنج هزار سال قدمت دارد و حدود 70 درصد آثار تاریخی این شهرستان آثاری از جمله اماکن مذهبی، آرامگاه های مفاخر و مشاهیر، خانه های قدیمی و کاروانسراها بوده و مابقی هم محوطه های تاریخی است.
اکثر بناهای تاریخی سبزوار دارای قدمت پیش از تاریخ، قبل و بعد از اسلام و نیز معاصر است که به گفته برخی کارشناسان قابلیت تبدیل به عنوان قطب مهم گردشگری و تفریحی در شرق کشور را دارد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم