کد خبر : 7597
Print
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور:

دلواپسان نگران از بین رفتن انحصارها هستند

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۷

سبزوارنگار/مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در خصوص شبهه‌هایی که نسبت به سفر اروپایی رئیس‌جمهور ایجاد شده و مواردی که نسبت در نظر گرفته نشدن منافع ملی مطرح می‌شود، گفت: ما در این سفر چیزی به جز تکریم و احترام ندیدیم. کسانی که در گذشته حتی حاضر نبودند پاسخ ایمیل‌های ما را بدهند در این سفر، مدیران ارشد همان شرکت‌ها در صف دیدار با مقامات ما بودند.

Image titleسبزوارنگار/مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در خصوص شبهه‌هایی که نسبت به سفر اروپایی رئیس‌جمهور ایجاد شده و مواردی که نسبت در نظر گرفته نشدن منافع ملی مطرح می‌شود، گفت: ما در این سفر چیزی به جز تکریم و احترام ندیدیم. کسانی که در گذشته حتی حاضر نبودند پاسخ ایمیل‌های ما را بدهند در این سفر، مدیران ارشد همان شرکت‌ها در صف دیدار با مقامات ما بودند.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایلنا؛ محمود اسلامیان ادامه داد: ما در سفر به ایتالیا و فرانسه فهمیدیم که مخالفان برجام از چه چیزی می‌ترسیدند و برای چه نگران بودند زیرا آنها می‌دانستند اگر توافق هسته‌ای حاصل شود، رابطه دیگر کشورها در چه سطحی با ایران آغاز خواهد شد. از سوی دیگر درب‌های اقتصاد کشور به اقتصاد جهانی و رقابتی گشوده خواهد شد و انحصار از دست دلواپسان بیرون خواهد آمد.

وی با اشاره به جمعیت بیکاران کشور گفت: 7 میلیون بیکاری که امروز ما در کشور داریم رقم کمی نیست و سبب شده علاوه بر مشکلات اقتصادی، مسائل بغرنج فرهنگی و اجتماعی به وجود بیاید. به طور کلی اقتصاد ما در شرایط بدی بود اما امیدواریم انجام این سفر و گسترش مناسبات سبب شود که اندکی از این مشکلات حل شود و کشور از رکود خارج شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به میزان ذخایر ارزی کشور،  گفت: ما در کتاب مقدس خود داستان یوسف پیامبر را داریم که در آن صریحا اشاره شده که ایشان در  7 سال پر باران اقدام به ذخیره سازی گندم کرد تا برای 7 سال سخت از آن استفاده کند اما آیا ما از این پیامبر بزرگوار درس گرفتیم؟ آیا آن زمان که نفت را 140 دلاری را می‌فروختیم برای نفت 20 دلاری امروز ذخیره ارزی ایجاد کردیم؟ متاسفانه ما از قرآن درس نگرفتیم و امروز به جایی رسیده‌ایم که صندوق ذخیره ارزی ما خالی است در حالی که عربستان 800میلیارد دلار و قطر 400 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد.

اسلامیان در پایان افزود: کسانی که به این قراردادها و به این تعاملات بین‌المللی خرده می‌گیرند بهتر است سال‌های گذشته را به یاد بیاورند و این را در نظر داشته باشند که اگر کشور تحریم نشده بود همین مقدار اندک از دلارهای ما که در خارج بلوکه شده، دیگر وجود خارجی نداشت و دولت قبل آن را نیز صرف واردات می‌کرد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم