کد خبر : 7366
Print
اسدالله درویش امیری:

دولت تدبیر و امید؛ قهرمان دیپلماسی بین المللی در طول 37 سال گذشته کشور است

شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۲

سبزوارنگار/معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم سخنرانی که به دعوت انجمن اسلامی معلمان سبزوار در محل سالن اجتماعات هتل کاملیا این شهرستان برگزار شد گفت: دولت یازدهم در سخت ترین شرایط بر سر کار آمد.

Image titleسبزوارنگار/اسدالله درویش امیری: دولت تدبیر و امید؛ قهرمان دیپلماسی بین المللی در طول 37 سال گذشته کشور است و ایران را از پرونده جهنمی هسته ای نجات داد و عزت را بعد از 10 سال به ملت ایران برگرداند.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار؛ معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم سخنرانی که به دعوت انجمن اسلامی معلمان سبزوار در محل سالن اجتماعات هتل کاملیا این شهرستان برگزار شد گفت: دولت یازدهم در سخت ترین شرایط بر سر کار آمد.

 اسدالله درویش امیری در این سخنرانی به تبیین عملکرد دولت یازدهم پرداخت و ضمن تبریک این موضوع که دیپلماسی اعتدال؛ پرونده 12 ساله مناقشات هسته ای را از بن بست درآورد، افزود: بزرگان سبزوار در ایجاد جریان روشنفکری دهه 50 در دانشگاه های ایران نقشی کلیدی و اساسی داشتند.

وی فضای دانشگاه های ایران در اواخر دهه 40 و 50 را با حضور جریانات فکری چپ گرا چون مارکسیست ها و کمونیست ها بسیار مسموم و آلوده دانست و خاطر نشان کرد: شخصیت بزرگ، اندیشمند فراموش نشدنی و روشنفکر کم نظیر از خطه سربداران مرحوم زنده یاد دکتر علی شریعتی فضای روشنفکری اسلامی را به دانشگاه برد و  با تیزبینی  و لسان شیوای خود، فضا را برگرداند و در نتیجه جریان روشنفکری دانشگاه در آن مقطع زمانی مدیون سبزواری هاست و زمینه برای حضور روحانیون اندیشمند و خوش فکری چون شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید مفتح و شهید مطهری به دانشگاه باز شد.Image title

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با مرور بر شرایط کشور از سال 57 به بعد یادآوری کرد: صادرات نفت ما در دوران دفاع مقدس وضعیت خاصی داشت. در آن دوران؛ روزهایی را سپری کردیم که بخشی از نگرانی ما این بود که آیا سیلوهای گندم ما برای هفته آینده گندم دارد یا خیر؟ ولی به دلیل همدلی حاکمیت، دولت، مردم و انسجام اجتماعی بین ملت و دولت، افراد حاضر بودند از جیب و رزق و روزی خود بزنند و در خدمت دولت بگذارند تا کشور اداره شود، ما این روزگار سخت را پشت سر گذاشتیم.

درویش امیری ادامه داد: سال 68 جنگ تمام شد و دولت سازندگی بر سر کار آمد و قیمت نفت نسبتاً خوب شده بود ولی در سال 76 با آغاز کار دولت اصلاحات، مجدداً با سقوط جدی قیمت نفت مواجه شدیم اما با وجود این، توزیع درآمد، کاملاً متوازن بود و تخصیص عمرانی ما متناسب با این درآمد پرداخت می شد. 40درصد درآمد کشور صرف هزینه های جاری می شد و 60درصد آن برای انجام فعالیت های زیرساخت های توسعه کشور، سرمایه گذاری در صنعت، آب، کشاورزی، خدمات، آموزش و... بود و امور عمرانی تعطیل نشد و این دوران را نیز گذراندیم.

وی گفت: در سال 84 که پایان عمر دولت اصلاحات بود؛ دولت را بدون هیچگونه بدهی داخلی و خارجی به دولت نهم تحویل دادیم و صندوق ذخیره ارزی را با 37میلیارد دلار تحویل دادیم و 90درصد طرح های عمرانی در شُرُف تکمیل بود.

وی افزود: در سال 92 عملکرد صندوق ذخیره ارزی منفی بود و در شرایطی که نفت را تا بشکه ای 140 دلار فروخته شده بود، بانک ها را با 84هزار میلیارد تومان معوقه بانکی تحویل گرفتیم. مرکز ثقل برنامه ریزی کشور؛ یعنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعطیل شده بود. اکثر تصمیم گیری ها خارج از نظام برنامه ریزی گرفته شده بود. هرج و مرج و بی انضباطی مالی شدیدی به وجود آمده بود که منجر به ظهور غارتگران بیت المال شده بود. برای تکمیل پروژه های نیمه تمام غیرمطالعاتی شده و غیر برنامه ریزی شده 400هزار میلیارد تومان پول لازم داشتیم یعنی بر  مبنای توزیع اعتبارات سال 92 که 7درصد عمرانی(معادل 10هزار میلیارد تومان)  و 93درصد جاری(معادل 123 هزار میلیارد تومان) بود و اگر سالی 10هزار میلیارد تومان هزینه می کردیم؛ اتمام این پروژه های عمرانی 40 سال طول می کشید. از طرف دیگر جذب بی ضابطه نیروی انسانی در دستگاه های دولتی حداقل تا 20 سال آینده ما را با یک مصیبت دیگر رو به رو خواهد کرد.Image title

وی خاطر نشان کرد: در میدان گازی  مشترک با قطر، قطری که به اندازه جغرافیای سبزوار هم نیست درطول 8سال گذشته 1506 میلیارد متر مکعب گاز استخراج و صادر کرده است و ایرانی که به اندازه همه کشورهای خلیج فارس وسعت دارد فقط 660 میلیارد متر مکعب استخراج و صادر کرده است.

وی به نقل از طهماسب مظاهری؛ رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و امور دارایی دولت احمدی نژاد گفت: در 8سال دولت اصلاحات؛ نقدینگی از 40 هزار میلیارد تومان به 68 هزار میلیارد تومان رسید ولی در دوره احمدی نژاد از 68 هزار میلیارد تومان به 480 هزار میلیارد تومان بالغ شد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: دولت تدبیر و امید؛ قهرمان دیپلماسی بین المللی در طول 37 سال گذشته کشور است و ایران را از پرونده جهنمی هسته ای نجات داد و عزت را بعد از 10 سال به ملت ایران برگرداند. دولت تدبیر و امید؛ جهان را وادار به تسلیم کرد تا حاکمیت ملی و استقلال ما را به رسمیت بشناسند.

اسدالله درویش امیری پرداخت یارانه مستقیم نقدی را یکی دیگر از خطاهای مالی دولت نهم و دهم برشمرد و عنوان کرد: قانون این شیوه پرداخت یارانه را اجازه نداده بود و قرار بود که یارانه ها از محل صرفه جویی انرژی آن هم تا سقف 2هزار و دویست میلیارد تومان پرداخت شود نه 42هزار میلیارد تومان! و به قشر آسیب پذیر نه به 80 میلیون نفردر این کشور.

وی با ذکر این نکته که مردم تمام قد همراه و حامی دولت تدبیر و امید بوده اند گفت: مقام معظم رهبری با تمام توان از دولت فعلی دفاع می کند تا ان شاء الله از این شرایط بحرانی عبور کنیم.Image title

وی با طرح این سؤال که دلواپسان امروز،  روزی که هرج و مرج مالی و اقتصادی بر کشور حاکم بود کجا بودند و چرا فریاد نمی زدند؟ افزود: در طول 28 ماهی که این دولت بر سر کار آمده از سوی مجلس شورای اسلامی 2هزار و یکصد سؤال از وزرا شده، 8428 تذکر به دولت و یک هزار و دویست تذکر به رییس جمهور داده شده است. 16کارت زرد به وزرا داده شده است. 2 وزیر استیضاح شدند. وقت عظیمی از وزرا در راهروهای مجلس برای پاسخگویی به نمایندگان صرف می شود. البته اقلیتی از نمایندگان با دولت همراهی و همکاری کردند که اگر آن ها نبودند چه بسا شرایط برای دولت سخت تر می شد.

وی با یادآوری در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، خواهان مشارکت حداکثری مردم شد و خاطر نشان کرد: جمهوریت نظام مقدس جمهوری اسلامی؛ بزرگ ترین پشتوانه برای تودهنی به بیگانگان و دشمنان است و جمهوریت نظام زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی باید حفظ شود. اصلاح طلب و اصول گرا باید تمام تلاش خود را به کارگیرند تا مشارکت حداکثری تحقق یابد و در آن صورت اسراییل را خفه می کنیم و کنگره بی حیای آمریکا را سر جای خود می نشانیم و بدرفتاری های حاکمان منطقه را با قدرت پاسخ می دهیم.

درویش امیری با بیان این نکته که مجلس فعلی با این شکل و شمایل جلو کار دولت را گرفته است، ادامه داد: ما به دنبال مجلسی خردمند و برنامه محور هستیم  که متشکل از خردمندان اصول گرا و اصلاح طلب باشد و جریان های موجود در کشور نباید دنبال حذف یکدیگر باشند.

وی تندروی را محکوم به شکست دانست و یادآوری نمود: قانون اساسی؛ میثاق نامه ای است که همه باید به آن وفادار باشیم و زیر پرچم جمهوری اسلامی به دنبال سرفرازی و سربلندی ایران عزیز باشیم.

وی با انتقاد از کسانی که خروجی دولت اصلاحات را احمدی نژاد می دانند گفت: در سال 84 ما به دلیل این که با چند عَلَم وارد میدان شدیم رأی نیاوردیم و در آن انتخابات ما به خودمان باختیم و 8 سال کشور را در اختیار کسانی گذاشتیم که کشور را به ورطه نابودی کشاندند.

وی خروجی دولت اصلاحات را انضباط مالی، اداره کشور بر اساس خرد جمعی، برنامه محوری، اخلاق، صداقت، پاکدستی و سلامت دانست و  پرسید: کدامیک از دولتمردان اصلاحات به خاطر مفاسد مالی و رشوه و ارتشا به زندان رفتند؟

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر همدلی و همزبانی و با یادآوری فداکاری و شکیبایی دکتر محمدرضا عارف در انتخابات سال 92 ، از اصلاح طلبان خواست از خودگذشتگی نشان دهند و با شکیبایی و سعه صدر، تصمیمی عاقلانه و منطقی بگیرند و از اختلاف حذر کنند تا بتوانند پیروز انتخابات باشند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است