کد خبر : 7757
Print
رئیس جمهور:

مردم در انتخابات نشان دادند کدام سلیقه به نظر آنان نزدیک‌تر است

سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۲

سبزوارنگار/رییس جمهور در همایش بین‌المللی صنعت خودرو، کاهش قیمت خودرو و افزایش کیفیت محصولات تولیدی را تنها با حضور در بازارهای جهانی امکانپذیر دانست و تاکید کرد: سیاست دولت یازدهم خصوصی و رقابتی کردن صنعت خودرو با واگذاری آن به مردم است.

Image titleسبزوارنگار/رییس جمهور در همایش بین‌المللی صنعت خودرو، کاهش قیمت خودرو و افزایش کیفیت محصولات تولیدی را تنها با حضور در بازارهای جهانی امکانپذیر دانست و تاکید کرد: سیاست دولت یازدهم خصوصی و رقابتی کردن صنعت خودرو با واگذاری آن به مردم است.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در این همایش بین‌المللی با بیان اینکه «مسیر برای حرکت و رشد صنعت خودرو در کشور باز شده است»، گفت: رضایت مردم برای دولت یازدهم اهمیت ویژه‌ای دارد. اینکه دروازه‌ها را ببندیم، خودرویی تولید و به ملتی تحمیل کنیم و به مردم نیز بگوییم قدرت انتخاب شما همین است، چنین منطقی را این دولت ابدا نمی‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه «همه باید رضایت مردم را جلب کنیم و باید در این مسیر قدم‌های جدی در بخش خودرو برداریم»، تاکید کرد: صنعت خودروسازی در ایران باید به طور کامل خصوصی‌سازی و رقابتی شود.

حمایت دولت از یک صنعت نمی‌تواند نامحدود باشد

روحانی اظهارداشت: دولت در این سال‌ها، با ممنوعیت واردات خودرو و اعمال تعرفه‌های سنگین بر واردات خودرو از این صنعت حمایت کرده اما حمایت دولت نمی‌تواند دائمی باشد. حمایت دولت از یک صنعت در برابر صنایع بیرونی، دوره‌ای دارد و این دوره نمی‌تواند نامحدود باشد.

رییس جمهور همچنین با تاکید بر اینکه رعایت محیط زیست باید اولویت صنعت خودرو باشد، گفت: برای تحقیق، تولید و صادرات مشترک، از خودروسازان خارجی استقبال می‌کنیم.

وی همچنین در ابتدای سخنان خود نیز با قدردانی از ملت ایران برای حضور هوشمندانه در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، گفت: انتخابات همواره دمیدن روح جدید در کالبد جامعه برای حضور و حرکت پرشتاب‌تر در مسیر توسعه و رفاه جامعه بوده و هست.

انتخابات معناداری در ایران انجام شد

روحانی با اشاره به اینکه «کشوری که انتخابات و صندوق رای ندارد و آرای مردم بر سرنوشت آن کشور حاکم نیست، قطعا آن کشور، جامعه‌ای پرنشاط و زنده نخواهد داشت»، اظهارداشت: دولت خود را موظف به احترام به آرای مردم فهیم ایران و متعهد به همکاری با مجلس شورای اسلامی می‌داند.

وی تصریح کرد: در عین حال انتخابات معناداری در ایران انجام شد و آرای مردم صد‌ها جلد کتاب حرف و رهنمود برای همگان دارد و امیدوارم همه ما درس‌آموز از مکتب ملت ایران باشیم و بدانیم این ملت سربلند در هر مقطعی آرا و حرکتش تاثیر گذار در سرنوشت این کشور بوده و خواهد بود.

روحانی افزود: همه باید به خوبی باور داشته باشیم صاحب ایران، مردم این کشور هستند و راه و مسیر این کشور را مردم تعیین می‌کنند و نظرات مردم برای همه مسوولان باید محترم باشد و محترم هست.

رییس جمهور تاکید کرد: مسیر توسعه و شیوه حکمرانی را مردم مشخص می‌کنند و در مواردی که در سیاست داخلی و یا خارجی نظرات متفاوتی وجود دارد، این آراء مردم است که راه صحیح و درست را برای کشور تعیین می‌کند.

نظر همه جناح‌ها و سلیقه‌ها برای مردم، دولت و نظام محترم است

روحانی با بیان اینکه «مردم ایران در این انتخابات، مسیر توسعه رامشخص کردند و گفتند در میان سلیقه‌های مختلف کدام سلیقه به نظر آنان نزدیک‌تر است»، گفت: البته نظر همه جناح‌ها و سلیقه‌ها برای مردم، دولت و نظام محترم است و در عین حال، با پایان انتخابات، دوران رقابت سیاسی و اجتماعی نیز پایان یافته و باید همکاری‌ها بیش از گذشته مد نظر همگان باشد.

پیش از سخنان رییس‌ جمهور، نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از روند برگزاری سومین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران و نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودروی ایران و برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه برای توسعه و تحول در صنعت خودروی کشور ارایه کرد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم