کد خبر : 7365
Print
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی:

ارتقای شاخص های سلامت هزینه های درمانی مردم را کاهش داده است

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۵

Image titleسبزوارنگار/ نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتقای شاخص های سلامت و توسعه امکانات درمانی هزینه های مردم سبزوار را کاهش داده است.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛ رمضانعلی سبحانی فر صبح امروز(شنبه) در همایش داوطلبان سلامت  دانشگاه گفت: به رغم تمامی تنگناهای مالی و وضعیت نامساعد اقتصادی سلامت یکی از سه اولویت نخست دولت یازدهم به شمار می آید و اقدامات مناسبی در این راستا انجام شده است.

وی به جایگاه مناسب سبزوار در حوزه گردشگری سلامت در غرب استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: راه اندازی بخش سوختگی، رادیو تراپی، جراحی قلب باز، شیمی درمانی  و ارتقاء اورژانس های جاده ای از جمله اقداماتی است که سبب شده تا مردم دیگر شهرها نیز از مراکز درمانی این شهرستان بهره مند شوند و هزینه های مردم کاهش یابد.

سبحانی فر راه اندازی اورژانس هوایی را یکی از مهمترین برکات دولت عنوان کرد و گفت: با توجه به  قرار گرفتن سبزوار در کریدور شمال- جنوب و شرق به غرب  و بروز سوانح دلخراش رانندگی در محورهای مختلف این منطقه همه ساله صد ها نفر به دلیل طولانی بودن مسیر انتقال تا بیمارستان جان خود را از دست می دادند که خوشبختانه این نقیصه رفع شد.

وی راه اندازی سلامتکده طب سنتی را از دیگر اقدامات دولت عنوان کرد و گفت: تاکنون برای ۱۹ سلامتکده در سطح کشور مجوز صادر شده که شهرستان سبزوار نیز به عنوان تنها شهری که فاقد رشته طب و دانشکده طب سنتی است موفق به اخذ مجوز این سلامتکده شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین از بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی حشمتیه به عنوان یکی از پروژه های مهم کشور و از بهترین بیمارستان ها به لحاظ تجهیزات یاد کرد و گفت: این بیمارستان از پروژه های ناتمام سال ۸6 بود که متاسفانه به دلیل کمبود امکانات مالی نیمه فعال بود و از دو سال قبل رشد عمرانی و تجهیزاتی خود را شروع و انشاء ا... به زودی به بهره برداری می رسد.

۵۷ درصد علل مرگ و میر در سبزوار بیماری های قلبی است

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه ۵۷ درصد علل مرگ و میر در سبزوار مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است گفت: متاسفانه این رقم  از میانگین کشوری به ۴۵ درصد فراتر رفته است.

سبحانی فر تغییر نگرش مردم و تغییر سبک زندگی را از جمله راهکارهای کاهش رقم این نوع بیماری ها بیان کرد و افزود: این مهم بستگی به عملکرد داوطلبین سلامت دارد تا در آموزش های خود سطح آگاهی مردم را بالا برند.

وی افزود: متاسفانه با رشد قابل توجه بیماری های غیر واگیر درصد قابل توجهی از اعتبارات وزارت بهداشت صرف بیماری های غیر واگیر می شود که یکی از برنامه های پنجم و ششم توسعه بحث توجه و کاهش شیوع بیماری های غیر واگیر است.

سبحانی فر با بیان این که داوطلبان سلامت نقش قابل توجهی در کاهش آمار بیماری ها و ارتقا سلامت جامعه دارند اظهار کرد: از آن جا که داوطلبان در مرحله پیشگیری قرار دارند لذا در صورتی که آموزش های لازم را در اختیار مردم محله خود قرار دهند به طور حتم با کاهش بیماری ها مواجه خواهیم شد./. دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم