کد خبر : 7325
Print
محمد زارع(معلم سمنانی):

دوباره فریفته وعده های پوچ دروغگویان نشویم

جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۱

Image titleسبزوارنگار/محمد زارع
بسمه تعالی
ائتلاف معلمان برای خروج از پشیمانی آینده
تقدیم به همه معلمان مظلوم و نجیب که راهی جز فریاد سکوت و صبر بر مصائب بی عدالتی ندارند.

بار دیگر بوی جنجال و تزویر و وعده های پوچ در آستانه انتخابات مجلس در راه است. در نظام اسلامی؛ ما را حق مشارکت و حق انتخاب و اختیار داده شده، همانقدر که از مدیران و دولتمردان ادوار گوناگون نامهربانی و تبعیض دیدیم، از مجلسیان بیشتر. امسال بیش از پیش طعم تلخ بازی نمایندگان را در استیضاح شطرنجی و قمارگونه چشیدیم که معامله باخت معلمان نتیجه آن بود. مراقب باشیم دوباره شیفته و فریفته وعده های پوچ آن دسته از کاندیداها و دلبسته و وابسته دروغگویان نشویم چرا که پس از آن تنها خواهیم ماند و موجبات ظلم مضاعف و سختی را بر خود فراهم نموده و باید خود تاوانش را مفت بپردازیم. شرکت و حضور پر شور و انتخاب بهترین ها وظیفه است. اما دقت کنیم که انتخاب نکردن بهتر از انتخاب بد و پشیمان کننده است. بنابراین ائتلاف ملی و استانی معلمان در هر حوزه انتخابی بهترین فرصت است. باید افرادی را انتخاب کنیم که دغدغه معلمی و اقشار متوسط را چشیده و از میان مردم کف خیابان باشند و رنج ظلم و تازیانه تبعیض، گرسنگی و سرد و گرم هتل مدرسه و کتک خوردن و تیزی سیلی بر صورت و چاقو بر سینه در کلاس را فهمیده باشند. انتخاب افراد مرفه و نا اهل خیانتی است بزرگ هم به خود هم به نظام و ملت و خون شهدا. ملت از معلمان انتظار انتخاب و معرفی شایسته ها را دارد.


معلمان غیور و همکاران عزیز

 خوب می فهمیم که از این حضرات کمتر کسی پیدا شد که دغدغه معلم را که رهبری بر آن ها تاکید دارد بفهمد و تلاشی کند که فاصله و شکاف عمیق معلمان و اقشار ضعیف را با سایرین و شغل های پر زرق و برق و دهان پر کن کمتر یا حذف کند. ثابت است که اراده و توان در این راستا وجود ندارد و این که  ثابت شده است قبل از توجه به ما ماشین ارجاع و نماینده کانون های پولی و سیاسی و نظامی اند و زیادی معلمان را تا وقتی که پیاده نظام و فرمانبرشان باشیم قبول دارند. لذا به ناچار معلم و خانواده اش تاوان سختش را پرداخته اما همیشه بر این محور است که قبل از گرسنگی، تشنه ی عدالت و عمل به توصیه های رهبر معظم انقلاب در حق خود هست نه بیشتر و نه کمتر. و نیز به همگان ثابت است که معلمان مثل بقیه سوار بر کشتی نظامند و در سخت ترین شرایط پشتیبان ولایت و نظام هستند. اما مدعیان ولایت مداری کجایند؟
ای معلم رنج دیده و درد کشیده، در سال های متمادی پاروزن و نردبان این حزب و آن قبیله و حیاط خلوت دیگران بودیم و هویت ارزشی خود را ندیدیم یا پیرو این بودیم یا آن. در انتخابات دوره های گذشته مدعیانی را به (مجلس شورای اسلامی) فرستادیم که مثل برخی مدیران معلم نما توان دفاع و احیای حقوق معلمی را نداشتند و بیشتر کارمند مجلس و یا نماینده دولت ها تلقی می شدند. حال زمان آن شده است که پاروزن خود باشیم. ما معلمان باید نشان دهیم همان قدر که از استکبار و منافق، متنفر و آسیب دیده ایم از منتخبین نا اهل و دزدان از بیت المال بیزاریم. و این که اگر تحریم ها و محدودیت های مالی وجود دارد باید مهم تر و جلوتر از همه اقشار، مدیران قوا و دولتمردان و استانداران نیز در آن سهیم باشند نه فقط معلمان و مردم کف خیابان و متوسطین جامعه. و سهم همه از بیت المال سه درهم علی وار باشد. ارزش کار معلم که مخاطبش انسان است کمتر از پلیس و قاضی و دکتر و درجه دار و سردار نیست. معلم پله اول است اگر نباشد پله های بعدی وجود خارجی ندارد.
ای معلمان غیور و آگاه، مختارید و حق انتخاب نمایندگان آینده مجلس شورای اسلامی به دست من و شماست. اما خوب است بدانیم در کنار حضور انقلابی در انتخابات هوشیار باشیم بهترین را انتخاب کنیم و الا انتخاب نکردن بهتر از انتخاب بد و پشیمان کننده است.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟