کد خبر : 7518
Print
سبزوارنگار

مصوبه افزایش 20 درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران شهرداری در کمیته انطباق فرمانداری رد شد

پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۶

به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار، فرمانداری سبزوار افزایش20درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران شهرداری را وتو کرد.

Image titleسبزوارنگار/واکنش ها به تصویب ۴ مصوبه جنجالی شورای شهر سبزوار
به گزارش مجله اینترنتی سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار، فرمانداری سبزوار افزایش20درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران شهرداری را وتو کرد.
در جلسه اخیر شورای شهر سبزوار 4 مصوبه به تصویب رسید که با واکنش های زیادی رو برو شد. تخفیف 30 درصدی به جرایم ساختمانی ، تخفیف به چک های وصول نشده جرایم ساختمانی، اعطای اجازه به شهردار برای هزینه کرد پنج میلیارد ریال بدون گرفتن مصوبه شورا و افزایش 20 درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران عضو  شورا و هیئت مدیره سازمان ها، کارگروه ها و کمیسیون ها 4 مصوبه ای است که در شورای شهر سبزوار تصویب شد که برخی از نماینده های شورا مخالف این مصوبه ها بودند که در نهایت مصوبه افزایش 20 درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران شهرداری در کمیته انطباق فرمانداری رد شد.
«
مهدی مقصودی»عضو شورای اسلامی شهر سبزوار که یکی از مخالفان این مصوبات  بود در گفت وگو با روزنامه خراسان اظهارداشت: این مصوبات غیر قانونی است و نباید اجرایی شود. وی در اعتراض به مصوبه تخفیف 30 درصدی به جرایم ساختمانی شورای اسلامی شهر سبزوار تصریح کرد: متاسفانه در کنار این مصوبه سه مصوبه دیگر شامل تخفیف به چک های وصول نشده جرایم ساختمانی، اعطای اجازه به شهردار برای هزینه کرد پنج میلیارد ریال بدون گرفتن مصوبه شورا و افزایش 20 درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران عضو  شورا و هیئت مدیره سازمان ها، کارگروه ها و کمیسیون ها نسبت به سال گذشته، به تصویب شورای شهر رسیده که خلاف منافع شهروندان سبزواری است.وی با اشاره به تصویب لایحه 30 درصدی تخفیف به جرایم ساختمانی شورای شهر سبزوار گفت: این لایحه در ابتدا خارج از چارچوب قانون به تصویب رسیده و براساس آن شورا و شهرداری باید در راستای قانون بودجه گام بردارند و این مصوبه خلاف آن است. مقصودی تصویب این لایحه را ستمی بزرگ در حق افراد خوش حساب در پرداخت جرایم ساختمانی دانست و گفت: افرادی که طی حدود یک سال گذشته به طور منظم و به موقع جرایم خود را تسویه کردند با تصویب این لایحه به جای تشویق شدن تنبیه می شوند و متاسفانه عده ای هم که جریمه خود را در این مدت پرداخت نکردند، از تخفیف بهره‌مند خواهند شد. وی با تاکید بر این که شورای اسلامی باید نگاهی عدالت مدارانه نسبت به تمام مردم داشته باشد، اضافه کرد: اما این مصوبه منافع تعداد خاص و انگشت شماری را تامین می کند و اگر هم قرار بر تصویب آن است باید این تخفیف شامل افرادی که جرایم خود را طی یک سال گذشته پرداخت کرده اند هم بشود و بقیه پول این افراد به آنها برگردانده شود.
دلیل شهرداری برای ارسال لایحه
 وی با بیان این که بهانه تصویب این لایحه،مشکل شهرداری برای پرداخت حقوق کارکنان است اظهار کرد: متاسفانه شهرداری برای جبران کمبود های مالی به سمت این مصوبات و لایحه ها رفته است.این عضو شورای اسلامی شهر سبزوار در مورد سایر مصوبات نیز گفت: اینکه به شهردار اجازه داده می شود پنج میلیارد ریال را بدون مصوبه شورا هزینه کند ،بر خلاف نقش نظارتی شوراست. وی درباره تخفیف به چک های مودیان جرایم ساختمانی نیز گفت: تعدادی از شهروندان در بحث پرداخت جرایم ساختمانی مقداری را نقدی تسویه کرده و بقیه مبلغ را با ارائه چک طی مدت 36 ماه تسویه می‌کنند. وی با بیان این که با تصویب لایحه‌ای به این افراد هم 30درصدتخفیف داده می شود، ادامه داد: به این افراد اعلام می شود که چک های 36 ماهه خود را باز پس بگیرند و با بهره مندی از تخفیف 30 درصدی بدهی خود را به صورت نقدی تسویه کنند، که این کار بر خلاف قانون بودجه شهرداری است. وی دیگر مصوبه خلاف قانون شورا را افزایش 20 درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران عضو در شوراها و هیئت مدیره های سازمان ها، کمیسیون ها و کارگروه ها نسبت به سال قبل عنوان کرد و گفت: این دوستان چه کار مهمی در این مدت انجام داده اند که لیاقت دریافت این پاداش ها و یا افزایش آن را داشته باشند. وی این افزایش پاداش و حق الزحمه این افراد در وضعیت فعلی اقتصادی شهرداری را اقدامی غیر موجه دانست و افزود: اکنون مدت چهار ماه است که هزینه بیمه پرسنل سازمان فضای سبز را پرداخت نکرده ایم و همچنین بدون استثنا در همه قسمت های شهرداری حقوق معوقه داریم. این20درصد افزایش دور از عقل و منطق است. این عضو شورای اسلامی شهر سبزوار گفت:مایه تأسف است که این موارد در شورا طرح می شود، زیرا شهرداری نباید به خود اجازه ارسال چنین لوایحی را بدهد .
مجبور به تصویب مصوبات
رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار نیز با اشاره به مصوبات اخیر شورای اسلامی شهر سبزوار در گفت و گو با خراسان اظهارداشت: در بخش های مالی،حق با مخالفان لایحه بود.«کاظم کرامت» با بیان این که تعدادی از مخالفان این لوایح در هنگام بررسی،صحن علنی شورای شهر را ترک کرده بودند، تصریح کرد:ما هم رضایت بر تصویب این لوایح نداشتیم،اما مجبور به تصویب این مصوبات بودیم. وی با بیان این که دلیل اصلی ما در تصویب این لوایح حل شدن مشکلات عیدی کارکنان شهرداری سبزوار بود،خاطرنشان کرد: در شهرهایی مانند مشهد و تربت حیدریه هم طرح هایی از این نوع لوایح تصویب شده که مخالفانی به همراه داشته است. کرامت با بیان این که اگر شورا این لوایح را تصویب نمی کرد زمان عید نوروز با مشکل روبرو بودیم، یادآورشد: ما باید برای حقوق و عیدی کارکنان شهرداری مبلغ 20 میلیارد تومان را فراهم کنیم و اگر این طرح ها اجرا نشود، ما این پول ها را از کجا تامین کنیم. وی با بیان این که هدف و تصمیم شورا در حقیقت تشویق مودیان مالی بدهکار جرایم ساختمانی بر پرداخت بدهی شان به شهرداری بود، گفت: قرار نیست کسی که جریمه اش را نداده تخفیف مالی هم بگیرد. وی درباره غیر علنی برگزار شدن جلساتی که لوایح و طرح های مالی بررسی می شود نیز گفت: همیشه ضرورت ندارد اظهار نظر های اعضای شورا و مدیران شهرداری در جلسات علنی باشد. کرامت اضافه کرد: جلسات مالی شورا همواره علنی است و حضور همه افراد در این جلسات آزاد است.بنده هم هر موقع که سوال شده یا لازم بوده اطلاع رسانی می کنم.
 تاکید بر قانونی بودن مصوبات
شهردار سبزوار نیز در گفت وگو با خبرنگار خراسان با اشاره به مصوبات اخیر شورای اسلامی شهر سبزوار گفت: این مصوبات قانونی است و باید اجرایی شود.«محمد علی طالبی»در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص مشکلات مالی شهرداری و ارتباط آن با مصوبات اخیر شورا عنوان کرد: امروز همه نهاد های دولتی و غیر دولتی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و ما برای جبران این مشکلات باید کاری می کردیم. وی افزود: شهرداری قرار نیست حقی از کسی تضییع کند و تمام اقدامات صورت گرفته و لوایح ارائه شده در راستای خدمت به مردم است.
غیر قانونی بودن پاداش و حق الزحمه مدیران شهرداری
 معاون عمرانی و دبیر کارگروه انطباق فرمانداری سبزوار نیز درباره مصوبات اخیر شورای شهر به خراسان گفت: برخی از مصوبات شورای شهر در کارگروه انطباق تایید و برخی نیز رد شده است.«حسین شاد» با بیان این که مصوبه شورای اسلامی شهر سبزوار در زمینه افزایش 20 درصدی پاداش و حق الزحمه مدیران شهرداری غیر قانونی است ، اظهارداشت: این مصوبه مغایر با قانون بودجه شهرداری و در کمیته انطباق فرمانداری رد شده است. وی با اشاره به مصوبه هزینه کرد 56 میلیارد ریالی شهرداری سبزوار بدون مصوبه شورا گفت: براساس قانون شهرداری ها، به تمام شهرداری های کشور اجازه داده شده تا در راستای قانون بودجه شهرداری اقدام کنند و در کمیته انطباق فرمانداری نیز این مصوبه با اجازه برداشت 4 میلیارد و 463 میلیون ریال توسط شهرداری سبزوار تایید شده است. وی در خصوص دو مصوبه دیگر این شورا نیز گفت: این مصوبات در راستای تحقق برنامه بودجه شهرداری سبزوار بوده و به منظور تامین هزینه های پروژه های عمرانی در سطح شهرستان است و مغایر با قانون نیست و در کمیته انطباق فرمانداری سبزوار نیز به تصویب رسیده است. شاد در پایان گفت: ما در کمیته انطباق فرمانداری به هیچ عنوان مصوبه ای را که خلاف قانون باشد، تایید و تصویب نمی کنیم.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم