کد خبر : 7436
Print
وزیر آموزش و پرورش:

وظیفه آموزش و پرورش در انتخابات بستر سازی برای حضور حداکثری مردم است

دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۰

سبزوارنگار/وزیر آموزش و پرورش با بیان این که آموزش و پرورش نهادی فرا وزارتخانه ای و متعلق به همه جامعه است گفت: وظیفه آموزش و پرورش در انتخابات تشویق آحاد مردم برای حضور گسترده در انتخابات و تحقق مشارکت حداکثری مردم دراین فرایند اجتماعی است و آموزش و پرورش به هیچ وجه در هیچ سطحی از کاندیداها حمایت نخواهد کرد.

Image titleسبزوارنگار/وزیر آموزش و پرورش با بیان این که آموزش و پرورش نهادی فرا وزارتخانه ای و متعلق به همه جامعه است گفت: وظیفه آموزش و پرورش در انتخابات تشویق آحاد مردم برای حضور گسترده در انتخابات و تحقق مشارکت حداکثری مردم دراین فرایند اجتماعی است و آموزش و پرورش به هیچ وجه در هیچ سطحی از کاندیداها حمایت نخواهد کرد.

 
به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی در اختتامیه همایش شورای معاونین وزیر و مدیران کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد ، با تاکید بر بهسازی منابع انسانی ، اظهارکرد : در گذشته تعداد قابل توجهی از نیروهای با تجربه که سرمایه های ارزشمندی بودند با طرح بازنشستگی پیش از موعد از بدنه آموزش و پرورش خارج شدند و به جای آن فقط در یک مورد 116 هزار نیروی انسانی آموزش ندیده را به صورت یک جا وارد سیستم آموزشی کردند و آثار منفی آن هنوز بر پیکره آموزش و پرورش مشاهده می شود.
وی با بیان این که نیروی آموزش دیده و ماهر شرط اصلی تحول در هر سازمانی است ، تصریح کرد : به همین دلیل است که آموزش و پرورش باید برای جبران این گونه تصمیم گیری ها با فعال کردن روش های مختلف مانند برگزاری دوره های ضمن خدمت، تقویت گروه های آموزشی  و تجهیز کارگاه های مهارتی در صدد رفع این نقیصه مهم برآمده است.
طرح شهاب
وزیر آموزش و پرورش با بیان اهمیت طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر خاطر نشان کرد: طرح شهاب سال گذشته در یک منطقه از هر استان برای دانش آموزان کلاس چهارم اجرا شد و امسال دردو منطقه از هراستان و در بین پایه های چهارم و پنجم ادامه می یابد که اگر با دقت و نظارت صورت بگیرد می توان به آثار و برکات این طرح امیدوار بود.
مدیریت یک پارچه پیش دبستانی ها
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان این که در این دولت اتفاق بزرگی برای مدیریت یک پارچه پیش دبستانی ها رخ داده است ، افزود: باید در بحث پیش دبستانی ها توجه به گسترش پیش دبستانی در مناطق دوزبانه ومحروم جدی تر باشد .
فانی انسداد مبادی بیسوادی را یک ضرورت قلمداد کرد و افزود : درسال گذشته آموزش و پرورش کار دشوار ثبت نام خانه به خانه را به صورت جدی برای شناسایی بی سوادان انجام داده است و انسداد بیسوادی بدون تردید بخشی از توسعه عدالت آموزشی است.
گسترش پژوهش سرا ها
فانی با تاکید بر تجهیز و گسترش مراکزپژوهشی ازجمله پژوهش سراها ی دانش آموزی گفت : هدف گذاری آموزش و پرورش تا آخر دولت یازدهم ایجاد حداقل یک پژوهش سرا  برای هر منطقه آموزشی است و از آن جا که اعتقاد داریم پژوهش سراها محل تربیت دانشمندان آینده کشور است باید توسعه پژوهش سرا ها را با جدیت ادامه داد.
گروهای آموزشی بازوی قوی آموزش و پرورش
فانی گروه های آموزشی را بازوی آموزش و پرورش عنوان کرد وگفت : باید برای بازدیدهای تخصصی از کلاس های درس و مدارس وارائه آموزش ها ی لازم به معلمان از گروه های آموزشی کمک گرفت و بدون تردید این بازدید ها می توانند به ارتقاء آموزش و پرورش کمک شایانی کند.
هدایت تحصیلی مهم ترین برنامه سال تحصیلی جدید
وزیر آموزش وپرورش هدایت تحصیلی دانش آموزان را یکی از مهم ترین برنامه های سال تحصیلی آینده عنوان کرد و ادامه داد : توزیع متوازن  رشته های تحصیلی برای دانش آموزان متوسطه در گرو دقت و توجه مشاوران  به اهمیت هدایت تحصیلی است و این امر یکی از اولویت های اصلی آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده می باشد.
مدیریت آموزشگاهی
فانی با بیان این که می توان آموزش و پرورش با همین وضعیت موجود ارتقا داد عنوان کرد : اجرای سیاست ارتقای مدیریت آموزشگاهی و انتخاب مدیران توانمند و کارآمد و همچنین ارزیابی از عملکرد آنان می توان آموزش و پرورش موجود را ارتقا داد به همین دلیل باید سال آینده مدیریت آموزشگاهی با رویکرد مدرسه محوری استقرار یابد.
چابکسازی آموزش و پرورش با طرح خرید خدمات آموزشی
عضو کابیته تدبیر وامید طرح خرید خدمات آموزشی را از دیگر ظرفیت های موجود برای چابک سازی و سبکبالی آموزش و پرورش دانست و گفت : امید است با استفاده از تجربیات گذشته و رفع نواقص آن ، این طرح در سال تحصیلی آینده نیز بتواند بخش بزرگی از مشکلات آموزش و پرورش را برطرف سازد.
فانی رشد سهم آموزش و پرورش از اعتبارات عمرانی در دوسال گذشته را مناسب عنوان کرد و افزود : دقت در تعمیر ونگه داشت فضاهای آموزشی زمینه ساز صرفه جویی و بهره وری مطلوب از منابع موجود محسوب می شود .
دانشگاه فرهنگیان
وزیرآموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان را یک نهاد استراتژیک برای آموزش و پرورش خواند و گفت : کمک به این دانشگاه یک ضرورت است و همه بخش ها باید به این دانشگاه کمک کنند .
فانی مبنای تدوین برنامه ششم توسعه را اجرای سند تحول بنیادین عنوان کرد و افزود : هر برنامه ای در آموزش و پرورش قرار است رخ دهد باید یک هم بستگی با سند تحول بنیادین داشته باشد و بحث جامعه پذیری سند تحول به عنوان یک موضوع مهم به منظور آشنایی بدنه آموزش و پرورش مد نظر قرار گیرد.      

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند