کد خبر : 7513
Print
بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار و انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه حکیم سبزواری به مناسبت رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات مجلس:

رد صلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح طلب و طرفدار دولت به مثابه شلیک تیر خلاص بر امید شکوفا شده مردم از پس توافق هسته ای است

چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۱

Image titleسبزوارنگار/به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار؛ متن بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار و انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه حکیم سبزواری به مناسبت رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات مجلس بدین شرح است:

ملت بزرگوار و شریف ایران
در روزهای اخیر دو رویداد مهم و سرنوشت ساز در عرصه سیاست خارجی و داخلی به وقوع پیوست که می تواند در جای خود نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی تلقی شود. رویداد نخست به فرجام رسیدن "برجام" بود.
برای ما ایرانیان که به صورت تاریخی با دیپلماسی بر سر مهر نبوده و هر گونه گفتگو را به مثابه نوعی سازش زیان بار تلقی می کنیم، نشست عزت مندانه با شش قدرت جهانی آن هم به مدت دو سال قاعدتا" باید نوعی خرق عادت محسوب شود و لذا هنوز هم تحقق برجام باور نکردنی به نظر می رسد، اما حضور درخشان ایرانیان در انتخابات بهار 92، انتخاب دکتر روحانی و تغییر مسیر مدیریت کشور از تعجیل و اضطراب، به تدبیر و امید، نوید بخش رقم خوردن فصلی نوین در تاریخ پر افتخار این سرزمین بود. برجام نشان داد که رویکرد "تعامل سازنده با جهان"، نه شعاری در تقابل با شعار دولت قبل مبنی بر "مدیریت جهان" بلکه استراتژی موثر ایران برای مشارکت واقع بینانه در عرصه های منطقه ای و جهانی می باشد.
اما نقطه عطف دوم در عرصه سیاست داخلی به وقوع پیوست؛ رد صلاحیت گسترده 99درصد از نامزدهای اصلاح طلب و طرفدار دولت از آن دست رویدادهای شگفت آوری بود که کمتر با این ابعاد در تاریخ جمهوری اسلامی سابقه داشته است. شگفت از آن جهت که به مثابه شلیک تیر خلاص بر امید شکوفا شده مردم از پس توافق هسته ای تلقی می شود. برای مردمی که تازه زمستان هشت ساله دولت پیشین را پشت سرگذاشته و دل در گرو جوانه زدن امید به زندگی بهتر در دوران جدید داشتند روا نبود که با چنین خزان سهمگینی از رد صلاحیت ها مواجه شوند. بی شک یکی از مصادیق "حق الناس" در کلام رهبری، همانا پژمردن و افسردن امید به آینده در جان و ضمیر مردم و به ویژه جوانان این دیار قلمداد می شود. همان امیدی که همواره ترجیع بند سخنان ایشان خطاب به جوانان می باشد.
رد صلاحیت گسترده نامزدها پیش از هر چیز این پیام ناخوشایند را به جهان مخابره کرد که ایران با آن که از توان مدیریت تاثیر گذار منطقه ای و فرامرزی برخوردار است ولی از تمهید برگزاری انتخاباتی بی حاشیه و با توان جلب نظر اکثریت آحاد جامعه ناتوان است. این که شورای نگهبان با اقدام به رد صلاحیت گسترده نامزدها و کاهش مشارکت رای دهندگان، بیش از هر چیز از گسترش قدرت نرم جمهوری اسلامی در منطقه و در پی پایان خوشایند "برجام"، جلوگیری نموده است. لذا اصلاح طلبان و حامیان دولت که چون همیشه دل در گرو عزت و سربلندی ایران اسلامی دارند ضمن دعوت از رئیس جمهور محترم جهت ورود فعالانه به این حوزه، از شورای نگهبان انتظار دارند با تجدید نظر و ابطال رای هیات های نظارت، زمینه بازگشت تمام دلسوزان را به عرصه انتخابات، جلب مشارکت حداکثری مردم و رقم خوردن حماسه ای دیگر در صحنه داخلی و خارجی را فراهم نمایند.

انجمن اسلامی معلمان سبزوار و انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه حکیم سبزواری

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟