کد خبر : 7407
Print
محمد سالاری؛ کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی:

مطالبه اصلی مردم ایجاد اشتغال و کارآفرینی است

یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۷

Image titleسبزوارنگار/کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سبزوار گفت: نیاز و مطالبه اصلی مردم سبزوار اصولگرایی و اصلاح طلبی نیست مردم این خطه به دنبال مرز بندی های سیاسی نیستند مطالبه اصلی مردم ایجاد اشتغال و کارآفرینی است رویکرد و استراتژی بنده نیز بهره گیری از تمامی جریان های سیاسی، نخبگان و طرفداری از آن ها برای توسعه یافتگی شهرستان است.

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار؛ محمد سالاری در باب علت حضور خود در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی پس از ثبت نام خود در فرمانداری سبزوار اظهار کرد: یکی از دلایلی مجاب شدن بنده برای حضور در عرصه انتخاباتی سبزوار بزرگ دغدغه بخشی نگری  و قومیت گرایی هایی بودکه طی دهه های گذشته در این منطقه نهادینه شده  و در حال گسترش و تعمیم به تمامی شهرستان ها نیز است.

وی افزود: یکی از آرزوهای  دیرینه دیار سربداران استانی شدن سبزوار است این امید  با اینگونه بخشی نگری ها نه تنها تحقق پیدا نخواهد نکرد بلکه این شهر را که با محوریت شهر مادر، شش فرمانداری و  هشت مرکز شهرداری  است گسسته خواهد ساخت.

از ظرفیت تمامی نخبگان جریان های سیاسی بهره می برم

سالاری  با بیان این که متاسفانه برخی افراد ناآگاهانه در عرصه های انتخابات  به این قومیت گرایی ها دامن می زنند  گفت: با توجه به باوری که به موضوع انسجام بخشی، وحدت و همدلی و تاثیر آن به توسعه یافتگی  دارم احساس کردم  با این نوع رویکرد و البته با بهره گیری از ظرفیت تمامی نخبگان جریان های سیاسی اجتماعی، ورزشی و اقتصادی این شهر می توانم این همدلی و همبستگی نسبی را در این شهر ایجاد کنم.

نایب رئیس هیات مدیره خانه سبزوار ادامه داد:  با توجه به این که  نمایندگان این شهر علیرغم خدمات بسیار ارزشمندی  که در راستای توسعه یافتگی شهر داشتند  ولی همواره به جای این که سهم  توسعه شهر را از برنامه ها بگیرند و در فرآیند بررسی، تدوین و تصویب سیاست های کلان ابلاغ شده از سمت رهبری و در برنامه های  5 ساله  که برشی از سند چشم انداز است سهم  شهر را بگیرند بیش از 90 درصد وقت آن ها صرف مطالبات فردی  شده است.

سالاری اظهارکرد: به اعتقاد بنده پاسخگویی به درخواست ها و مطالبات  مردم اعم یکی از وظایف اصلی هر نماینده ای است در سطح استان خراسان شهرستان  اسفراین از جمله شهرهایی است که در طول دهه های گذشته به خوبی سهم خود را از زیر ساخت ها و صنایع مادر اخذ  و بهترین نیروهای انسانی را جذب کرده است اماسبزوار با این گستردگی خود که بالغ بر نیم میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده و شهری نخبه پرور است متاسفانه از درصد ناچیزی از توسعه یافتگی مواجه است.

وی گفت: رویکرد بنده  مبتنی بر احترام کامل به تمامی رقبا و دوستان است  حضور تک تک این افراد در این برهه تاریخی که جمهوری اسلامی ایران نیاز به مشارکت حداکثری برای مبازه با استکبار جهانی و تحقق مفاد و بندهای سند تاریخ برجام دارد  هر کسی که وارد عرصه انتخابات شود باید مورد احترام قرار گیرد.

نیاز مردم سبزوار بزرگ زدودن بیکاری است

سالاری اضافه کرد:  هم اکنون نیاز آحاد ملت غیور ایران و همچنین مردم شهرستان سبزوار بعد از گذشت چهار دهه از عمر انقلاب زدودن چهره بیکاری، ایجاد کار آفرینی و توسعه یافتگی است در سال های آتی تمامی شهرهای کشور دچار یک رقابت درون کشوری خواهند شد تا بتوانند از ظرفیت های فرصت عظیم پس از تحریم ها بهره ببرند. 

مدیر عامل سازمان مردمی و خیریه حمایت از محرومان و آسیب پذیران بهزیستی گفت: قطعاً  ضرورت انکار ناپذیر استفاده  بهینه از این ظرفیت عظیم در وهله نخست وحدت، همدلی  و استفاده از ظرفیت های کارشناسان و نخبگان  این شهر برای ایجاد یک سند توسعه سبزوار بزرگ  و نهایتاً برنامه های توسعه ای کشور از جمله ظرفیت سند برجام است.

وی یادآور شد: با توجه به این که سبزوار دارای ظرفیت های بالقوه فراوانی در زمینه نیروی انسانی، نخبگان و همچنین حوزه تخصصی  است ما می توانیم با این گفتمان موجبات توسعه یافتگی این شهر را رقم بزنیم و با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی که خوشبختانه  امروز در پشت درب های ایران صف کشیده اند،  بهترین بهره  را برد.

مردم سبزوار بزرگ به دنبال مرز بندی سیاسی نیستند/ مطالبه اصلی ایجاد توسعه و کارآفرینی است

سالاری تصریح کرد: قطعاً شهرهایی می توانند از این فرصت استفاده کنند که  انسجام بخشی  مطلوبی داشته باشند و با حل اختلافات مابین خود اقدام به تشکیل  اتاق های فکر برای استقبال از سرمایه گذاران با استفاده از نیروی نخبگان برای توسعه شهر باشند.

وی افزود:  سرمایه گذاران غیر سبزواری اختلافات ما را حل نخواهند کرد و آن ها برای ما سند توسعه شهر ایجاد نخواهند کرد نمایندگان این شهر با همراهی  مسئولین تمامی  سازمان ها و نهادها باید با توجه به این که اقدامات خوبی در راستای ایجاد سند توسعه در یک سری  محافل کارشناسی و دانشگاهی انجام شده  ابتدا این سند توسعه را باید ایجاد کنند و با شناسایی  نقاط قوت  و ضعف، فرصت ها و تهدیدها در راستای جذب سرمایه و سرمایه گذار اقدام نمایند.

سالاری استفاده از ظرفیت  مشارکت اجتماعی، ایجاد نشاط و امید  را از جمله الزامات مهم توسعه بیان کرد و گفت: متاسفانه طی دهه های گذشته  مردم این خطه فکر می کنند هیچ راهی برای توسعه یافتگی این شهر وجود ندارد ما باید این اطمینان را  ایجاد کنیم  که آن ها خود می توانند با  ظرفیت هایشان موجبات توسعه یافتگی را فراهم کنند.

با استراتژی قومیت گرایی مقابله کنیم

عضو شورای شهر تهران  از مردم حوزه انتخابیه سبزوار بزرگ خواستار مقابله با استراتژی و قومیت گرایی  شد  و گفت:  مردم این خطه بایستی به اندازه ای قباحت و هزینه این کار را بالا برند که کسی جرات تمسک به آن را نداشته باشد  جمهوری اسلامی ایران که هم اکنون در حال صدور انقلاب فرهنگی به تمامی جهانیان است نیاز به این انسجام و وحدت رویه دارد.

وی ادامه داد: شهر بزرگ  سبزوار به عنوان مادر شهر که تعدادی شهرستان از دل آن برخواسته  نباید به فراموشی سپرده شود  تمامی مردم که در شهرهای اقماری  آن زندگی ی کنند  امیدشان به این شهر اصلی است مردم این خطه با این نگاه و رویکرد مبتنی بر اخلاق  باید هر کاندیدایی را که دارای شاخص های لازم برای  توسعه یافتگی و نهادینه شدن اخلاق است حمایت کنند./. سبزوارنیوز

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم