کد خبر : 7339
Print
محمد زارع(معلم سمنانی):

انتخاب قبیله ای یا شعوری

شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۵۱

Image titleسبزوارنگار/محمد زارع(معلم سمنانی):

همت کنیم فردی مثل مردم را برای خود و دیگران انتخاب کنیم. فکر می کنید مسئولان و نمایندگان مردم در ادوار گذشته چه خاری از پای مردم بیرون کرده اند. وکیل الدوله بودند یا ملت؟ خوب می دانید که انتخاب یک نماینده که مدافع نظام و حقوق مردم و موکلین خود باشد هم وظیفه و هم حق هر شهروند است. در انتخاب درست و عاقلانه اعتماد کامل خود را به وکیل و نماینده خود، می سپاریم.

اگر معیار انتخاب مان براساس هم فامیلی و هم حزبی و هم قبیله ای و حزبی باشد، عدالت و پیشرفت و قطع دست دزدان از بیت المال و اشتغال فرزندان جوان تحصیل کرده و برطرف شدن بدبختی ها و رهایی از شکم سیری برخی و گرسنگی برخی و عمران و آبادانی همه جانبه آرزویی خواهد بود دست نیافتنی که نسل های بعد ما هم آن را نخواهند دید و باید در آسمان ها و قصه ها بجوییم.
اگر معیار انتخابمان به دو خورجین پست و مقام فردی باشد که خوب می دانیم پست های انتصابی اش را نه به شایستگی بلکه سیاسی یا با رابطه و سوار بر قطار چپ و راست بوده و یا به کانون قدرت یا ثروت وصل بوده و در رزومه خدمتش بگردیم دریغ از این که خاری از پای محرومی و تنگدستی بیرون کرده باشد. با این معیار انتخاب و با بصیرت و شعور منتظر حل مشکلات خود و جامعه و فرزندانمان نباید بود زیرا خوب می دانیم این گونه افراد از این صندلی به آن صندلی جابجا می شوند و جز مواردی نمادین در میان مردم دیده نمی شوند. زندگیشان با زندگی کارمندان متوسط و معلمان مظلوم و مردم پابرهنه کف خیابان بسیار متفاوت است و هیچ وقت غم بی پولی و شکم خالی خوابیدن را نداشته اند.
اختیار با خود شماست می توانید و حق دارید یک فرد شیک پوش و یقه سفید بی درد که وابسته به این حزب و قبیله و یا آن نهاد و ارگان باشد را انتخاب کنید و منتظر باشید تا حقی از شما را که آیا پیگیر باشد و بجای این که اول وکیل مردم باشد وکیل دولت شود و کارمند دولت در خانه ملت باشد. هرچند نمایندگانی متعهد داریم که همچون شهید بزرگوار حسن مدرس برای نظام و ولایت و ملت جان می دهند. بدون شک در 37سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارها و زحمات ارزشمندی صورت گرفته اما با وجود امنیت اجتماعی و سیاسی حاکم بر شهرستان و حومه و با وجود منابع انسانی و چهره های عالم و ارزشمند و ذخایر فراوان معدنی و تزریق میلیاردها ریال منابع مالی و اعتباری چشم گیر فقط به خاطر خودبینی و تنگ نظری قوم و قبیله ای برخی، جایگاه اصلی استان و وجود نیروهای موثر در کانون های تصمیم گیر علمی و دینی، سیاسی و اقتصادی کلان کشور، هنوز استان و شهرستان مان رتبه ی رضایت بخش و قابل قبول و در شان مردم استان و شهرستان کسب نکرده است. مقصر کیست؟  تصمیم گیران استان وشهرستان یا خود مردم؟ جواب روشن است هرچه بکاریم همان را درو خواهیم کرد. اگر عرب و عجمی و خودی و غیر خودی و قبیله ای عمل کنیم نتیجه غیر از این نخواهد شد.
ادعای محدودیت های اعتباری تا کی و برای چه کسی؟ اقتصاد مقاومتی کی؟ چگونه؟ و چه کسی؟ جواب روشن است. وقتی مردم و بنگاه های اقتصادی در فقر و محدودیت های زندگی و مالی دست و پنجه نرم می کنند ساختمان های نو دستگاه ها و نهادها و بانک ها مثل قارچ سبز می شوند و چه اعتباراتی به جای این که برای بهبود معیشت و آبادانی مردم هزینه شود صرف گلکاری و آبیاری و زیباسازی فضای بهشت دستگاه ها و نهادها و همایش های بی سود و دستمزدها و پاداش های برخی و هزینه سوخت ماشین های پلاک قرمز غیر شخصی دستگاه ها و نهادها می شود.
خوب می دانیم که انقلاب برای همه مردم است و باید همه در زیر چتر انقلاب اسلامی در رفاه نسبی و امنیت و آرامش باشند فرزندانمان به آسانی و رایگان درس بخوانند نه قشری خاص. در عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مدعیان ولایت گزارش کار دهند که چه میزان از توصیه ها و سخنان ایشان را در حق مردم و اقشار متوسط، معلمان و جوانان، بانوان و محرومین عملیاتی کرده اند؟ بنا بر سخن امام راحل(ره) ولی نعمت و صاحب اصلی نظام و مملکت و انقلاب چه کسانی اند؟ مردم یا مدیران و مسئولین؟ اگر مردمند پس چرا برخی با خوی اربابی و با تکبر با مردم رفتار می کنند و مردم را تا زمانی که برایشان کف بزنند می خواهند و با بصیرت می دانند؟ چرا همیشه مردمند که تاوان تحریم ها و سوء مدیریت ها و سختی های زندگی را تحمل می کنند؟ پس سهم مدیران و مسئولان کجاست؟
نکته بسیار مهم به کارگیری نیروهای بومی شهرستان و استان در مناصب مهم و بالاست. پس کی؟ خودی و غیر خودی و عرب و عجمی تا کی؟ نماینده باید وکیل ملت در تمام امور باشد و مدافع و پیگیر حقوق مردم حوزه انتخابی باشد. باید بستر ساز تربیت نیروهای ارزشی و کارآمد و حامی آن ها باشد تا دست دیگران و نا اهلان از تصاحب نابجای آن ها کوتاه شود. استانداران و مدیران غیر بومی پرنده در ادوار گذشته آمدند و رفتند اما شهر و استانمان با وجود بهترین ها و مهمترین ها هنوز تنهاست و توسعه نیافته در حالی که می توانست اولین و برترین باشد.
اختیار و حق انتخاب با شماست که فرد منتخبتان یقه سفید  ویترینی با ده ها پست و مقام باشد که بعضا شایستگی خود را به سبب هم حزبی و هم سفرگی و همرزمی و هم بزمی چپ و راست تصاحب کرده. اختیار باخود شماست صلاح خویش خسروان و عاقلان می دانند. اما این بار دست به دست هم داده و با شعور دینی و علمی و جدای از نگاه قبیله ای و حزبی کسی را که از مردم است و بجز وابستگی و دلبستگی به مردم عامه و این که مثل اقشار متوسط زندگی می کند و به سرمایداری و یا قبیله و حزبی آویزان و چسبیده نیست اعتماد کنیم و انتخاب کنیم تا بار سنگین امانت دفاع از حق خود و محرومین و مظلومین، معلمان و اقشار گوناگون غیر سرمایه داری را به دوش بکشد. تمام توان خود را در پیگیری و حفظ و دفاع از حقوق مسلم آحاد جامعه و منافع همه جانبه حوزه انتخابی و امور داخلی و بین المللی نظام مقدس جمهوری اسلامی بکار بندد. در پیگیری مطالبات فراموش شده زیر آزاد و مستقل و جدیت داشته باشد.باید منتخب مردم
1)      پیگیر مطالبات بحق مادی و معنوی همه اقشار من جمله معلمان تلاشگر شاغل و بازنشسته باشد.
2)      پیگیر اشتغال جوانان تحصیل کرده و حرفه آموز و رونق شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و جذب سرمایه گذار واقعی باشد. پیگیر اصل 44 و خصوصی سازی به معنی واقعی با مشارکت مردم نه فقط مرفهین و ثروتمندان و نه خصولتی باشد.
3)      رصد و ناظر عالیه بر عملکرد و به کارگیری مدیران و نیروهای توانمند و ارزشی بومی براساس شایسته سازی و شایسته گزینی در استان و حوزه انتخابی باشد. نظارت در حفظ و پاسداری از بیت المال و به کارگیری هدفمند اعتبارات در حق مردم داشته باشد.
4)      پیگیر حقوق اجتماعی و همه جانبه شهروندی موکلین خود در داخل و خارج استان و شهرستان به عنوان یک تکلیف بداند. حمایت و پیگیری حقوق کارمندان دستگاه های اداری که خادمین گمنام ادارات هستند(با الگوی کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته) باشد.
5)      حمایت و پیگیری حقوق مادی و معنوی بانوان و ورزشکاران و عشایر و روستائیان تلاشگر در عرصه دامداری و کشاورزی را بر عهده بگیرد.
 اما در خصوص برجام  با توجه به این که بیشتر توقف است تا توافق اما جای بسیار تقدیر و تشکر از تیم دیپلماسی دارد زیرا عملیست میان بد و بدتر و آن هم به خاطر مصالح کشور و ملت و مورد تایید همگان است چون مورد امضای رهبریست اما به شرط این که موازین ترسیمی و تنظیمی ایشان کاملا رعایت شود و الا قطعنامه 594 بیش نخواهد بود. نماینده منتخب باید با رعایت تمام موازین قانونی و شرعی و مواضع عاقلانه پیگیری و دخالت مستقیم و رصد حسن انجام تعهدات طرف 1+5 مذاکرات را از مهمترین وظایف خود برشمارد. همچنین باید پیگیری و دفاع از منافع نظام و انقلاب در خط ولایت و براساس موازین قانونی را در بخش بین الملل و سیاست خارجه سر لوحه وظایف خود قرار دهد. اما باز هم اختیار و حق انتخاب با شماست. رمز سعادت ملت در گرو رعایت عزت و عدالت است.با سپاس فراوان از لطف شما . معلم (محمد زارع).

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟