کد خبر : 7773
Print
حجت الاسلام سیدمهدی طباطبایی:

طرح بحث لیست انگلیسی خلاف امنیت ملی است

پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۸

Image titleسبزوارنگار/عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید گره خوردن بخشی از بدنه اصولگرایان با پایداری ها زمینه ساز ناکامی آن ها در انتخابات تهران شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ حجت الاسلام سیدمهدی طباطبایی در گفت و گو با خبرآنلاین حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند را قابل پیش بینی و قابل تحسین دانست و گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای نشان داد که مردم همیشه راه حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب را خوب می‌شناسند، همین بینش و تفکر مردم بوده است که تا امروز این نظام را سرپا نگه داشته است.

وی با بیان اینکه این حضور پرشور مردم پیام‌هایی را به مسئولان و فضای سیاسی کشور مخابره کرد، گفت: مردم با شعارهای غلط و پیام های نادرست آشنا و آگاه هستند و آنها را می‌شناسند. این یک نوید خوب است که مردم به حدی از بلوغ سیاسی رسیدند که هوشیارانه از کنار شعارهای نادرست عبور می کنند و اسیر این شعارها نمی شوند.

عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید براینکه این حضور مردم، مسئولیت مسئولان را بیشتر کرد، خاطرنشان کرد: مردم با حضوری که پای صندوق ها داشتند به مسئولان گفتند آقایان ما در صحنه هستیم شما کجا هستید؟ آیا توجهی به رفاه و معیشت ما دارید؟ آیا خبر از اوضاع اقتصادی و سفره های ما دارید؟

طباطبایی افزود: غفلت از معیشت و رفاه مردم بسیار خطرناک است. شرایط امروز مردم در بعد اقتصادی شرایط مناسبی نیست و باید حداقل به شکل مقطعی اقدامی برای حل مشکلات مردم صورت گیرد تا کمی از فشار از روی مردم برداشته شود. امروز جوانان تحصیلکرده ما با بیکاری روبرو هستند، جوانان ما امکانات برای ازدواج را ندارند، مجلس باید در مسیر حل این مشکلات گام بردارد. دلم می سوزد که وقتی انتخابات می شود اتفاقا همین جوانانی که ازدواج نکردند، همین قشری که در رفاه نیستند و تمکن مالی ندارد، همین جوانانی که تحصیلات بالایی دارند و بیکارند بیش از همه در صحنه حاضر هستند. اگر مسئولان غفلت کنند؛ یقین بدانند که این افراد منزوی می شوند و از صحنه و مشارکت کنار می روند.

استاد اخلاق تاکید کرد: درک، فهم و حتی پایبندی این مردم به انقلاب و نظام بیشتر از برخی مقامات و مسئولان است. این حضور مردم این پیام مهم را به همه مسئولان داد.

حجت الاسلام طباطبایی در ادامه این گفت‌وگو به ناکامی اصولگرایان در تهران اشاره کرد و گفت: بخشی از این ناکامی به اختلافی که بین خود اصولگرایان بود، باز می گردد. غروری که داشتند و متاسفانه الان هم دارند به این شرایط منتهی شد. متاسفانه گروه هایی از اصولگرایان گرفتار یکسری گفتارهای سست شدند.

وی تصریح کرد: بخشی از اصولگرایان به خیال اینکه موفقیت بیشتری کسب می کنند با پایداری ها گره خوردند و از همین بابت هم آسیب دیدند. آنها باور نکردند پایداری ها امروز وجهه خوبی در جامعه ندارند و به خیال خودشان سعی کردند با نزدیک شدن به پایداری ها موفقیت بیشتری کسب کنند ولی دقیقا از همین نقطه شکست خوردند.

عضو جامعه روحانیت مبارز با انتقاد از رویکردی که پایداری ها دارند، گفت: نکته خطرناک در رفتار پایداری ها این است که سعی می‌کنند با بدگویی و تهمت زدن به استوانه ها و چهره های با ارزش این نظام و انقلاب، کسب محبوبیت کنند یا به موفقیتی برسند. این رفتار بسیار خطرناکی است که خودشان را مومن و دیگران را فاسق و نادرست معرفی می کنند. خوشبختانه مردم هم متوجه این رویکرد زشت و غلط آنها شدند و پاسخ منفی به این گفتار دادند.

طباطبایی گفت: ما باید پیرو خط و رویکردی باشیم که رهبری نظام دنبال می کنند. رهبر انقلاب فرمودند حتی کسانی که مخالفین نظام هستند پای صندوق رای بیایند. این سخن ایشان بار روانی مثبتی در سطح جامعه داشت. ما اگر قرار است در مسیری هم قرار بگیریم باید در مسیر گفتار و مشی رهبری باشد. جالب است که مردم سریع مفهوم سخنان رهبری را متوجه شدند ولی برخی آقایان نه. البته برخی بزرگواران و دوستان بودند که با کلام و رفتار خود زمینه را برای حضور باعظمت مردم پای صندوق ها فراهم کردند که شخصا از آنها تشکر می کنم.

این چهره سیاسی اصولگرا در ادامه به انتخابات خبرگان هم اشاره ای کرد و گفت: مجلس خبرگان یک مسند مهم و بزرگ است، کسانی باید وارد این مجلس شوند که توانایی نظارت بالایی داشته باشند، نظارت به معنای ایراد گرفتن نیست، نمایندگان خبرگان باید بر عملکرد رهبری و دستگاه ها و نهادهای زیر نظر رهبری نظارت دقیق و درست داشته باشند.

وی ادامه داد: نیروهایی بودند که توانمند بودند ولی یا وارد مجلس خبرگان نمی شدند یا اگر در مجلس بودند جرات چنین نظارتی را نداشتند، با حضور اقای هاشمی همه این جرات را پیدا کردند که به صحنه بیایند و در مسیر وظیفه ای که دارند حرکت کنند.

طباطبایی گفت: به جرات می گویم آقای هاشمی دوست دار، علاقمند، نزدیک و عاشق مقام معظم رهبری است. عده ای متوجه نیستند و هزار جور حرفهای نادرست می زنند درحالیکه ایشان تمام تلاش خود را در مسیر افزودن و حفظ عظمت رهبری قرار دادند. اما اینکار را عاقلانه انجام می دهند نه مثل برخی افراد جاهلانه و شعاری.

نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: مردم ما دانا و آگاه هستند، با شعار نمی شود آنها را دلخوش کرد، بزرگوارانی که در مجلس خبرگان هستند باید عاقلانه در مسیر حفظ عظمت رهبری حرکت کنند. رایی که مردم در انتخابات خبرگان دادند پیام های سیاسی مهمی داشت، رای تهران بسیار روشنگر بود و نباید بی تفاوت از کنار آن گذشت.

این استاد اخلاق در ادامه از طرح برخی مباحث چون لیست انگلیسی در ایام تبلیغات انتخاباتی انتقاد کرد و گفت: واقعا دلم سوخت که چرا عده ای با طرح این قسم شعارها امنیت ملی کشور را به بازی می گیرند، یعنی ایران ما آنقدر سست و ناتوان شده است که انگلیس جرات دخالت در انتخابات ما را پیدا کند؟ شورای امنیت باید ورود کند و بررسی کند که چرا و چه افرادی چنین اظهارات خلاف امنیت ملی را مطرح کردند.

طباطبایی اظهار داشت: یا مثلا در فلان روزنامه عکس یک مفتی وهابی را منتشر کرده و می نویسند این وهابی گفته به چه کسانی رای بدهید یا رای ندهید، این برای ایران اسلامی که روحانیت همیشه در صحنه داشته واقعا بد نیست؟ این بدترین ضربه به روحانیت نیست که حرف یک وهابی را ملاک اظهارنظر قرار دهیم؟ این افراد یا نمی فهمند یا این پیام سیاسی را از جایی می گیرند و در جامعه منتشر می کنند.

وی گفت: شرایط فعلی را برای بیان برخی مباحث مناسب نمی دانم ولی هشدار می دهم که برخی رفتارها نقش زیادی در ظهور و بروز اقدامات داعشی در کشور دارد. امیدوارم تمامی رای گیرنده ها از مردم در این مقطع رقابت را فراموش کنند و به سمت دوستی و همکاری پیش بروند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم