کد خبر : 7392
Print
دکتر محمدرضا راه چمنی:

طرح استانی انتخابات در صورت اصلاح، به تقویت کیفی مجلس منجر خواهد شد

چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۸

Image titleسبزوارنگار/جواد دباغی مقدم: چند سال پیش و در یکی از جلسات مربوط به احزاب، با عزت الله اکبری رییس دفتر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و نماینده وقت قائمشهر گفت وگوی مفصلی انجام دادم، حاصل آن گفت وگو بعدها در چندین نشریه و بولتن نیز منتشر شد، جالب است که ایشان در پاسخ به یکی پرسش هایم درخصوص نظرات سیاسی و شخصیت دکتر محمدرضا راه چمنی نقطه نظرات جالبی را به نقل از رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد.


آقای اکبری بیان داشت: دکتر (راه چمنی) در مجلس شورای اسلامی بسیار خستگی ناپذیر و پیگیر بود، آیت الله هاشمی رفسنجانی بارها و برای نمونه از نماینده مردم سبزوار مثال می زد که از کوتاه ترین و موجزترین زمان ها برای رساندن صدای مردم حوزه نمایندگی اش بهره می برده است.

روز سه شنبه گذشته متوجه حضور دکتر در سبزوار شدم، هماهنگی های رایج که انجام شد، در محل روزنامه پذیرای ایشان شدیم، محلی که فرصت مناسبی بود تا ساعتی از گذشته و خاطرات این نماینده خستگی ناپذیر بپرسیم. اینکه چرا چند دوره از حوزه سبزوار بزرگ در انتخابات شرکت نکرد و اینکه آیا عزم خودش را برای شرکت در انتخابات امسال از زادگاه خود، جزم کرده است؟

بی هیچ مقدمه ای از خاطره جالبی از آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره دکتر راه چمنی آغاز می کنم و می پرسم دکتر! آیا شما همچنان از سوار شدن به هواپیما امتناع می کنید!؟ (خنده دکتر) گفته شده شما حتی در زمان تصدی سازمان بهزیستی کشور بیش از ۳۰۰ سفر به اقصی نقاط کشور داشته اید اما هرگز با هواپیما نبوده است!

دکتر درحالی که نمی تواند لبخند را از چهره اش محو کند با تأیید این سخن اظهار می دارد: بله واقعیت دارد و سفر زمینی را ترجیح می دهم و از ما (صدای ملت) می خواهد این گفت وگو جنبه انتخاباتی نداشته باشد تا در فرصتی مناسب در این خصوص مصاحبه خواهیم کرد.

گذری مختصر به سوابق نماینده چهار دوره مجلس و دبیرکل حزب وحدت وهمکاری ملی نشان می دهد که او یک چهره ملی و خاص است که اعلام کرده است امسال از حوزه انتخابیه سبزوار، خوشاب، داورزن، جوین و جغتای نامزد انتخابات خواهد بود.

متولد ۱۰ آذر ۱۳۳۴، پزشک و عضو هیات علمی فعلی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، نماینده چهار دوره مردمسبزوار بزرگ در مجلس طی سالهای ۶۳ تا ۱۳۷۹، نایب رییس کمیسیون بهداری ، بهزیستی ، تامین اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سالهای ۶۳ تا ۷۱، رییس کمیسیون سازمانهای وابسته به نخست وزیری (تربیت بدنی، محیط زیست و..) در سال ۱۳۶۶، رییس سازمان بهزیستی کشور در دولت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی به مدت ۴ سال، سرپرست جمعیت هلال احمر استان خراسان بزرگ در سال های ۶۰ تا ۶۳ و…..

دکتر راه چمنی ازجمله مدیرانی بود که با توجه به تحصیلات خود و تخصص همسر، زندگی خود را وقف فعالیت های سیاسی کرد و تا امروز در هیچ مسأله و موردی که تنش زا باشد و با حواشی مواجه شود، شرکت نکرده است و اعتدال را در دستور کار خود قرار داده است.
ازجمله سخنان دبیرکل حزب وحدت وهمکاری ملی، درباره طرح استانی شدن انتخابات است که او این طرح را به نفع بالا رفتن کیفیت مطالعات و تحقیقات و همچنین قانونگذاری می داند و معتقد است: البته باید در این طرح ملاحظاتی صورت پذیرد تا مردم شهرستانهای مختلف نیز از حضور نماینده خود بی بهره نباشند.

وی می افزاید: مجلس همانطور که معمار انقلاب اسلامی فرمودند در رأس امور است بنابراین وقتی پشت تریبون آن قرار می گیرد به اهمیت آن پی برده و متوجه می شوید، تریبون مجلس اصلاح گر و یک دانشگاه به معنای کلمه است. نماینده باید تحلیل گر مسایل روز باشد، یک نماینده طراح است و هرکسی با خرید و فروش رأی نمی تواند مدعی حضور در چنین جایگاهی باشد.

عضو فعلی هیات مدیره انجمن صنفی روزنامه های غیر دولتی کشور در پایان و شنیدن گزارش نماینده روزنامه صدای ملت در سبزوار، نقد منصفانه و بی هراس را لازمه کار روزنامه نگاری دانست و تأکید کرد: کار در مطبوعات یعنی همین! شما هم تلاش کنید برای آبادانی و عزت این آب و خاک شجاعانه و منصفانه رفتار کنید.

منبع: صدای ملت به نقل از اسرارنامه

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است