کد خبر : 7323
Print
معاون رییس جمهور:

برگزاری کنگره سربداران تاثیرات فرهنگی مهمی برای شهرستان سبزوار خواهد داشت

پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۶

مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور پیامی به کنگره بین‌المللی سربداران که۲۶ آذرماه در دانشگاه برگزار می شود ابراز امیدواری کرد که این کنگره با تدبیر و برنامه‌ریزی شایسته در مسیر تحقق اهداف و پیشبرد برنامه‌های کلان علمی و فرهنگی ایران اسلامی گام‌های مؤثری بردارد.

مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور پیامی به کنگره بین‌المللی سربداران که۲۶ آذرماه در دانشگاه برگزار می شود ابراز امیدواری کرد که این کنگره با تدبیر و برنامه‌ریزی شایسته در مسیر تحقق اهداف و پیشبرد برنامه‌های کلان علمی و فرهنگی ایران اسلامی گام‌های مؤثری بردارد.

متن پیام مسعود سلطانی فر به شرح زیر است:
“بی شک تاریخ هر ملتی در حقیقت شرح رویدادها و معرف پیشینه فرهنگی، سنتها و باورهای کلی و روابط و مناسبات سیاسی و اجتماعی آن سرزمین و داستان زندگی مردمانی است که به آن سرزمین روی آورده و روزگانی را به سر برده و از آن پاسداری کرده اند.
باید دانست سرزمین تاریخی ایران در درازنای تاریخ پرتلاطم خود به دفعات مورد تهاجم اقوام و مهاجمان بیگانه بوده است. اما نهضت ها و خیزش های مردمی بسیاری نیز در تقابل با این ظلم و سلطه در تاریخ شکل گرفت که می توان از نهضت سربداران به عنوان یکی از این نهضت های مهم در تاریخ ایران نام برد.
به زعم عمده پژوهشگران و تاریخ دانان نهضت سربداران در یکی از سخت ترین دوره‌های تاریخ این سرزمین شکل گرفت. تاکید بر اهمیت این دوران به این دلیل نیست که در تاریخ زندگی کنیم، بلکه این است که تاریخ را برای آینده می‌خواهیم. سربداران در سایه ایمان قوی و یقین به حقانیت اهداف در پیش‌روی خود و در هنگامه‌ای که استبداد دستگاه حاکمه مغول که در جهل و ستم خود دست و پا می‌زدند، از افق علم و ایمان و فقاهت طلوع کردند و با بهره‌مندی از سجایای انسانی و فضیلت‌های اخلاقی به مبارزه با ظلم و بیداد پرداختند و هیچ‌گاه از هیچ قدرتی هراسی به دل راه ندادند و ذره‌ای از مواضع اصولی و اعتقادی خویش عقب‌نشینی نکردند و همواره پرصلابت و استوار بر مرام و مسلک خود باقی ماندند.
مایه مباهات است که امروز و در شهر کهن و همیشه بیدار سبزوار کنگره ای در جهت شناخت این حرکت سترگ تاریخی و در جهت رجوع به این دوران پرافتخار از تاریخ ایران اسلامی برگزار می شود.
اینجانب از دست‌اندرکاران این کنگره که با برگزاری نشست‌های ملی و بین‌المللی، این دوره مهم از تاریخ ایران را مورد بازشناسی قرار داده و به نسل‌های آینده معرفی می کنند، سپاسگزاری کرده و امیدوارم کنگره بین المللی سربداران با تدبیر و برنامه‌ریزی شایسته در مسیر تحقق اهداف و پیشبرد برنامه‌های کلان علمی و فرهنگی ایران اسلامی گام‌های مؤثری بردارد.”

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم