کد خبر : 7799
Print

بازتاب عملکرد دانشکده علوم پایه دانشگاه حکیم سبزواری

چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۴

Image titleسبزوارنگار/در حالی به روزهای پایان سال ۹۴ نزدیک می شویم که دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دومین قطب علمی شرق کشور سال پر از فراز و نشیب همراه با اتفاقات خوب و مثبت و پر از موفقیت را سپری کرده و به افق گسترده و به آینده ای روشن پیش رو چشم دارد.

به گزارش سبزوارنگار؛ روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری بنا دارد در طی پروسه ای ده روزه ، در گپ و گفتی با رئسای دانشکده های دانشگاه بازتابی از عملکرد یکساله این دانشکده ها و برنامه های در نظر گرفته آن ها در سال آینده را در نگاهی اجمالی برای مخاطبان ارائه دهد آنچه در ادامه می آید صحبت های دکتر اسکندر رستگار مقدم  ریاست دانشکده علوم پایه و  دانشیار دانشگاه حکیم سبزواری است که درباره عملکرد یکساله این دانشکده به سوالات ما پاسخ داده است.

مهمترین اقدامات انجام شده در سال ۹۴ را برای مخاطبان ما بفرمایید ؟
* به نام خدا، مهمترین اقدامات ما در سال ۹۵ عبارتند از:
– راه اندازی سیستم اینترنت وایرلس دانشکده
– خرید تجهیزات مهمی برای پیشبرد اهداف پژوهشی دانشکده با مساعدت ریاست محترم و معاونین محترم پژوهشی و اداری مالی دانشگاه
– جذب دو نفر اعضای هیات علمی جدید و تبدیل وضع دو نفر از کارشناسان دانشکده به عضو هیات علمی با مساعدت ریاست محترم ، معاونت محترم آموزشی و هیات جذب دانشگاه
– انجام مراحل اولیه ارتقا مرتبه چهار نفر از اعضای هیات علمی دانشکده و تحویل موفقیت آمیز پرونده ایشان به هیات ممیزه دانشگاه
– انجام موفقیت آمیز ارزیابی طرح درونی در گروه فیزیک دانشکده با همت و تلاشهای مجدانه آقای دکتر رهنما و راهنمایی های بی دریغ دفتر نظارت و اریابی دانشگاه که طرح مذکور مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.
٢– عملکرد دانشکدۀ خود را در بحث ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه چگونه ارزیابی می کنید؟
* دانشکده علوم پایه از دیر باز همواره در بحث ارتقا کیفیت در فعالیتهای آموزشی و به ویژه فعالیتهای پژوهشی در دانشگاه پیشگام بوده و به لطف خدا و همت و جدیت همکاران محترم دانشکده هنوز هم چنین است. همواره یکی از دغدغه های اساسی دانشکده علوم بالا بردن کیفیت آموزشی و پژوهشی است که در سالیان اخیر با نصب سیستم ویدیو پروژکتور در اغلب کلاسهای دانشکده برای پیشبرد بهتر اهداف آموزشی همکاران و همینطور تهیه ملزومات و وسایل ضروری و تجهیز ات ضروری آزمایشگاههای دانشکده در حد توان برای بالا بردن کیفیت فعالیتهای پژوهشی همکاران و در کنار آن نظارت بر نحوه انجام و کیفیت پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی را می توان از اهم این فعالیتها بر شمرد. بالا رفتن چشم گیر کیفیت مقالات منتشر شده همکاران دانشکده در سال ۹۴ که بسیاری از این مقالات در مجلات خیلی معتبر جهان منتشر شده اند خود گواهی بر بالا رفتن میزانی از کیفیت فعالیتهای پژوهشی دانشکده علوم پایه می باشد.

برنامه های شما برای ارتقای عملکرد در دو حوزۀ آموزش و پژوهش چه بوده است؟
*برنامه های ما برای ارتقای عملکرد دانشکده در این دو حوزه به شرح ذیل است:
– در حوزه آموزش نظارت هر جه دقیقتر بر نحوه و کیفیت تشکیل کلاسها، ارتقاع وسایل کمک آموزشی در دانشکده ، به روز نمودن منابع مورد استفاده همکاران در تدریس دروس و تهیه مواد و ملزومات مورد نیاز دروس آزمایشگاهی دانشکده.
– در حوزه پژوهشی اهتمام هر چه بیشتر در به روز رسانی وسایل و امکانات قدیمی و مستهلک آزمایشگاههای دانشکده، جهت دادن مسیر استفاده از پژوهانه همکاران در جهت ایجاد کارایی بیشتر پژوهشی آنان، تشویق و ترغیب هر جه بیشتر همکاران به ویژه همکاران جوان و با قابلیت دانشکده در مسیر توسعه امور پژوهشی ، رایزنیهای لازم با حوزه معاونت پژوهشی اداری مالی دانشگاه برای خریداری هر جه بیشتر امکانات آزمایشگاهی که اصل اساسی پیشبرد هر گونه فعالیت پژوهشی در دانشکده علوم پایه می باشد.
۴– به عملکرد خود در سال ٩۴ از ١٠٠ چه امتیازی می دهید؟
*آنکه باید به عملکرد اینجانب در دانشکده امتیاز بدهد قطعا خودم نیستم، ما در چهار چوبی از قوانین و مقررات حاکم بر دانشگاه فعالیت می کنیم که سیستمی منظم برای ارزیابی عملکرد هر قسمت دارد. از طرفی دیگر عملکرد بنده را باید مسئولین محترم دانشگاه و همکاران محترم دانشکده که بطور مستقیم با مدیریت دانشکده ارتباط دارند ارزیابی نمایند. آنجه می توانم بگویم این است که در مدت خدمت در دانشکده فکر می کنم آنچه در توان داشته ام برای پیشبرد اهداف داشکده و همکاران محترم انجام داده ام نقصها و مشکلات متعدد در دانشکده را خاضعانه می پذیرم و متعهدم که در حد توان برای رفع آنها تلاش کنم.
چه برنامه ای برای سال ۹۵ دارید؟
*برنامه های دانشکده برای سال ۹۵ متعدد و در بخشها و قسمتهای مختلف است و مجال مفصلی برای پرداختن به همه آنها لازم است ولی در اینجا فقط مختصر عرض کنم که انشالله تمام توان مدیریت دانشکده این خواهد بود که با کمک و همت همکاران و البته مساعدت و همکاری مدیران ارشد دانشگاه، گامهای دیگری در راه توسعه کیفی پژوهش و آموزش در دانشکده برداشته شود که انشالله نتایج ارزشمند آن را در پایان سال ۹۵ بتوانیم در گزارشی دیگر تقدیم همکاران و مسئولین محترم دانشگاه کنیم.
با توجه به این که در پایان سال ٩۴ هستیم، چه پیامی برای همکاران خود دارید؟
*در پایان یک سال تلاش و زحمت در راه پیشبرد امر آموزش و پژوهش در دانشکده علوم پایه خدمت همه همکاران خدا قوت و خسته نباشید صمیمانه عرض می کنم و برای همگی ایشان آرزوی بهترینها را دارم. آغاز سال نو و نوروز باستانی را خدمت همه همکاران پیشاپیش تبریک عرض می نمایم. انشالله تعطیلات سال نو بسیار لذت بخشی در کنار خانواده های محترمشان سپری نمایند و سال جدید برای ایشان سالی سر شار از موفقیت و سرافرازی باشد.
وضعیت دانشگاه را در سال ٩۴ با یک جمله بیان کنید؟
* به لطف خدا و علی رغم وجود کاستیها و مشکلات متعدد با همت جمعی همه مسولین محترم و مدیران ارشد دانشگاه و مجموعه همکاران دانشگاهی ، دانشگاه در مسیر اعتلا و پیشرفت حرکتی توانمند تر از گذشته داشته که انشالله در سال پیش رو این روند پیشرفت و توسعه سریعتر و توانمند تر گردد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است