کد خبر : 7754
Print
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

رشد پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری چشمگیر است

سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۸

سبزوارنگار/ مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دولت یازدهم به توسعه فعالیت های پژوهشی در دانشگاهها توجه ویژه ای دارد.

سبزوارنگار/مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت:دانشگاه حکیم سبزواری در مسیر کیفی خوبی قرار دارد و رشد پژوهشی این دانشگاه چشمگیر است.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری؛ دکتر جلال بختیاری روز سه شنبه در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری افزود: رونق پژوهش و تحقیق در دانشگاه ها نیازمند برنامه هدفمند و اراده است.
وی تاکید کرد: اولویت نخست دولت تدبیر و امید و سیاست اصلی وزارت علوم و در دانشگاه ها حاکم کردن عقلانیت در فضای فکری و پژوهشی دانشگاه است.
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم ادامه داد: واقعیت این است که امروزه دانشگاه های ما رسالت بسیار سنگینی را بر دوش دارند که بی شک بدون برنامه ریزی دقیق و مدون رسیدن به این اهداف غیر ممکن خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه موضوع تامین تجهیزات با هرم دانشجویی باید سنخیت داشته باشد، عنوان کرد: برای اصلاح این هرم باید سکان اداره دانشگاه ها را فردی آگاه و با بینش و اطلاعات علمی و اجتماعی بالا بدست بگیرد.
دکتر بختیاری با اشاره به رشد علمی و پژوهشی دانشگاه حکیم در دوسال گذشته خاطر نشان کرد:دانشگاه حکیم سبزواری را به دلیل داشتن مدیریت شایسته و برنامه های جامع بلند مدت و هدفمند ستایش می کنم.
وی برنامه های جامع و بلند مدت علمی و پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری را کاملا منطبق بر برنامه ای وزارت علوم دانست و اظهار داشت: دانشگاه حکیم در مسیر کیفی و کمی بسیار خوبی قرار گرفته و این مهم ممکن نیست مگر با مدیریت شایسته و به روز مسئولان این دانشگاه.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این آیین ضمن خیر مقدم به مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم و حاضران، گفت: وظیفه مهم دانشگاه ها کار پژوهشی و علمی است و نیاز امروز جامعه ما رفتن به سمت ایجاد دانشگاهایی پژوهش محور است.
دکتر جواد حدادنیا افزود: اولویت اصلی پژوهش در این دانشگاه ، تحقیقات کاربردی و بنیادی هدفمند است که موجب گسترش مرزهای دانش شود.
وی بیان کرد:از تمامی اعضای هیات علمی و پژوهشگران عزیز درخواست می کنم با همت و عزم جدی خود در امر پژوهش به اعتلای دانشگاه یاری رسانند و کمک کنند دیوارهای دانشگاه کوتاه شود.
دکترحدادنیا در ادامه ضمن اشاره به جهش سرانه مقالات پژوهشی در دوسال گذشته، گفت: میانگین سرانه تعداد مقالات علمی و پزوهشی دانشگاه از ۶۷/. در سال ۹۲ به ۱/۷۶در سال ۹۴ رسیده است که جا دارد از تلاش و همت همه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه تشکر کنم.
وی با اشاره به اینکه باید بستر را جهت پژوهش با دست باز و بدون دغدغه برای پژوهشگران فراهم کنیم گفت: در جهت این بستر سازی و با رایزنی های و پیگیری های بسیاری که صورت گرفت توانستیم بودجه پژوهشی دانشگاه را از ۲۵۰میلیون تومان در سال ۹۲به ۲میلیارد تومان در سال ۹۴ برسانیم.

وی اظهار کرد: طی دو سال گذشته پنج نفر از پژوهشگران این دانشگاه به فرصت بلند مدت مطالعاتی و ۳۵ نفر به فرصت مطالعاتی کوتاه مدت در کشورهای مختلف اعزام شده اند.
وی با اشاره به ارائه ۳۷۳ مقاله به همایش ها و کنفرانس های داخلی توسط پژوهشگران این دانشگاه گفت: در این مدت ۴۰۲ مقاله از پژوهشگران این دانشگاه در مجلات و نشریات علمی معتبر بین المللی چاپ شده است.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری بیان کرد: امیدواریم با همت و نگاه ویژه ای که پژوهشگران و مسئولین دانشگاه به امر خطیر پژوهش دارند در سال ۹۵ شاهد انقلاب پژوهشی در دانشگاه باشیم.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه حکیم نیز در این مراسم ضمن تشکر از همه اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که اهتمام به امر پژوهش داشتند، گفت: همزمانی کنگره بین المللی سربداران با هفته پژوهش سبب تاخیر در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه شد.
دکتر علی اصغر مولوی با بیان اینکه پژوهش رکن اصلی دانشگاه است اظهار داشت: سیاستهای ما در معاونت پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری تکریم اساتید و ترغیب آنها به انجام پژوهشها با کیفیت و کاهش بروکراسی اداری است.
وی تقویت بودجه پزوهشی، تقویت ارتباطات بین المللی، تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت را از جمله سیاستهای معاونت پژوهشی دانست.
دکتر مولوی گفت: از جمله افتخارات بین المللی دانشگاه انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه تورین ایتالیا و لیون فرانسه، دریافت عنوان محقق سرآمد گروه الف توسط عضو هیات علمی دانشگاه و دریافت گرنت ها و فرصت های مطالعاتی بلند مدت و کوتاه مدت فراوان توسط پژوهشگران و اعضای هیات علمی می باشد.
وی همچنین با ارایه گزارشی از آمار پیشرفت ها و موفقیت های یک سال اخیر دانشگاه در امر پژوهش یادآور شد: معتقدیم که با همدیگر می توانیم تغییر ایجاد کنیم.
در پایان این آیین از ۲۵ نفر از پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری با اهدای لوح و جایزه تقدیر شد.Image title

بنا بر این گزارش؛ حسین قدرتی پژوهشگر برتر مرکز پژوهشی جغرافیایی و مطالعات اجتماعی، محمدرضا شهابی کاسب پژوهشگر برتر دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، قاسم ذوالفقاری پژوهشگر برتر دانشکده جغرافیا و علوم محیطی، اباصلت عسکری پژوهشگر برتردانشکده معماری و شهرسازی، علی صنعتی پژوهشگر برتر دانشکده نفت و پتروشیمی، محمدرضا ارشادی نیا پژوهشگر برتر دانشکده الهیات و معارف اسلامی، بهروز ملکی پژوهشگر برتر دانشکده علوم پایه، محمد ابراهیم حاجی آبادی پژوهشگر برتر دانشکده برق و کامپیوتر، علی اکبر استاجی پژوهشگر برتر دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر، غلامعلی فرزی پژوهشگر برتر دانشکده فنی و مهندسی، حسن باقری نیا پژوهشگر برتر دانشکده ادبیات و علوم انسانی، شهاب عباس زاده پژوهشگر برتر ارتباط با صنعت و جامعه، محسن دماوندی پژوهشگردانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، مجتبی کاویان پژوهشگر دانشکده معماری و شهرسازی، علیرضا پوراسماعیلی پژوهشگر دانشکده الهیات معارف اسلامی، حامد اکبر زاده پژوهشگر دانشکده علوم پایه، بهناز طلوع حقیقی پژوهشگر دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر، لزکی نظرگاه پژوهشگر دانشکده فنی و مهندسی، حامد ادب پژوهشگر دانشکده جغرافیا و علوم طبیعی، احمد حاجی پور پژوهشگر دانشکده برق و کامپیوتر، سید هادی حسینی پژوهشگر مرکز پژوهشی و جغرافیایی و مطالعات اجتماعی، سید، مهدی دیمی دشت بیاض پژوهشگر برتر ارتباط با صنعت و جامعه، سید محمد رضا عادل پژوهشگر دانشکده ادبیات و علوم انسانی، الهه اکبری پزوهشگر برتر دانشکده جغرافیا و علوم محیطی و تکتم شنوایی کارشناس برتر پژوهشیپژوهشگران برتری بودندکه در این مراسم از آنان تقدیر به عمل آمد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند