کد خبر : 7703
Print
سبزوارنگار

همايش كارشناسان آموزش متوسطه استان برگزار شد

دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۳

سبزوارنگار/معاون آموزش متوسطه مديريت آموزش و پرورش سبزوار گفت: همايش كارشناس مسؤولان و كارشناسان آموزش متوسطه دوره دوم متوسطه نظري آموزش و پرورش خراسان رضوي در سبزوار برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/معاون آموزش متوسطه مديريت آموزش و پرورش سبزوار گفت: همايش كارشناس مسؤولان و كارشناسان آموزش متوسطه دوره دوم متوسطه نظري آموزش و پرورش خراسان رضوي در سبزوار برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ سيدرضا خاتم پور افزود: اين همايش دو روزه با هدف تجربه گرداني كارشناسان آموزش متوسطه دوره دوم از صبح روز سه شنبه مورخ ۲۷بهمن ماه ۹۴ از طريق بازديد از آموزشگاه هاي موفق سبزوار شروع شد و بعدازظهربا هدف آشنايي با قابليت هاي گردشگري سبزوار ادامه يافت.

بنا بر اين گزارش؛ در روز دوم اين همايش معاون مديركل و مدير آموزش و پرورش سبزواردر محل مركز آموزشي رفاهي فرهنگيان سبزوار گفت: حوزه تعليم تعليم تربيت با مشكلاتي اساسي مواجه است.

دكتر مرتضي بينش افزود: عرصه تعليم و تربيت به لحاظ ماهيت عرصه دشواري است واين كه ما به چه چيزي تعليم و تربيت مي گوييم، كار ساده اي نيست برخلاف آن كه به سادگي از تعليم وتربيت و مفهوم آن صحبت مي كنيم.

وي ادامه داد: در بين ابداعات بشر دو چيز از همه مشكل تر است؛ هنر مملكت داري و هنر تعليم و تربيت و به قول "كانت" هنر تعليم و تربيت دشوارتر از هنر مملكت داري است.

مدير آموزش و پرورش سبزوار خاطر نشان كرد: نظام هاي آموزشي مسير اصلي خود را رها كرده و به مسير ديگري كشيده شده است و اهداف اصلي نظام هاي تربيتي در دل اهداف ديگر نهادها گم شده است.

وي با انتقاد از نظام آموزشي، آن را نظامي متصلب، متمركزو فاقد خلاقيت دانست و گفت: در حقيقت ما به عنوان نصاب برنامه كار مي كنيم حال آن كه دكترين ذهني مان اين نيست و مي دانيم كه نظام هاي تربيتي چيز ديگري است.

معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي نيز در اين همايش گفت: سيستم ها تابع اصول هستند و يكي از اين اصول؛ گرايش به تعادل و حفظ وضع موجود است و سخت ترين قسمت تغيير در سيستم به هم زدن تعادل و وضع موجود به نفع تغيير است.

رمضان نيري به تبيين تعليم و تربيت و مدارس كيفي در تئوري انتخاب پرداخت و كليدواژه هاي تئوري انتخاب را معرفي كرد.

معاون مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي افزود: مطابق تئوري انتخاب؛ انسان دائم در قالب واكنش هاي مختلف عاطفي، شناختي و فيزيولوژيكي  رفتار مي كند و رفتارش را انتخاب مي كند و رفتارانسان معطوف به ارضاي نيازهايش است.

نيري نياز به بقا، نيازبه قدرت، نياز به استقلال، نياز به تعلق و نياز به تفريح را از جمله نيازهاي ژنتيكي دانست و عنوان كرد: نظام تعليم و تربيت بايد بتواند ظرف نيازهاي بچه ها را پر كند و برنامه ها بايد در راستاي نيازهاي فرزندان ما باشد.

وي ويژگي هاي مدرسه كيفي مبتني بر تئوري انتخاب را حاكم بودن مديريت هدايتي، تلاش براي ورود به دنياي كيفي بچه ها، تأكيد بر ارتباط سالم، تأكيد بر تعليم و تربيت واقعي به جاي آموزش، تلاش براي ايجاد و تقويت عشق به يادگيري و انگيزش دروني، توجه به انتخاب دانش آموزان، ايجاد زمينه هاي لازم براي ارضاي نيازهاي دانش آموزان، توجه به رفتار و عمل مسؤولانه، قاطعيت در برخورد با واقعيت و پذيرش آن، پرهيزاز هرگونه تنبيه و تهديد و جريمه دانش آموزان، انعطاف و توجه به تفاوت ها و پرهيز از قالب ها، توجه به تقويت مهارت ها، پرهيز از رقابت اجباري و مقايسه دانش آموزان، تأكيد بر كارهاي پروژه اي فرايند محور و مشاركت در امور مدرسه دانست و ابراز اميدواري كرد تعليم و تربيت تمام ساحتي از طريق مدارس كيفي تحقق پيدا كند.

Image titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage title

Image titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است